Şimdi Ara

USB WIFI ÇOK ÖNEMLİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
711
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.by.com/site/olspage.jsp?skuId=8682437&st=usb+wifi&type=product&id=1197679236180

by olan yer bestbuy olacak

bu usb wifi e bi bakarmisiniz.

Sorum su kaldigim yer baya alcakta internet bi kaç üstte ancak üste çikinca ulasabiliyorum.

bu usb wifi ne kadar alan saglar?
    ne kadar mesafedeki modemleri algilar bunu ögrenmek istiyorum ama hiç bisi anlamadim. birileri yardimci olursa çok sevinirim çevrede 200-300 metre mesafede çok fazla internet var. eger onlari algilayabilirse almayi düsünüyorum.

• Buradan bir şey söylemek çok zor. Bence etrafınızda birinin kablosuz özellikli laptop'ı filan varsa onu getirip deneyin.Eğer o şekilde bağlantı kuruyorsanız bu cihazla da bir sorun çıkmayacaktır.
  • quote:

Orjinalden alıntı: PHaLaNX.

Buradan bir şey söylemek çok zor. Bence etrafınızda birinin kablosuz özellikli laptop'ı filan varsa onu getirip deneyin.Eğer o şekilde bağlantı kuruyorsanız bu cihazla da bir sorun çıkmayacaktır.

+1 Hatta bu cihaz muhtemelen laptopa göre daha uzun menzile sahip olacaktır..Fakat 300mde tam verim alabilir misiniz onu bilemem..
  • kardeş sen en iyisi anten girişi olan bir usb wireless al ona anten takarsın 5-7-9 dbm.... yada forumda el yapımı wireless anten yapımı köşesinden anten yapabilirsin daha ucuza gelir.. ben yaptım kullnıyorum...
  • Bakin galiba tam izah edememisim söle açiklik getiriyim benim laptopum var kaldigim yerin cevresi internet dolu ama en yakin 200 metre. Su an abd deyim yani anten falan yapicak konumda degilim. ancak disaridan baglanabiliyorum odadan çikmadan baglanmam lazim yani.
    Büyük sorun oluyo internet için yol kenarina gitmek. Yorgun argin odaya gel birde onun o kadar yol yürü. Onuda geçtim yol kenarina oturunca ne kadar garip yaratik böcek varsa kanka oluyosun o yüzden en az 300 metre( 200 metre artirsin onada ragziyim verim için 300 m diyorum)

range artirmam lazim. ancak böle bisi satin alabilirim su an. modeme müdahale edemiyorum bastan söyleyim.

Durum bu
    aletin özelliklerinden anlayan bi arkadas varsa ban ne kadar range saglar söylesin.
    baglanicagim modem cinsi %90 olasilikla
    IEEE 802.11g
    tesekkürler

• 5dbm anten 100 metre mesafeden kesin bağlantı sağlar diye söyleyebilmem için çok fazla şartın yerine getirilmiş olması lazım. mesla modemle laptopunun arasında duvar , bina, ağaş vs olmaması gerek rğzgar olmaması gerek yağmur olmaması gerek.... yani tekrardan sölüyorum anten girişi olan bir usb girişli wireless adapter al bir de 9 dbm anten al bunları birleştir ve kullan..
  • o anteni almak gibi bi hata yaptim ise yaramadi baglanicagim modem zaten 802.11g ne diye gidip n aliyosun. Olmadi windsurfer yaptim arkasina olmadi. tencere kapagi yok yok yok. kafayi yedim gittim wal mart a birde cnnect card alayim dedim. netgear WPN511 aldim 10 kat fazla çekiyo sözde. laptopum Toshiba satallite A100-599 onun kendi anteni daha ii :D

müdahale sansim olsa ona süper olurdu ama laptopu açacak halim yok

simdi elimde 2 alet var ikiside çekmiyo :D

toplam bayildigim parayla istedigim anteni siparis ederdim heral
    :D
  • bende satellite L10 var garantisi biteli 2 yıl oldu içini açtım güzelce bi temizledim bir pigtail aldım monte ettim istediğim anteni tekıp kullanabiliyorum şimdi. dediğim gibi el yapımı sana bir masraf çıkarmazdı sölemiştim ucuz ve güvenli....

anten istiyorsan şuna bi bak.... 17 dbi yagi-uda

http://urun.gittigidiyor.com/WIRELESS-ANTEN-17-DBI-YAGI-UDA-MODEL-EL-YAPIMI_W0QQidZZ11354089

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi a_kosif -- 12 Temmuz 2008; 3:26:23 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.