Şimdi Ara

Kalbin midede atması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar hayırlı ramazanlar. Yaklaşık 1.5 senedir uğraştığım bir durumu paylaşmak ve sizden yardım istemek için açtım bu konuyu... 2020 şubat ayında mesleğimden ayrılmak zorunda bırakan bir problemle karşı karşıyayım gitmediğim doktor denemediğim koca karı ilacı kalmadı ve çaresiz bir selindeyim şuan uyuyamiyorum sol kaburgamin altı kalp gibi hızlı hızlı atıyor bu durum da ben de korku yaratıyor ve hayatımı zehir ediyor ayrıca bu durumla eş zamanlı olarak 1.5 senedir ishal şikayetim var. Bir-çok Psikiyatri ve psikoloğa göründüm ise yaramadi tms tedavisi regresyon terapisi gördüm o da ise yaramadı manevi olarak da her şeyi yaptim kardiyolojiye gittim holter de takıldı sonuçlar normal genel cerrahiye gittim ultrasona da girdim pulsasyon hafif artmıştır diye bir ibare var endoskopi de oldum lakin reflü dışında bir şey çıkmadı böyle bir durum yasayan veya çevresinde böyle bir durumla karşılaşan olursa lütfen yardımcı olsun zira dayanacak gücüm kalmadı

• Yapay Zekanın Yanıtı

Kalp Midenizde Atmıyor

"Kalbin midede atması" yaygın bir yanlış anlamadır. Kalp, göğüs kafesinizin içinde, akciğerlerinizin arasında yer alan bir organdır. Mide ise karın boşluğunuzda, göğüs kafesinizin altındadır.

Yürek Kalkması

Kalbinizin hızlı attığını veya göğsünüzde çarpıntı hissettiğinizi hissedebilirsiniz. Buna "yürek kalkması" denir. Yürek kalkması genellikle zararsızdır ve birkaç saniye veya dakika içinde geçer. Ancak, sık sık veya uzun süreli yürek kalkması yaşıyorsanız, bir doktora görünmeniz önerilir.

Yürek Kalkması Tedavisi

Çoğu durumda, yürek kalkması için özel bir tedaviye gerek yoktur. Ancak, altta yatan bir sağlık sorunu varsa, doktorunuz tedavi önerebilir. Yürek kalkması tedavisi, altta yatan nedene bağlı olarak değişir.

Yürek Kalkması Nasıl Geçer?

Yürek kalkması genellikle kendiliğinden geçer. Ancak, hızlı geçmesine yardımcı olmak için yapabileceğiniz birkaç şey vardır:

• Sakinleşin ve derin nefesler alın.
    • Soğuk su için veya yüzünüze soğuk su çarpın.
    • Valsalva manevrası yapın (burnunuzu sıkın ve ağzınızdan yavaşça nefes verin).

Yürek kalkması sık sık veya uzun süreli yaşanıyorsa, bir doktora görünmeniz önemlidir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Ayrıca kan değerlerime de baktırdim değerler de normal
  • Yürek kalkması veya göbek düşmesi olabilir dediler birkaç kişiye bu işlemleri de yaptırdım yine sonuç alamadım
  • geçmiş olsun kardeşim.

fizyolojik olarak sorunun yok diyorsun, gerisi psikolojik.

Psikolojik durumu hafife almamak gerek, gerçekten fizyolojikmiş gibi rahatsızlıklara neden olabilir.

sakin bir hayat ve düşünce moduna geçebilirsen, ruhsal olarak ve fiziksel olarak dingin bir seviyede durabilirsen şifa olur inşallah.

basit önerilerim olacak:

-hemen her gün sakin bir ortamda 20 dk da olsa yürüyüş yapmalısın, - bende çok işe yarıyor.

-gece yatarken asla ama asla zihninde dünyevi işlerini, dahası yarın yapacağın işleri vs asla düşünme. bu zor biliyorum. zaten düşünsen de çözüm olmayacak ama beynin uyku süresince bu olası problemler üzerinde çalışacak ve sabah stresli ve yorgun uyanma durumu olur.

-ülke gündemi, siyaset gibi şeyleri çok uzaktan takip et, zaten fikrin de olsa değiştiremeyeceğine göre, boşuna strese neden olmasın.

-kendine en ucuz ve kolay yolundan hobi'ler edinmeye bak, zihin üzerinde çok etkili. ben çalışma molalarımda bağlama ve kopuz çalarım, yeni parçaları öğrenmeye bakarım, bazen İng listening çalışırım. 20-40 dk falan günlük.

-gıybet yada kendini başkaları ile kıyaslama eğilimin varsa bundan vazgeç, herkes kendine özeldir, o yüzden kıyaslamak insanı demoralize eder.

-inançlı biriysen, inanmaya devam et bu insana gerçekten güç verir, insanın omuzlarındaki kimi yükleri alır.

özetle dingin ve düzenli bir yaşam modunu tercih etmelisin.

• mtanhu kullanıcısına yanıt
    Degerli cevabiniz icin tesekkur ederim
  • manevi olarak herşeyi yaptım dedin peki hiç faiz alıp verdin mi ve alkol vs kullandın mı ?

• axelfoly kullanıcısına yanıt
    Hayır faiz de almadım alkol de kullanmadım
  • 1. Heyecan anksiyete.. pskikologa git gerek görürse pskiyatriye yönlendirir.

2. Reflüden kaynaklı bazı yediklerin yapıyor olabilir. Bende de oluyor bazen yemek sonrası özellik gaz yapan nohut, hele karnıbahar , baharatlı yiyecekler vs. Bunlardan uzak kalmaya çalış gaz yapan yiyecekler karın boşluğunda doluyor ister istemez içerdeki hareket eden(kalp) yaptığı basıncı mideye bazen sırta vuruyor diye kanatta vardım akıl yürüttüm doktorada bu tezimi sunmadım doğru mu yanlış mı diye.
  • herhangibirisi010 H kullanıcısına yanıt

yani geçmişinde bu 2 durum asla yok diyebiliyor musun ? yakın zamanda bunları kullanmaktan bahsetmiyorum şu yaşına kadar hiç bulaşmadım diyebiliyorsan durum farklı

• axelfoly kullanıcısına yanıt
    Kredi kartı dahi kullanmadım alkol hiç tüketmedim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.