Şimdi Ara

Uydunet(kablotv) HD receiver kumanda sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
4.857
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

asağıdaki resimlerde uydunet tarafından verilen kumandanın resimleri mevcut.Kumandamın receiver 'e kumanda etmesinden cok zorluk çekiyorum, hatta kumanda ettiremiyorum. İlk olarak piyasadaki kaliteli AAA pilleri denendim olmadı, 1000mAh şarjlı pil aldım denedim yine bir sonuç alamadım. Lehim işinden anladığımdan kumandan içindeki 2 parçayı eski bir kumandanınkiyle değiştirdim(2.resim; 1-2 parçaları)

üsteki resimdeki ÖN kısmına herhangi bir değişklik yapmadım..

daire içindeki 1-2 parçayı değiştirdim.

Beyler, ben bu kumandaya ne yapayım ki oturduğum yerden rahatca receiver 'e komuta edebileyim ?

pofff, t.v den soğudum yahu ):

• Yapay Zekanın Yanıtı

Uydunet HD Alıcı Kumanda Çalışmıyor: Sorun Giderme Kılavuzu

Uydunet HD alıcınızın kumandasıyla sorun mu yaşıyorsunuz? Çalışmaması durumunda deneyebileceğiniz birkaç sorun giderme adımı bulunuyor:

• Pilleri kontrol edin: Kumandanızın pillerinin bitmiş olabileceğini kontrol edin ve gerekirse değiştirin.

• Kumandayı alıcıya doğrultun: Kumandanın alıcıya doğrultulduğundan emin olun. Bazı kumandalar, alıcıyla doğrudan görüş hattı gerektirir.

• Engelleri kaldırın: Kumanda ile alıcı arasında herhangi bir fiziksel engel bulunmadığından emin olun.

• Kablo tv kumanda çalışmıyor ise bağlantıları kontrol edin: Alıcı ile televizyon arasındaki tüm kablo bağlantılarının sıkıca takıldığından ve hasar görmediğinden emin olun.

• Kumandayı yeniden eşleştirin: Bazı Uydunet HD alıcıları, kumandanın yeniden eşleştirilmesi gerekebilir. Kumandanızın kullanım kılavuzuna bakarak yeniden eşleştirme talimatlarını bulabilirsiniz.

• Fabrika ayarlarına sıfırlayın: Sorun devam ederse, alıcınızı fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bu, tüm ayarları sileceği için, devam etmeden önce önemli ayarlarınızı not ettiğinizden emin olun.

• Profesyonel yardım alın: Yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse, bir uydu teknisyenine başvurarak profesyonel yardım almanız önerilir.

Bu adımları izleyerek, Uydunet HD alıcınızın kumanda sorununu giderebilir ve televizyon izlemenin keyfini kesintisiz bir şekilde devam ettirebilirsiniz.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • şaka olmalı, 2 gün önce yazdığım bu konuyla ilgili bir fikir beyan eden olmamış.. .

ben kumandayı tek parca haline getirip kaldığım yerden devam edeyim. teşekkürler... ..
  • Rica ederiz yardımcı olabildiysek ne mutlu
  • Neyse,problemi yanlış yerde aramışsın arkadaşım.kuvvet muhtemel cihazın üstündeki IR Modül (alıcı göz) yerinden kaymıştır,yada baştan savma monte edilmiş tam yerine oturtulmamıştır.Bozuk olma ihtimalide olabilir ama sanmam,sonuçta komutları aldığını söylemişsin.Madem elin iş yapıyor söktüğünü toplayabiliyorsun,değiştir o zaman IR modülü,zaten 3 bacaklı bir parça değiştirmesi basit.Hatta yenisini monte ederken ön panele yakın olacak şekilde bacak boylarını uzun kesebilirsin.
  • söz konusu parcayı eski dijiturk(sorunsuz çalışıyor) DCR DT9001 receiver 'inden söküp Uydunet receiverine monte etsem olur diğilmi?
  • Arkadaşım yanlış hatırlamıyorsam bu alıcıların algılama frekansı 30 ile 56 khz arasında.Yani uydunetin alıcı ve verici aralığı 40 khz dir, digi nin 48 khz dir (örnek olarak verdim rakamları) bu yüzden birbirlerini modüle etmeyebilirler.En güzeli uydunetten söküp birebir aynısını alıp takman üstelik yeni modülün bacak boylarıda uzun olacağı için lehimledikten sonra ön panele iyice yaklaştırabilirsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.