Şimdi Ara

Vaio fit e svf1532sstw laptop özellikleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.hepsiburada.com/liste/sony-vaio-fit-e-svf1532sstw-intel-core-i5-4200u-16ghz-26ghz-4gb-500gb-155-tasinabilir-bilgisayar/productDetails.aspx?productId=bd601081&categoryId=98

Hepsiburada'dan linkteki bilgisayarı aldım geçen gün. Kargo yapılmadı daha. Ben ürünü aldığımda ekran çözünürlüğü 1920x1080 olarak yazıyordu. Bu akşam ürün özelliklerine baktığımda 1366x768 olarak değiştiğini fark ettim. Müşteri hizmetlerini arayıp sordum, konu hakkında bir bilgileri olmadığını, ürün gelince memnun kalmadığım takdirde geri gönderebileceğimi söylediler.

Birçok siteden baktım, ekran çözünürlüğünü iki türlü de yazmışlar. Hangisi doğrudur bilemedim. Bu laptopu alan var mı acaba? Ekran çözünürlüğü hangisi acaba? Bir de kullananlardan ürünle ilgili yorumlarını alabilirsem sevinirim :)

• Sipariş ettiğiniz ürün 1366*768 , yarım hd, çözünürlüğe sahip. Tam hd (1920*1080) olan versiyonları bu kadar düşük fiyat seviyelerinden satılmaz.
  • Hocam bilgisayar elinize ulaştımı ilk izlenimleriniz bildirir misiniz?Bende almayı düşünüyorumda pahalanmadan alalım.

@mericdurna
  • photoshop ve visual studio gibi programlar için uygun bir pc olurmu. memnun musunuz pc den.
  • Hocam hepsiburada bir haftada ancak kargoladı ürünü. Daha bugün elime ulaştı. açıp kurcalayamadım, iş yerindeyim şu anda.

Kutunun üstündeki etikette yazan model numarası: SVF153A1YW
    Kutunun üstünde yazan özellikleri de 1366x768 çözünürlük, i5 1,6 işlemci, GT740M 1 GB ekran kartı, 500GB harddisk, 4GB ram. Açıp kurcaladıktan sonra da düşüncelerimi yazarım :)

http://www.hepsiburada.com/liste/asus-x550lc-xx172h-intel-core-i5-4200u-16ghz-26ghz-6gb-750gb-156-tasinabilir-bilgisayar/productDetails.aspx?productId=bd601046&categoryId=98

Bu arada bu linkteki bilgisayarın fiyatı da hemen hemen aynı, özellikleri biraz daha iyi. Almayı düşünenler bunu da değerlendirebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mericdurna -- 16 Haziran 2014; 16:18:03 >

• Eve gelince hemen kutuyu açtım ve kurcalamaya başladım. Fotoğrafları da paylaşacağım sizle. Görüntüsü, dokununca verdiği his güzel. Performans konusunda birşey söyleyemicem daha, bir sürü güncelleştirme falan yüklüyor şimdilik. Birkaç ay sonra ram ve ssd almayı düşünüyorum ama. Hdd arasıra ince bir cızırtı sesi çıkartıyor. Bir de güç kablosu bana biraz kısa geldi, yaklaşık 1,5 metre uzunluğu. Bunun dışında benim ekleyeceğim birşey yok :)
  • Hocam bilgisayarı inceleme fırsatı buldunuz mu?
    Klavye alttan aydınlatması var mı?
    Ürün matlab,solidworks gibi uygulamaları ve Call Of Duty:Ghosts'u kaldırır mı?
    Ekran ve ses (bilhassa ses sistemine çok güveniyordu sony) performansı nasıl?
    Fotoğraf yükleyecektiniz birde.Zahmet olmazsa yükleyebilir misiniz?Bilgisayar hakkında detaylı bilgi verirseniz sevinirim.

@mericdurna
  • fotoğrafları atarım bu akşam, onu unutmuşum.

bilgisayara ben autocad, solidworks kurdum. programlar çalışıyor, kasma falan pek olmuyor. yalnız fazla bi çizim yapamadım. çizim yükü ağırlaştıkça kasma yapabilir. oyun olarak nfs hot pursuit yükledim. çok nadir kasma yapabiliyor. ama oyunda ekran kartı ayarı yapamadım sanırım. intel grafik işlemciyi kullanıyorsa o yüzden de kasmış olabilir.

klavye aydınlatması var, beyaz laptopta çok da güzel görünüyor.

ekran da hiç fena değil, renkleri, görüntüsü gayet iyi. ses sistemi ağzımı açık bıraktı diyebilirim. bir diz üstü bilgisayarın bu kadar ses çıkarabilmesi beni şaşırttı. asus g73 vardı bundan önce bende, onun kadar iyi sesleri.

bir de tavsiyem olacak, bilgisayarı kurduktan sonra sony'nin bir sürü yazılımı oluyor içinde. onları silmek rahatlatır bilgisayarı. akşam fotoğrafları yüklerim :)

• Fotoğraflar. Biraz geç oldu kusura bakmayın.

• Merhaba,
    Cihazınız hayırlı olsun, cihazda VGA çıkışı var mıdır? Resimlerden tam göremedim..

Şarj ne kadar dayanıyor? Herhangi bir oyun deneme şansınız oldu mu performansı nasıldır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugur_yavuz -- 23 Haziran 2014; 13:55:26 >
  • Ektan kartı kaç bit

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şarjda deneme fırsatım olmadı daha. evde bataryayı takmıyorum. dün gece şarj ettim ilk kez bataryayı. bakalım kaç saat gidecek. deneyince yazarım.

vga çıkışına dikkat etmemiştim, siz sorunca baktım, yokmuş ya :) hdmi çıkışı var ama :)

oyun olarak sadece nfs hot pursuit oynadım. arada küçük kasmaları oluyor o kadar.

ekran kartı 64 bit :)

şarjda kullandım bu akşam. 4 buçuk saat civarında dayanıyor internette gezinme, film izleme ile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mericdurna -- 24 Haziran 2014; 21:47:40 >
  • Bir özellik daha buldum ve çok hoşuma gitti :) bilgisayar kapalıyken usb üzerinden telefon şarj edilebiliyor :)

usb 3 bağlantı noktalarından birisi bilgisayar kapalıyken, pili doluysa veya elektriğe bağlıysa telefonumu şarj edebiliyor :) çok sevdim bu özelliği :)
  • Windows puanları nasıl acaba?
    Bir de bazıları bu ekran kartı 2 GB olmalı diyor yazıldığı gibi bir GB mı yoksa iki GB mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cgokhans -- 28 Haziran 2014; 12:20:03 >
  • hocam windows 8.1'de sistem derecelendirmesi özelliği kaldırılmış sanırım. windows 7'deki gibi sistem özellikleri kısmında bulunmuyor. ekran kartı 1 GB. ben de kimi sitelerde 2 GB olarak görmüştüm ekran kartını. Fakat özellikleri açıp bakınca 1 GB gösteriyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mericdurna

hocam windows 8.1'de sistem derecelendirmesi özelliği kaldırılmış sanırım. windows 7'deki gibi sistem özellikleri kısmında bulunmuyor. ekran kartı 1 GB. ben de kimi sitelerde 2 GB olarak görmüştüm ekran kartını. Fakat özellikleri açıp bakınca 1 GB gösteriyor.

Peki teşekkür ederim ilginiz için :-)

• sol-sağ-yukarı-aşağı tuşlarının birine basıp boşluğa bastığım zaman boşluk oluşuyor.Fakat yukarı sağ ve ya aşağı sol tuş kombinine basıp boşluğa bastığım zaman boşluk oluşmuyor.Çok ilginç bir sorun.Fakat sık sık yapacağım için çok sinir bozucu.Sorun hakkında bilgisi olan birisi aydınlatırsa sevinirim...
  • Laptopa 128lik sandisk ssd taktım. İlk kez ssd kullanıyorum, aradaki fark inanılmaz. Adeta uçuyor alet :-)
    Düğmeye basınca açılıp chrome'a tıklamam ve kullanıma hazır hale gelmesi 15 sn sürmüyor bile.
    Eski harddiski çıkartmadan önce sony care yazılımından recovery dvdsi oluşturdum. 5 dvd oluyor toplam. Bilgisayarı kapatıp ssdyi harddiskin yerine taktım. Açma tuşu yerine kapalıyken asist tuşuna basınca kurtarma ve bios ekranı açılıyor. O ekrandan kurtarma medyası seçeneğini seçtim ve recovery dvd'lerini kullanarak bilgisayarın içinden çıkan windows ve sony yazılımlarını aynen kurmuş oldum. Sony yazılımlarının tamamını sildim, office yükledim, güncelleştirmeleri tamamen yaptım, 50 gb kadar boş yer kaldı.
    Ben de yer az diye hdd cady diye birşey aldım. Gittigidiyorda var. Dvd rom yerine ssd ya da hd takmaya yarıyor. Dvd romu çıkarttım, hdd caddy'nin içine çıkan 500lük hd'i taktım. Canavar gibi oldu makine. Bir de önümüzdeki aylarda ram takviyesi yaparsam yıllarca gider bu alet :-)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.