Şimdi Ara

Uyku Felci (Karabasan) Tecrübeleriniz.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
4
Favori
2.547
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben rüyalarımı birkaçkere kontrol etmeye çalıştım kendi kendime başımı yukarı doğru çekip kalkabiliyordum fakat bu aralar rüya görmediğim için.
  • Ben de hiç böyle bişey yaşamadım..Ama bi aralar sürekli gece uykudan uyanıyordum sanki rüyamda aşağı düşüyormuş gibi oluyordum zıplayarak uyanıyordum.Geçen yaz çok sık oluyordu ama bayadır hiç olmadı öyle bişey..
  • bana genelde uykum olmadığı halde uyumaya çalışırken oluyor.uyku ve uyanıklık hali arasında saçma sapan bir rüya görüyorum daha sonra bilincimin yerinde oldugunu farkedince uyanmak istiyorum ama o istek en fazla 2 saniye oluyor bedenime bir şey giriyor ve kulaklarım inanılmaz çınlıyor çok araştırdım bu olaylar tamamen cinlerle alakalı diye tahmin ediyorum.ayrıca bir keresinde kulaklarım çınlarken konuşmak istedim cinsen bunu kanıtla dedim içimden dedikten sonra sağır olucaktım kulağım inanılmaz derecede çınladı o günden beri de olmadı hiç
  • 1...Benim ilk başlarda şu şekilde oluyordu; gözümü açıyordum, yatakda hareket edemeden korku içinde etrafa bakıyordum ve uyanıyordum. Hatta artık alışmıştım, gözümü açıp hareket edemediğini farkettim kapatıp tekrar yatıyordum Ama son 2-3 aydır istem dışı bir şekilde evin içinde, artık uçuyomuyum napıyosam, çok hızlı bir şekilde dolanıyorum, tüm evi geziyorum, daha sonra uyanıyorum ama yürümüyorum, hani kendi vücudumun farkında değilim, sadece hızlıca uçuyo gibiyim ve aşırı bir uğultu, kulaklarıma vuran rüzgaar sesine benzer bişey var.

2...Bunu hiç unutamam; Farklı bişeydi. Gözümü açmıştım, başımda iki tane, beyaz-gri tonlarında, hafif şeffaf ve kafaları büyük varlık (başka isim bulamadım) vardı. Hatta ben uyku felci geçirdiğimi, ve başına çorap geçirmiş bir hırsız olduğunu filan düşünmüştüm kendileri boydan görmeden önce, suratları o kadar belirsizdi. ilk gözümü açtığımda birisi eğilmişti bana doğru, yanağımda nefesini hissediyodum. Sonra diğerinin yanına gittiğinde iki kişi olduklarını ve hırsız olmadıklarını farketmiştim zaten. Bana hiç bakmadan 3-4 saniye durdular orda ve uyandım. O gece uyuyamamıştım tekrar.

Bu bana The Fourth Kind filmini hatırlattı. O filmde de insanları gece uzaylıların çeşitli amaçlarla götürdüğünden ve uyandığımızda bizim bunu hatırlamadığımızdan bahsediyolardı, hatta "unutmaya zorlandığınız bişeyi nasıl hatırlayabilirsiniz" gibi bir replik vardı. filmin konusunu biraz dandik bi şekilde anlattım farkındayım ama anlattığım gibi basit değil ama izlediğimde çok etkilenmiştim. demek ki bilinçaltımda kalmış ve bir kabus gördüm sanırım. başka bi ihtimal düşünmek istemiyorum zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lawagolem -- 22 Haziran 2011; 5:33:21 >

• @Lawagolem

Kaç yaşındasın ve ne zaman bunları yaşadın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: LucidEresbos

@Lawagolem

17 yaşındayım... uyku felci denilen olay, yani özetle gözünü açıp yatakda hareket edememe, bağırmaya çalışma olayını çocukluğumda çok yaşardım. Bu, evin içinde istem dışı uçma olaayı bu sene 2 kere oldu. Daha önce olmamıştı. Diğer olaysa geçen ay oldu. Neden sordunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HsyN34

Aha bende daha yeni bitirdim filmi tek başına izledim o iblis neydi öyle ;

/>

Bu ne lan komedi filmi mi, Kutsal Damacana da daha iyi grafik vardı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lawagolem

quote:

@Lawagolem

17 yaşındayım... uyku felci denilen olay, yani özetle gözünü açıp yatakda hareket edememe, bağırmaya çalışma olayını çocukluğumda çok yaşardım. Bu, evin içinde istem dışı uçma olaayı bu sene 2 kere oldu. Daha önce olmamıştı. Diğer olaysa geçen ay oldu. Neden sordunuz ?

Karabasan çocukken görülmesi çok doğal bir şeydir.
    Evin içinde uçtuğunu görmen değişiklik yapacağına işaret. 17 yaşındasın büyük ihtimalle okuyorsun ama okul bitecek yani temelde bu. Hayata atılacaksın.
    Diğer olaya gelince o senin sıkıldığını gösteriyor. Ve bu değişikliğe bağlı olabilir kafanda kuruyorsun ve gerçeklerştiremediğin için sıkılıyorsun.
    son olarak yastığını değiştirirsen iyi olur diye düşünüyorum bir de yatmadan önce yüzünü yıka, su iç ve tuvalete git.

• quote:

quote:

quote:

@Lawagolem

Karabasan çocukken görülmesi çok doğal bir şeydir.
    Evin içinde uçtuğunu görmen değişiklik yapacağına işaret. 17 yaşındasın büyük ihtimalle okuyorsun ama okul bitecek yani temelde bu. Hayata atılacaksın.
    Diğer olaya gelince o senin sıkıldığını gösteriyor. Ve bu değişikliğe bağlı olabilir kafanda kuruyorsun ve gerçeklerştiremediğin için sıkılıyorsun.
    son olarak yastığını değiştirirsen iyi olur diye düşünüyorum bir de yatmadan önce yüzünü yıka, su iç ve tuvalete git.

Sağolun. Dediklerinizi yorumlucak olursam; Anadolu Lisesindeyim, lise 2 okudum bu sene ve lise 3'e geçtim... Ve bu sene hayatımın en berbat senesiydi. En önemli neden, sene başında çocukluk aşkımın beni terketmesiydi. Bu bende aşırı bir özgüven düşüklüğü ve daimi bir yalnızlık hissi olmasına neden oldu. Sene ortalarında tam yeniden birinden hoşlanmaya başlamışken 2 hafta sonra onun ayrılması beni yerin dibine batırdı. Bu konuları çok önemseyen çok kafasına takan biriyim. Diğer neden ise sayısal okuyo olmam. Tam anlamıyla bir sözelciyim bu sene sayısalda bir nevi süründüm. Çocukluğundan beri örnek olarak gösterilen ben, bu sene sınıfta kalmama mücadelesi verdim, hatta veremedim, "sınıfta kalıcam" diye kabullenmiştim. Sabahladığım çok geceler oldu, berbat duygular yaşadım. Okulun sabah 7'de başlaması ve servisin 6'da gelmesi, 5 de kalkmamı gerektiriyodu. öğle sonrası uykular falan derken tüm uyku düzeni bozuldu. ve bide tüm bu sorunlar beni odaya kapattı, küçüklükten beri kendime ait odam yoktu ve bu sene başında oldu, ama keşke olmasaydı. oda içerisinde, tüm kapı pencere ve perdeler kapalı, ölü gibi geçirdim haftalar oldu, 5-6 kilo vermişimdir. Ya özetle tüm bu sorunların yansıması olabilir bu gördüklerim. Bhasettiğiniz değişiklik muhtemelen şu; sene boyunca sene sonunda sayısaldan çıkıp, sözele geçmenin hayalini kurdum, bunu kafamda kurguladım, okula bunun için gidip dilekçe doldurucağım günü bekledim ve önümüzdeki senenin yani lise 3'ün, yeni sınıfı ve yeni sınıf arkadaşlarını düşündüm. gitmek istemediğim sınıflara düşme korkusunu yaşadım vs... bunlar küçük şeyler gibi gelebilir, evet hatta küçük şeyler ama ben çok kafasına takan ve aşırı derecede büyütüp moral bozukluğuna dönüştüren biriyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lawagolem -- 22 Haziran 2011; 6:08:56 >

• @Lawagolem

Kötü düşüncelerden uzaklaşmaya çalış pozitif düşünürsen pozitif şeyler olur.
    Küçük şeyler insanı yorar, ruhsal ve bedensel bir çöküş meydana getirir.
    Küçük şeylerin acısını yaşa ve bitir birikmesi çok büyük sorunlar yaratabilir.
    Bir şeyleri başaramamak kötü değildir başka bir şeyi yapabileceğini gösterir.
  • quote:

@Lawagolem

Kötü düşüncelerden uzaklaşmaya çalış pozitif düşünürsen pozitif şeyler olur.
    Küçük şeyler insanı yorar, ruhsal ve bedensel bir çöküş meydana getirir.
    Küçük şeylerin acısını yaşa ve bitir birikmesi çok büyük sorunlar yaratabilir.
    Bir şeyleri başaramamak kötü değildir başka bir şeyi yapabileceğini gösterir.

Son zamanlarda pozitif düşünüyorum ve iyi hissediyorum. Ama nasıl birşeyse, düzensiz bir uyku çektiğimde, ne bileyim öğle vakti uyuyp akşam uyandığımda veya sabaha karşı yatıp akşam üzeri uyandığımda; bende yine bir moral bozukluğu, kararsızlık, karamsarlık ve umutsuzluk başlıyor. Yani uykunun morale etkisi çok büyük ve bir türlü uykumu düzene sokamadım. Bazen öğle uykusundan sonra veya geç uyandığımda, uyandıktan yarım saat sonra falan resmen intihar etmek istiyorum. Mesela dün akşam 7'de uyandım ve yine artık kaldıramadığım; gelecek seneye dair bir karamsarlık ve umutsuzluk vardı. Kafamı duvarlara vurmak istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lawagolem -- 22 Haziran 2011; 6:21:05 >

• Uyku dinlenmeni sağlar. Gece uykusunda salgılanan enzim ve hormanlar daha çok dinlendirir. Sokağa çık temiz hava al.
    Akşam uyandığında meydana gelen moral bozukluğu dışarı çıkmamandan kaynaklı olabilir. Bazı insanları görmek istiyorda olabilirsin.
    Asosyal birisiyim, çok fazla insanla konuşman oturmam, kendimden biliyorum, insanlarla konuşman, rahatlamanı sağlar ne konuşursan konuş. (tabi yüz yüze konuşmalar daha etkilidir, tartışmadığın sürece)

Ekleme: Işığın moral üzerinde çok büyük etkisi vardır. Sabah erken uyandığında ve dinlenmiş olduğunda moralin iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi LucidEresbos -- 22 Haziran 2011; 6:27:49 >
  • quote:

Uyku dinlenmeni sağlar. Gece uykusunda salgılanan enzim ve hormanlar daha çok dinlendirir. Sokağa çık temiz hava al.
    Akşam uyandığında meydana gelen moral bozukluğu dışarı çıkmamandan kaynaklı olabilir. Bazı insanları görmek istiyorda olabilirsin.
    Asosyal birisiyim, çok fazla insanla konuşman oturmam, kendimden biliyorum, insanlarka konuşman, rahatlamanı sağlar ne konuşursan konuş. (tabi yüz yüze konuşmalar daha etkilidir, tartışmadığın sürece)

Dikkate alıcam çok sağolun. Konuşma rahatlatıyor bunu bende farkettim, hatta (bu bana özelmi bilmiyorum) karşı cinsle konuşma çok daha rahatlatıyor beni, her bakımdan mutlu hissetmemi sağlıyor. Yanlış anlaşılmasın hormonal bişey değil bu; her türlü konu veya karşı cinsle yaptığım günlük bir sohbet bile beni çok rahatlatıyor. çocukluğumdan beri en yakınımdaki insan bir kızdı ve bu yeri yine bir kızla doldurmak istiyorum sanırım bilmiyorum. Konuştuğumdada karşı tarafda, hakkımda çok iyi düşünceler oluşmasını sağlıyabilen biriyim. Daha çok insanla konuşmaya çalışıcam ve dışarı; yürüyüz içinde olsa daha çok çıkmaya çalışıcam. sağolun...

• quote:

quote:

Uyku dinlenmeni sağlar. Gece uykusunda salgılanan enzim ve hormanlar daha çok dinlendirir. Sokağa çık temiz hava al.
    Asosyal birisiyim, çok fazla insanla konuşman oturmam, kendimden biliyorum, insanlarka konuşman, rahatlamanı sağlar ne konuşursan konuş. (tabi yüz yüze konuşmalar daha etkilidir, tartışmadığın sürece)

Dikkate alıcam çok sağolun. Konuşma rahatlatıyor bunu bende farkettim, hatta (bu bana özelmi bilmiyorum) karşı cinsle konuşma çok daha rahatlatıyor beni, her bakımdan mutlu hissetmemi sağlıyor. Yanlış anlaşılmasın hormonal bişey değil bu; her türlü konu veya karşı cinsle yaptığım günlük bir sohbet bile beni çok rahatlatıyor. çocukluğumdan beri en yakınımdaki insan bir kızdı ve bu yeri yine bir kızla doldurmak istiyorum sanırım bilmiyorum. Konuştuğumdada karşı tarafda, hakkımda çok iyi düşünceler oluşmasını sağlıyabilen biriyim. Daha çok insanla konuşmaya çalışıcam ve dışarı; yürüyüz içinde olsa daha çok çıkmaya çalışıcam. sağolun...

Karşı cinsle yapılan sohbetler moral verir bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Anima ve Animus

• quote:

Orijinalden alıntı: HsyN34

Aha bende daha yeni bitirdim filmi tek başına izledim o iblis neydi öyle ;

/>

bu film ne
  • quote:

Orijinalden alıntı: soulcubee

bu film ne

insidious: imdb
  • Kendimi bildim bileli her 1-2 ayda bir kesin basima gelir. anlatacak pek bisey yok, elin ayagin tutulur iste, kipirdayamazsin, sonra bi sekilde kendini baya kasarak serbest kalmayi becerirsin.

Basima cok geldigi icin artik gerceklesmeden once anlayip, engelleyebiliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmet.bascetin
    bana genelde uykum olmadığı halde uyumaya çalışırken oluyor.uyku ve uyanıklık hali arasında saçma sapan bir rüya görüyorum daha sonra bilincimin yerinde oldugunu farkedince uyanmak istiyorum ama o istek en fazla 2 saniye oluyor bedenime bir şey giriyor ve kulaklarım inanılmaz çınlıyor çok araştırdım bu olaylar tamamen cinlerle alakalı diye tahmin ediyorum.ayrıca bir keresinde kulaklarım çınlarken konuşmak istedim cinsen bunu kanıtla dedim içimden dedikten sonra sağır olucaktım kulağım inanılmaz derecede çınladı o günden beri de olmadı hiç

bu soyledigini tam olarak anladim cunku buda surekli basima gelir ama bu uyku felci degil (bence)

bu bence soyle; insan bazen tam olarak uyku ile uyaniklik arasinda kaliyor, o anda uyumadigini hissediyosun ama vucut uyku moduna girmis oldugu icin cok ciddi bi yorgunluk hissediyosun. iste o bikac saniyede kulaga anlamsiz (korkutucu) sesler geliyo gibi oluyo, ama bu uyku felci degil bence.

bu olayda insan 1-2 saniye kaslarini hic oynatamiyo cunku kaslarini hissetmiyosun bile (aslinda vucudunun bircok yerini hissetmiyosun) ama uyku felcinde kaslari hissediyosun, oynatmak icin kasiyosun, ama bisey engel oluyo.

• inception filminden alintilargordum :D
  • Yataga yattim. Tam uyuyacagim bi ses geldi pencereden. Bakmak icin kalkmaya calisiorum olmuyor. Elimi kipirdatamiorm. Sonra anladim karabasan oldugunu bekledim biraz gecti pencereyede bakmadim hevesim gitmisti.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.