Şimdi Ara

UZAY VE HAVACILIK MÜHENDİSLİĞİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle herkese merhaba bu sene sınava hazırlanıyorum hedefim başlıkta belirtiğim gibi ODTÜ UZAY VE HAVACILIK MÜHENDİSLİĞİ araştırdığım kadarıyla Türkiyede 2 üniversitede bölümü olduğundan iş bulmakta zorluk çekilmiyor(TUŞAS,HAVELSAN,ROKETSAN,THY,TAI,TEI vs ). ODTÜ mezunları TAIde 2.5-3 bin TL arası maaşla başlıyorlar.Bunlar forumlarda okuduğum kadarıyla bu bölümlerde okuyan veya mezun arkadaşlar varsa aramızda bilgilendirirse çok teşekkür ederim

• yazdığınız şirketlerden tusaş-tai-tei zaten aynı çatı altında diyebiliriz. tskgüçlendirme vakfının şirketleri bunlar.

tai de 1 aylık stajıma dayanarak sana şunu söyleyebilirim; orada atom parçalanmıyor. 2.5 3 bin lira için okadar çalışıp odtü havacılık yazma. puanına yazık edersin. gerçekten ilgin alakan hevesin varsa yazmalısın. Türkiyede 2 bölüm olduğu için değil türkiyede zaten iş sahası az. yavaş yavaş gelişiyor. thy havacılık yan sanayisi geliştirmeye çalışıyor. bu projede bile makine-imalat mühendislerinin sayısı havacılara göre daha fazla olacak. tai dede aynı şekilde havacıların 2 katı kadar makineci bulunmaktaydı. tabiki çalışma konumları farklı ama sen çok rasyonel odaklı olduğun için bende sana rasyonel yaklaşıyorum.

puanların gelsin, ondan sonra düşün bunları. ama sadece 2 bölüm var o yüzden maaşlar 3 k diye bölüm tercih edilmez, etme. mümkünse para için mühendislik okuma. bak sağlık bölümleri mis gibi. amaç paraysa onlarıda düşün.

• MoneyTalks kullanıcısına yanıt
    Para için değil ama makina müh 1 1,5 ile başlarken uçak mühendisi 2,5 3 ile başlıyor bu bir ayrıcalık değil mi . Makine muh düşünmeye başladım başka bir arkadasta söyledi biraz daha arastiricam sadece uçak ve havacılık okursam sıkıntı cekermiyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi christopher62 -- 21 Haziran 2015; 8:45:49 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tabii ki makineci sayısı fazla olur
    Çok mezun var,onlara iş bulunacak
    Ayrıca havacılık mühendisi parça,vida,üretim kısımlarıyla değil hava ile ilgili şeyleri yapar
    Bu mantıkla havacılık kadar ee ve metalurjide var o şirketlerde yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tekno peder T kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam konu biraz eskidi yeni yazmışsın cevabın için teşekür ederim forumdaki arkadaşlar bilgilendirdi.İmzanda AEE ODTU yazmışsın AEE = Aerospace engineering mi ?.Eğer öyleyse biraz bahsedermisin üniversite bölümünden
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.