Şimdi Ara

Usb Harddisk Vista Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
1.112
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 500 Gb lık bir harici harddisk aldım ve windows xp yüklü bilgisayarda bilgisayar yönetimi disk araçlarından harddiski ikiye böldüm. FOrmatladım vs gayet güzel kullanıyor idim.

Ancak vista yüklü bir makineye taktığım zaman harddiskin ikinci bölümünü görmüyor. Yine bilgisayar yönetiminden bakıyorum harddiskin ikinci bölümü var ancak harf atanmamış gözüküyor. Harf atamak istediğimde de Disk yönetimi konsol yönetimi güncel olmadığı için.... vs diye bir hata mesajı veriyor.

windows xp li bir makineye taktığım zaman hiç bir sorun yok. e tutup yaklaşık 200 gb lık klasörlerime de vistada yeniden format atmak istemiyorum.

Varmı bunun bi çaresi. Vista da bu ikinci bölümü nasıl gösteririz

• aynı sorunu yaşayan yada sorunun çözümünü bilen bir arkadaş yokmu.

Vista olan her bilgisayara taktığımda harddiski ikinci bölümü görmüyor.

xp li bir bilgisayara taktığımda ise görülüyor. Deli olcam

vistada yönetimsel araçlarda bu bölümü görüyor ancak özellikler dediğimde biçimlendirmem gerektiği yazılıyor.

Biçimlendirmekde istemiyorum. Hoş biçimlendirmem vistada çare olacakmı onuda bilmiyorum ya
  • XP de iken, disk yönetimine girip ekran görüntüsünü buraya bi yollar mısınız? Bi bakalım.
  • Sinir etti valla beni. Dediğim gibi vista yüklü hangi makineye takarsam takayım ikinci birimi görmüyor. Xp de ise herhangi bir sorun yok.

Xp yüklü makinede sürücü isimlerini de değiştiriyorum belki vistada görür diye ama o da fayda etmedi

Vistada bilgisayar yönetimi yönetimsel araçlar resmi şu şekilde

XP de ise şu şekilde

• İlginç bir durum doğrsu. Vista ikinci bölümü tanımlayamıyor.

Aslında içindeki verileri biryere kopyalayıp diskinizin ikinci bölümünü silin, vistaya takın ve disk yönetiminde iken, Vistada biçimlendirmeye çalışınız. Veyahut bölümleri silip yeniden bölüm oluşturmayı deneyiniz..
  • Son çarem o olacak herhalde.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.