Şimdi Ara

Vatan Bilgisayar'da LCD fiyatları ve indirim bilmecesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
2.048
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yaklaşık 1 aydır forumda yazdıklarınızı okuyorum; tümüyle bihaber olduğum konularda çok güzel bilgiler edindim, hepinizin eline sağlık. Bunlar neticesinde kendime almayı düşündüğüm LCD TV'de seçeneği 2'ye indirmiştim. Ya Samsung 40B750 ya da Sony 40Z4500 modellerinden birini alacağım. Bunların fiyatının yüksekliği ve İB'nin nedense bende pek güven uyandırmaması neticesinde, indirim yapan uygun yerleri izlemeye aldım.

Samsung'un worldcarda 5 taksitte 3156 TL'ye satıldığı Vatan Bilgisayar'ın sitesini gün be gün takip ediyordum. Bu efendiler dün ve bugün için worldcarda 5 taksitte %15 indirime gittiklerini sağır sultanın bile duyacağı şekilde duyurdular. Ancak bir gün önce sitede yer alan pek çok LCD TV yanında Samsung 40B750'yi de internet sitesinden kaldırıverdiler. Telefonda 20 dk bekleme pahasına ulaştığım yetkiliden Samsung'un indirimli son fiyatını duyduğumda ise sadece gülebildim: 3385 TL.

Kısacası ve özü: Döviz kurunun da aşağı hareket ettiği bu günlerde indirim yapmadan önce bindirim yaptığı anlaşılan bu arkadaşları ifşa etmek istedim. Aman dikkat. Meramım budur. Saygılar.

• Forumdaşlar kimin ne uyanıklık yaptığını biliyor, onların asıl hedefi bilinçsiz tüketiciler. Adam %15 indirimi duyunca girip içeri alıyor sormadan soruşturmadan. Zaten bu tip mağazalar foruma takılanları sevmezler.
  • sabah sabah magazaya akın edenlerde vardır kesin.Keşke vatandaşları televizyon ikaz edebilsek.
  • anadolu elektronik yakın zamanda tüm tvlere bir zam yaptı. siz ondan önce bakmış olabilirsiniz. ben 40B650 alacaktım karar vermiştim. mediamarkta 2.699tl idi almaya gittim ve fiyatın 2875 olduğunu gördüm. birkaç yere daha baktım hepsi aynı. tabi naapacağımı şaşırdım çünkü çok araştırıp karar vermiştim. sonra IB'ye baktım. 2.214tü ama yoktu, 40b750 ise 2700 civarıydı benim harcamayı düşündüğüm miktar. 1 hafta bekledim. baktım 650 gelmedi 750 aldım. üstelik euro düştüğü için 2600'e aldım. kullanıcı hatalarına karşıda sigortalattım.

IB konusunda bende başta tereddüt ettim. ama sonra öğrendimki anadolu elektronik 2 yıl garanti veriyormuş(2 yıl zaten yasal süre). 2 yıl içinde IB batar ve benim tv bozulursa ve tamir masrafı 700tlyi aşarsa zarardayım. onun dışında tvden çok memnunum. ib'dende memnun kaldım.
  • Vatanbilgisayar eskisi gibi değil artık. Bunların %15 indirim +5 taksit dediği fiyatlara, piyasadan 12 taksit çok rahat aynı ürünler alınabiliniyor. 2 sene önceki indirimlerinde gerçekten %30 dediklerinde bindirim+indirim olmuyordu...Ama artık malesef göz boyamadan başka birşey değil...Vatanbilgisayar'ın %51 inden fazlası Finansbank kontrolune geçmiştir ve eskisi gibi yönetilmemektedir. Hasan Vatan isimli eski sahibinin cüz'i bir hisse dışında şirketle alakası yoktur...1-2 ay içinde yunanlı bir patron tarafından işletilecektir...

Vatan bilgisayar'a mal veren tedarikçilerin söyledikleri bunlar...
  • Benim de Antalya dan izlediğim kadarıyla,herifler işi değiştirdiler gibi!!!
    Eski havaları yok,içerdeki gezen sayısıda ciddi azaldı!

Fiyatlarının esprisi yok!!!

Yönetim ve diğer Ticari konularda bir şeyler olduğu kesin,Finansa geçtiyse zaten hikaye v.s v.s

Millet kessin ayağını buradan o zaman burunları sürter böyle yerlerin++
  • Yawww bizim millette bir acayip ,

Şimdi kime sorsan para yok kriz vs vs diyor Ne zaman istanbulda bu tip yerlere baksam hınca hınç dolu....
  • Bugün itibarıyla Vatan'da Samsung 40B750 fiyatı worldcard'a 5 taksit indirimi ile 3.431 TL. Darty'de ise Axess ile yine 5 taksitte 2.899 TL. Bunların ikisi de Anadolu Bilişim'den yani yasal distributörden bu malı alıyor. Ama Vatan indirim yapmış gibi gösterip %20 daha pahalı satıyor. Wah ki ne wah Yapı Kredi kartına indirim yapıyolar yalanına kanıp Vatan'dan bu cihazı alanlara...

İB hakkında hem olumlu hem de olumsuz görüşler var forumda. Grey ithalat olması ve cart diye firmanın batması durumunda elimizdeki malların sahipsiz kalması ihtimali beni ürkütmüyor değil. Sigorta ile konuyu bir nebze daha güvenli kılma imkanı mevcutmuş (teknokask zımbırtısı), ama eminim onun da bir yığın sorumsuzluk klozu falan vardır sigorta şirketi yararına ve olası bir durumda bu klozlar adamlara binbir dere sunup bizim de bir kova suyu elimize tutuşturuyordur.

Uygulamasını yaşayan biri varsa tecrübesini bizimle paylaşabilir mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.