Şimdi Ara

USR 9110 ile ethernet bağlantısı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
771
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar
    bugün usr 9110 adsl modem aldım. wireless bağlantıda sorun yok fakat ethernet ile masaüstü bilgisayarım bağlanırken iexplorer her açıldığında proxy ayarları algılanıyor diyor ve geç bağlanıyor. Ayrıca bağlandıktan sonra bazı sitelerde resimler bir türlü yüklenmiyor.

Mesela sabah gazetesinin sitesinde bir problem yok rahat bağlanıyor fakat hürriyet hiç açılmıyor, habertürk kısmen, mynet resimleri hiç yüklenmiyor sadece textler var.
    Lütfen sorunu bilen varsa bir yardım.

• yardım arkadaşlar yok mu ne yapılacağını bilen
  • hadi şanslısın bende geçen hafta işyerimize aynı modemi aldım sana yardımcı olayım.
    öncelikle önceden kullandığın başka bi modem varmıydı onu bir bilelim
  • çok sevinirim. yoksa yarın iade edeceğim.

önceden Pikatel Combo kullanıyordum. Ondada bağlantı sürekli kesiliyordu. Sonra servise gitti geldi. Bi süre sorunsuz çalıştı sonra yine aynı duruma geldi.
    Öyle olunca da modem alayım dedim. bunu aldım ama bir türlü sorunu aşamadım.
  • benimde ilk aldığımda kesintiler oluyodu.sonra modemin yazılımını güncelledim sorun halloldu.
    aşağıdaki linkte bu konu ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsin
    http://forum.donanimhaber.com/m_4366143/tm.htm

ancak yindede sendeki sorun çok farklı sebeblerdende olabilir.aşağıdakiler gibi.
    telefon hattında parazit olabilir.
    bilgisayarında kulandığın wirelless usb dongle da sorun olabilir.
    bilgisayarındaki tcp/ip ayarları eski modemine göre konfigüre edilmiş olabilir.
    yada bilgisayarında norton internet security gibi firewall programlarındaki ads block(bu web sitelerindeki ve maillerdeki bazı resimleri bloklar)açık olabilir.
    aldığın modemi ilk kullanımdan önce resetlemeniz gerekir(bazı modemleri ilk aldığınızda bunu yapmanız gerekir doğru çalışması için aksi taktirde hatalı çalışıyolar)
    Kötü niyetli bir komşunuz sizin wireless ağınıza izinsiz giriyoda olabilir(şifre koymadıysanız wep yada wap şifresi)

• teşekkürler.

ben desktop bilgisayarımda USB vasıtasıyla wireless bağlanmıyorum. Ethernet kablosu ile bağlanıyorum. Bu modemi kurarken internet seçeneklerini değiştirmedim. Explorer ile de oynamadım. Önceki modemim zaten sorunlu idi. Kendiliğinden bağlantıyı kesiyordu. Yapıldıktan sonra bir süre idare etti. ancak sonra tekrar oldu. Ben de değiştireyim dedim.

Şimdi ben bu 9110'a soğudum. Airties 205 modeli buna göre nasıldır. acaba aynı problemi yaparmı.

Telefon hattında parazit varsa ve bundan dolayı modem bağlantıyı kesiyorsa Wireless bağlantıda da (laptop) problem olmaz mıydı? yoksa parazit Wireless'ı etkilemiyor mu? Çünkü Wireless'ta hiçbir problem yok.
  • hattaki parazit adsl sinyalini etkliyebilir.wirellesi değil
  • Yardımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

Kimse derdime derman olamadı. USR yi aradım bin çeşit iş yaptırdılar. Yok onu ayarla yok bunu ayarla.

Ben zaten onların dediği herşeyi yapmıştım. Size yarın telefon edelim dediler. Sağolsunlar ama ilgilendiler de.
    Sonra yeni aldığım bir modem için uğraşmak istemediğimden modemi iade ettim. Gidip Air Ties aldım.

3 dakikada kolaylıkla kurdum. Şimdi herşey mükemmel gidiyor.

umarım böyle devam eder.

Sorunsuz modemli günler ve surfler dilerim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.