Şimdi Ara

Ustalar bi yardim etseniz...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
577
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Resimdeki gibi bir sistemim var. Gecenlerde 2x 512mb ddr 400mhz ram aldim.
    Toplamda 4x512 ddr 400mhz oldu. Yeni ramleri takmadan önce 200mhz de calisan eski ramler,
    yeni kardesleri geldikten sonra, resimde görüldügü üzere 158mhz de calismaya basladi.

Bunun sebebi ve cözüm yolu nedir. Cesitli test programlarinda performans düstü.
    Yardimlarinizi bekliyorum arkadaslar.

http://img516.imageshack.us/img516/255/73091629ki8.jpg

• kardeş hız düşüşü sanırım ramlerle ilgili değil işlmeciyle ilgili. resimde alttan 3. paragrafa bakarsan ramler in frekansı normal gözüküyo.

senin bahsettiğin şey cpu ile ilgili sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huxi20 -- 23 Ekim 2007; 3:40:38 >
  • Cevap icin tesekkur ederim. Sanirim o sekilde de olabilir. Donanim hakkinda pek bir bilgi sahibi degilim.
    Ama Nvidia nin nTune adli programinda, sistem informasyon bölümünde de su sekilde yaziyor.

• işte bu sefer inanırım bi gariplik olduğuna

o zaman açılışa bios a gir ve ramlerin çalışma frekansını ordan kontrol etmeyi dene.

belki de yeni ramleri taktığın slotta 333 mhz e ayarlı standart bi ayar vardır anakartta bunu değiştirmen gerekebilir
  • Anakartin bios u biseyleri degistirmeme izin vermiyor. Ancak tarih saat sicaklik alarm ayarlari gibi ivir zivir seylere izin veriyor.

Ama anakartin 4x 512mb 400 mhz desteklediginden eminim. Almadan önce internet sayfasindan bakmistim.

Sanirim bu sekilde kullanmaya devam edicem. Ram hizlarini normale döndürmek icin bir yol bulamadim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.