Şimdi Ara

uygunmu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar bir doç. dr. psikoloğa gittim psikolog bana sorular sordu ve taaaki hiç ölmeyi düşündünmü sorusuna kadar... bende ewet dedim ve bir kaç soruyla bitirdik.......VE bana dediki DEPRESYONDASIN dedi.bana kötü düşüncelerin beynim üzerinde etkisini azaltmak için bana kötü düşünceyi nasıl yok edebileceğimi gösterdi....bide LUSTRAL adlı bir ilaç vedi.. sizce bu benim için uygunmu(yaşım 13)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tükiye covboy -- 8 Kasım 2008; 19:35:28 >

• bunu (ilacı) bize mi soruyorsun?
    hoca ne dediyse yap kardeşim ...
  • ewet ilacı soruyorum.......annem ve babam ilacı içmeme koymuyor geçerli bir neden arıyorum
  • iyi madem öyle yazayım,

SSRI denilen ilaç grubudur, vücutta mutluluk hormonu diye halk arasında bilinen serotonin in kan seviyesinin artmasını sağlayarak depresif belirtileri önler, etkisi ancak 2 hafta düzenli kullanımla ortaya çıkar, bir al bir bırak canın sıkıldı al yöntemi işe yaramaz, 2 hafta düzenli kullanımla etkiler ortaya çıkar, sonrasında doktorunuzun tavsiyesine göre 3-6 ay kullanılır, prospektüs bilgisine göre 2 yıllık kullanımda bile tolere edildiği yazılı. 6 yaşın altındaki çocuklar hariç herhangi bir yaş kısıtlaması yoktur. MAO inhibitörleriyle beraber kullanılmaz kesinlikle, öldürücü bile olabilir, serotoninerjik sendrom... tek başına gayet güvenli ilaçlardır. evli değilsen bir sorunun olmaz ;)

Ayrıca depresyon kesinlikle profesyonel yardım gerektiren bir hastalıktır ve tanısı konulduysa mutlaka tedavisini aksatmamak gerekir, insanlar ne kadar ciddi bir şey olduğunu kavrayamıyorlar. Ailene bunları anlat.

geçmiş olsun

• saol.....

AMA BENİM ANNEMLE BABAMI BUNA İKTİYACIM OLDUĞUNU İNADIRMAK İÇİN DAHA ÇOK SEBEP LAZIM(çünki:yok neymiş bir psikiyatrinin demesinden olurmuymuş yok bunu içme sen tedavi oluncak adam değilsin yok vada vudu vada vudu....YA KARDEŞİM SİZ PSİKOLOJİMİ OKUDUNUZDA BANA TEŞHİS KOYUYONUZ (BAZEN BOYUNLARINI Bİ SIKIP KAFALARINI PATLATMAK GELİO YA))
  • sen en iyisi bir doktora daha danış. psikiyatrist vermişse, ondan daha iyi bilecek değiller ya annenler.
  • Kusura bakma ama doç dr bir hocanın verdiği ilacı sana kullanma diyebilecek kim var burada merak ediyorum.Lustral 6 yaşından büyük çoğu kişide kullanılabilen bir ilaç ,önemli olan ilaçı düzenli içmek sana bir tavsiye kesinlikle ilacını hiç bir zaman aksatma bu tip ilaçlarda bir gün içmesem ne olur diye düşünme aralıksız ve tamamen düzenli olarak kullanırsan çok faydasını görürsün ,aksi halde yarım yamalak kullanmaya kalkarsan daha kötü yapabilir.Birde doz ve bırakma gibi konularda sadece doktorunla görüşerek karar ver,kendin veya başkasına inanma.
  • quote:

Orjinalden alıntı: ArGentum#47

sen en iyisi bir doktora daha danış. psikiyatrist vermişse, ondan daha iyi bilecek değiller ya annenler.

ewet öyle diyorum hiç tınmıyorlarki... zaten bugün pazartesi herşeyi doktoruma söyliycem

BU SEFER ANNEM DİOKİ TAMAM SENİ BAŞKA BİR DOKTARA GÖTÜRECEM ((((((ŞİMDİ BİZİ ADAMA REZİL ETME DİO)))))))

BABAMA DİOM ODA DİYOKİ SENİN HİÇ TEDAVİ EDİLMENE GEREK YOK BU İLACLAR SANA ZARAR VERİR ........................NOLUR BU DURUMA GÜLEYİMMİ AĞLAYIMMI

• hocaya ilacı kullanmadığını mutlaka söyle çünkü senin durumuna bakıp ilacın etkimediğini düşünebilir, daha farklı tedavi ve ilaçlara başvurabilir,mutlaka hocaya söyle.
    quote:

YA KARDEŞİM SİZ PSİKOLOJİMİ OKUDUNUZDA BANA TEŞHİS KOYUYONUZ (BAZEN BOYUNLARINI Bİ SIKIP KAFALARINI PATLATMAK GELİO YA))
    senin böye birşey düşünebileceğini bilmiyorlar işte sorun da bu. sen hocaya her şeyi anlat, hoca ailene uygun bir üslupla anlatacaktır. hatta benim size söylediğimi bilmesinler dersen hoca kendi farketmiş gibi konuşabilir onlarla. hocayla yalnız konuş ailen dışarı çıksın ki zaten öyle oluyordur.
  • anne babnı dinle bir psikiyatra daha görün ayrıca psikolog doçent olmaz. onların alanı farklı benim bildigim kadarıyla.

yaşın sebebiyle bu tarz şeyler olabilir. bu tarz düşünceler elbette herkesin aklından geçti ve unutuldu gitti bu süreci en az yarayla atlatmana yardımcı olur psikiyatr. bu konuda paraya acıma çünkü bu dönemde yaşadıkların hayatının tamamını etkiler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.