Şimdi Ara

Vatan bilgisayar aymazlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 23.03.2020 tarihinde Vatan Bilgisayar Trabzon şubesinden buyback kampanyasından faydalanarak kendi laptopumu verip ellerinde bana önerdikleri laptopun kapalı kutulusunun olmadığı için bir adet laptop sipariş verdim. Laptop 1 hafta içerisinde en yakin şubeden getirtilecekti. Yaklaşık 1 hafta sonra mağazadaki satış danışmanı arayıp pandemi dolayısıyla kargoyla direkt eve göndereceklerini söyleyip adres istedi ve laptopu kuralım mi kurmayalım diye sordu ben de kurmamallarini kapalı kutu olarak göndermelerini istedim. Laptop geldiğinde kurulmuştu ve içerisinde 28 Aralık 2019 tarihinden webcam görüntüleri vardı. Yani teşhir urunu göndermişlerdi.

Tam da o donem mağazalar kapandığı için müşteri hizmetlerini aradım ve onlar da mağazadan işlem yaptığım için muhatabımın mağaza olduğunu söylediler ve mağaza tarafından aranacağımı söylediler. Mağaza da 1 hafta sonra aradı ve bu modelin kapalı kutusunun kalmadığını su an bir şey yapılamayacağını pandemi sonrası mağazaya başvurmamı söyledi. Pandemi sonrası mağazaya gittiğimde de satış danışmanı ve teknik servisimsi yetkili kisi bana urunu buyback kampanyasından aldığım ve ürünün kapalı kutulusunun olmadığı için ne değişim ne de iade yapabileceklerini söylediler ve yapılacak bir şey yok seklinde cümlelerini yavaş yavaş sonlandırarak sessizliğe büründüler haliyle de bana kapi göründü.

Fiyatını şişirip güya 2000 TL indirim yaptıkları laptopun bana tek avantajı hediyesi olan office kodu oldu bir de donemin perakende siteleriyle kıyasla 150 TL ucuza gelmiş oldu sapasağlam verdiğim laptopu çöpe attığımı varsayarsam. İade edersem hem eski laptopumu geri alamıyor hem de faturamdan 2000 lira düşüyormuş sanki 12 adayı da vermişim gibi bir sözleşme.Sonuç olarak yallah dediler.

İnsan bu tip durumlarda tamir edilemeyecek düzeyde bozulan buz dolabını güncel modeliyle değiştirmek ya da istemezseniz güncel modelinin liste fiyatı üzerinden para iadesi yapan Bosch kurumsallığını arıyor.

Benim insanlara tavsiyem; size teshir ürün göndermeye niyetlendiklerinde arayıp efenim sizin iyiliğiniz için bilgisayarınızı kuralım mi seklinde yeşilçam esnafı kurnazlığı yapan, gönderdikten sonra da müşteri memnuniyeti gözetmeyi geç isterseniz Hakem Heyeti'ne falan başvurun ama oradan da 2000 lira eksik para alırsınız falan diyerek kapıyı gösteren bu tip kurumsallıktan uzak "küçük esnaf" amatorlugundeki işletmelerden uzak durun.

Ben şahsen bir daha Vatan bilgisayara girmeyeceğim.

• geçmiş olsun. vatanbilgisayar malı satana kadar var. malı sattıktan sonra o mağaza çalışanlarının suratındaki ifadeyi görünce o suratını ... geliyor insanın. mahalle arasındaki esnaftan alsan adam daha çok ilgilenir. yardımcı olmaya çalışır. bir daha vatanbilgisayar mı gireni sevsinler.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.