Şimdi Ara

Vestel NB. Rhino Santa Rosa Platform Dissambling Resimleri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
4.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar Vestel'in Rhino serisi Santa Rosa platformu NB.'nu merak etmeyen yok sanırım. Ben galiba biraz fazla merak etmişim. Önce bir kapağını açayım bakayım ne var ne yok dedim. Sonra bir baktım anakarta kadar dağıtmışım. Aslında klavye bağlantısı çıkmasaydı bu kadar ileri gitmeyecektim. Bu arada klavyeyi demonte edemedim. Bu yüzden bağlantısı da çok zor takılıyor. Aman deyim siz açmaya kalkmayın...:) Zaten standart dışı bir sürü vida var. Mübarek Acer'dan da felaket! Sondaki resime bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız...

Üretici sitesinde yer almayan bilgiler:
    - DIMM'ler 2 tane 1 GB. 533 Mhz. Veritech DDRII
    - Ayrıca mPCI'lardan birinde 1 tane 1 GB. Robson NAND (Intel) bellek takılı
    - Diğerinde resimlerden göreceğiniz gibi üç antenli Intel Wi-Fi kartı var.
    - HDD FUJITSU marka 160 GB.'lık MHW2160BH modeli takılı, ısısı 50'yi geçmiyor
    - Optik Samsung ağırlıklı bir TSSTcorp ürünü, modeli SN-S082D SATA
    - Batarya ise Celexpert adında 6 hücreli, 2,5-3 arası gidiyor
    - Adaptör Lite-On marka ve yaklaşık 19v.4,7=90 watt, lambası yok
    - LCD 60 Hz.'e kadar destekliyor markası AU Optronics, modeli AUO1874
    - WebCAM Bison marka CMOS'u ALi5603D, kameranın iki yanında özel stereo mikrofonlar
    - Kart okuycusu ise O2Micro, başka bilgi göremedim
    - Ses kartı Realtek ALC262, HD kalitesinde optik çıkışlı
    - Modemi Motorola SM56
    - Ve BIOS Insyde Technology'nin ürettiği H20 v3.0, AMI BIOS'lara çok benziyor

Sistem IDE emilasyonu, AHCI, EHCI, OHCI ve UHCI destekli. Donanım özellikleri gerçekten çok iyi. Vista yarım dakikada açılır ve kullanılabilir oluyor. Company of Hereos'u takıla takıla, Far Cry'ı hızlı ama su efekti gibi özellikleri kapalı, Prince of Persia T2T ve Call of Duty2 gibi oyunları mükemmel bir şekilde oynayabilirsiniz.

Ancak görüntüsü ve kasa yapısı ile montaj aksamları ve malzeme kalitesi çok iyi değil. Ancak görünüş aldatıcıdır. Dışı janjanlı çok dizüstü gördük biz. Aldıktan 1 ay geçmeden bozulduğu gibi aradan geçen bir sene sonra dış görünüşü bozulur. Bana sorarsanız bu NB alınır...

01-MBU-Anakart ve USB-AC tamamlayıcı kartı

02-CPU-İşlemci

03-RAM-Hafıza 1 GB. NAND

03-RAM-Hafıza 2 GB. DDR2

04-WLAN-Intel 4965AGN

05-ODD-HDD ve Soğutucu Fan

07-MBU-Alttan Anakart

07-MBU-Uzaktan Anakart

07-MBU-Üsten Anakart

07-MBU-Yakından Anakart

07-MBU-Yandan Anakart

08-Montaj1

08-Montaj2

09-Veee vidalar...:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salihdb -- 27 Temmuz 2007; 14:37:17 >

• toplu halde de bir görseydik iyi olurdu ama...

şaka bir yana iyi dağıtmışsın...ayrıntılı bilgiler için saol...
  • quote:

Orijinalden alıntı: K084K

toplu halde de bir görseydik iyi olurdu ama...

şaka bir yana iyi dağıtmışsın...ayrıntılı bilgiler için saol...
    hay yaşa be. kaç zamandır şu bilgileri edinmeye çalışıyordum. çok iyi oldu. teşekkürler :) bir de benzer diz üstüler arasında performans oranını da görebilsek tam süper olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: turcino

hay yaşa be. kaç zamandır şu bilgileri edinmeye çalışıyordum. çok iyi oldu. teşekkürler :) bir de benzer diz üstüler arasında performans oranını da görebilsek tam süper olacak

Alıntıları Göster
    Vakit bulursam bir kaç önden ve profilden NB'nin fotoğrafını çekerim. Ama siyah kütük gibi bir şey işte. Estetik olan sadece tuşlar çevresinde parlak bir alan ve burası klavyeyi tutmakta. O yüzden klavye bir türlü çıkmıyor. Ama bu alan optik (ODD) ile LCD ile çok uyumlu bir şekilde tasarlanmış. LCD panel kapatıldığında yandan görünüşü çok iyi duruyor. Üstelik ODD kapağı da şahane. Bir çok optik kapaklarına nazaran kaliteli bir form tutturulmuş. Ancak şimdi bir oturuşta yazabileceğim 15 olumsuz yanı var.

Mesela stand-by switch kısayol tuşları çok yanında. Yanlışlıkla elinizin değip tetiklemesi çok olası. Üstelik bir kaç gün kullandıkça başı eğildi. Tasarım hatası olsa gerek çünkü LCD panel tarafındaki çıkıntı biraz fazla geldi bana. Biliyorsunuz normalde menteşe içine gizlerlenir veya menteşeye çok yakın olur. Bu düpedüz ayrı bir düğme gibi durmuş. Daha ne ilginçlikler var da yavaş yavaş aktaracağım. Sonuçta bu yaptığımız ürünü kötülemekten ziyade bir cihazı kritik edip kamuoyu oluşturmak. Belki daha iyisini yapmalarına vesile oluruz. Yoksa cihazın elektronik yapısı çok iyi. Ben 2300 YTL verdim ama sonuna kadar parasını hak ediyor.

Başarılar...

• quote:

Orijinalden alıntı: salihdb

Vakit bulursam bir kaç önden ve profilden NB'nin fotoğrafını çekerim. Ama siyah kütük gibi bir şey işte. Estetik olan sadece tuşlar çevresinde parlak bir alan ve burası klavyeyi tutmakta. O yüzden klavye bir türlü çıkmıyor. Ama bu alan optik (ODD) ile LCD ile çok uyumlu bir şekilde tasarlanmış. LCD panel kapatıldığında yandan görünüşü çok iyi duruyor. Üstelik ODD kapağı da şahane. Bir çok optik kapaklarına nazaran kaliteli bir form tutturulmuş. Ancak şimdi bir oturuşta yazabileceğim 15 olumsuz yanı var.

Mesela stand-by switch kısayol tuşları çok yanında. Yanlışlıkla elinizin değip tetiklemesi çok olası. Üstelik bir kaç gün kullandıkça başı eğildi. Tasarım hatası olsa gerek çünkü LCD panel tarafındaki çıkıntı biraz fazla geldi bana. Biliyorsunuz normalde menteşe içine gizlerlenir veya menteşeye çok yakın olur. Bu düpedüz ayrı bir düğme gibi durmuş. Daha ne ilginçlikler var da yavaş yavaş aktaracağım. Sonuçta bu yaptığımız ürünü kötülemekten ziyade bir cihazı kritik edip kamuoyu oluşturmak. Belki daha iyisini yapmalarına vesile oluruz. Yoksa cihazın elektronik yapısı çok iyi. Ben 2300 YTL verdim ama sonuna kadar parasını hak ediyor.

Başarılar...

Alıntıları Göster
    Garanti dışı kalmzmı bu yaptıgın

• quote:

Orijinalden alıntı: Deathßlue

Garanti dışı kalmzmı bu yaptıgın

Alıntıları Göster
    Dostum garanti olayını iyi hatırlattın. Aceleyle bu uyarı yapmayı unutmuşum.

!!! YUKARIDA RESİMLERLERLE İFADE EDİLEN İŞLEM CİHAZIN GARANTİ DIŞI KALMASINA SEBEP OLMAKTADIR !!!

Bizim açtığımıza bakmayın, biz NB. teknik servisinde çalıştığımız için garanti sadece bir prosedür. Aklıma gelmişken bu başlıkta sözü edilen cihazın üç (3) yıl garantisi var. İlk dört (4) ayında donanım hatası meydana gelirse koşulsuz değişim garantisi de ayrıca verilmiş. Yapılan işlem eski cihazın diski bozulmamışsa değiştirip yenisini vermek.

O yüzden cihaz üzerindeki vida yerlerinde güvenlik bandı yer almaktadır. Normalde kullanıcının değiştirebileceği parçalar (KB, BLT, CPU, RAM, HDD, BAT, ADP.) olmasına karşın ilk dört ay garantisi için hiç bir şekilde müdehale edilmemiş olması gerekiyor. Gerçi bu modellerde klavye ve bluetooth değiştirilemiyor. Yani kullanıcının bir kaç vida açarak yapabileceği bir işlem değil. Ama mesela 4 GB. RAM olmasını istersen büyük kapağı çıkartarak RAM değişimi yapabilir. Elbette 4 ay sonra...:)

Yine de dünya standartları Vestel için bir şey ifade etmiyor. Yani kullandığı vidaların çeşitliliği yüzünden basit bir RAM değişiminde bile teknik servise kullanıcıyı çağırmak zorunda kalıyor. Gerçi cihaz ile birlikte verilmiş 100 YTL. değerinde iki tane ücretsiz teknik servis işlem kartı var. Bununla garanti kapsamı içinde yakınızdaki bir yetkili bayiye uğramanız yeterli. Ama her bayi işlem yapma yetkisine sahip değil. Mesela İstanbul Anadolu yakasında şu an için 2 tane teknik servis var.

Kolay gelsin...

• quote:

Dostum garanti olayını iyi hatırlattın. Aceleyle bu uyarı yapmayı unutmuşum.

!!! YUKARIDA RESİMLERLERLE İFADE EDİLEN İŞLEM CİHAZIN GARANTİ DIŞI KALMASINA SEBEP OLMAKTADIR !!!

Bizim açtığımıza bakmayın, biz NB. teknik servisinde çalıştığımız için garanti sadece bir prosedür. Aklıma gelmişken bu başlıkta sözü edilen cihazın üç (3) yıl garantisi var. İlk dört (4) ayında donanım hatası meydana gelirse koşulsuz değişim garantisi de ayrıca verilmiş. Yapılan işlem eski cihazın diski bozulmamışsa değiştirip yenisini vermek.

O yüzden cihaz üzerindeki vida yerlerinde güvenlik bandı yer almaktadır. Normalde kullanıcının değiştirebileceği parçalar (KB, BLT, CPU, RAM, HDD, BAT, ADP.) olmasına karşın ilk dört ay garantisi için hiç bir şekilde müdehale edilmemiş olması gerekiyor. Gerçi bu modellerde klavye ve bluetooth değiştirilemiyor. Yani kullanıcının bir kaç vida açarak yapabileceği bir işlem değil. Ama mesela 4 GB. RAM olmasını istersen büyük kapağı çıkartarak RAM değişimi yapabilir. Elbette 4 ay sonra...:)

Yine de dünya standartları Vestel için bir şey ifade etmiyor. Yani kullandığı vidaların çeşitliliği yüzünden basit bir RAM değişiminde bile teknik servise kullanıcıyı çağırmak zorunda kalıyor. Gerçi cihaz ile birlikte verilmiş 100 YTL. değerinde iki tane ücretsiz teknik servis işlem kartı var. Bununla garanti kapsamı içinde yakınızdaki bir yetkili bayiye uğramanız yeterli. Ama her bayi işlem yapma yetkisine sahip değil. Mesela İstanbul Anadolu yakasında şu an için 2 tane teknik servis var.

Kolay gelsin...

Alıntıları Göster
    Parça bazında baktığımızda kaliteli malzeme kullanılmış: Harddisk, optik sürücü, ram kaliteli markalar.
    Chipset'in 965 GM olması güzel.(Intel'in en yeni SantaRosa kod adlı platformu)
    Sistem özellikleri de üst seviyede.
    Vista'nın nimetlerinden yararlanabilirsiniz. (ready boost - hızlı açılış)
    HDMI çıkışı olması da ayrı bir lüks. VGA, s-video çıkışı da var.
    4 USB portu, 1394 portu var.
    Wireless bağlantısı en yeni protokolu olan: 802.11n (şu anki wireless bağlantısının 10 katı hızda bağlanıyor.)
    Türkçe BIOS olması lazım. Geçtiğimiz aylarda pc dergisinde okumuştum.
    hırsız alarmı da olması lazım, ne işe yarar bilmiyorum. (Bu ayki Chip dergisinde inceleme vardı)
    Parmak izi okuyucusu da varmış.

Ayrıca fiyatı da oldukça uygun. Aynı paraya 945 chipsetli sistemler bulabilirsiniz. Teknik servis olarak da VESTEL bayii ağı da oldukça iyi. Sorun yaşarsanız çözüm hızlı olacaktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: harkab

Parça bazında baktığımızda kaliteli malzeme kullanılmış: Harddisk, optik sürücü, ram kaliteli markalar.
    Chipset'in 965 GM olması güzel.(Intel'in en yeni SantaRosa kod adlı platformu)
    Sistem özellikleri de üst seviyede.
    Vista'nın nimetlerinden yararlanabilirsiniz. (ready boost - hızlı açılış)
    HDMI çıkışı olması da ayrı bir lüks. VGA, s-video çıkışı da var.
    4 USB portu, 1394 portu var.
    Wireless bağlantısı en yeni protokolu olan: 802.11n (şu anki wireless bağlantısının 10 katı hızda bağlanıyor.)
    Türkçe BIOS olması lazım. Geçtiğimiz aylarda pc dergisinde okumuştum.
    hırsız alarmı da olması lazım, ne işe yarar bilmiyorum. (Bu ayki Chip dergisinde inceleme vardı)
    Parmak izi okuyucusu da varmış.

Ayrıca fiyatı da oldukça uygun. Aynı paraya 945 chipsetli sistemler bulabilirsiniz. Teknik servis olarak da VESTEL bayii ağı da oldukça iyi. Sorun yaşarsanız çözüm hızlı olacaktır.

Alıntıları Göster
    bence özelliklerine göre pahalı...

• quote:

Orijinalden alıntı: FATALcan

bence özelliklerine göre pahalı...

Alıntıları Göster
    BIOS Türkçe değil, açılışta Vestel logosu dışında bizden bir ifadeyle karşılaşmıyorsun.

Parmakizi okuyucusu her modelde yok. Bu serinin bir de medya dosyalarını kontrol etmek için sağ avcunuzu koyduğunuz yerde yuvarlak paneli olan modelleri var.

İçindeki parçaların sıfırı piyasada 1250$ falan yapıyor. Kalan yaklaşık 200$'lık (bazı bayilerden indirimli alabilirsiniz) verdiğiniz para ar-gesi, kasası ve üretici/bayi karı falan. Bence değer, hiç olmazsa paranızın bir kısmı Türkiye'de kalıyor. Komiktir 10 sene önce topladığım Pentium 100 makine de 1250$ civarı tutmuştu.

Şu an tek tük başka santa rosalar var ama ilk bu platformu satabilmek/kullanabilmek ayrıcalıktır. Cihazı satın aldığımda Türkiye'de benzeri yoktu. Şu an başka ucuz alternatifler vardır. Ama seçim sizin; Şahsi kanaatleriniz belirleyecek. Şimdi değilse de ileriki senelerde Vestel gözü kapalı alınabilir. Doğru düzgün teknik desteği olmayan markaları göz kapalı aldığımızı düşünürsek dış görünüşe aldanmanın acı gerceği ortaya çıkmaktadır.

Sevgiler, saygılar..

• quote:

BIOS Türkçe değil, açılışta Vestel logosu dışında bizden bir ifadeyle karşılaşmıyorsun.

Parmakizi okuyucusu her modelde yok. Bu serinin bir de medya dosyalarını kontrol etmek için sağ avcunuzu koyduğunuz yerde yuvarlak paneli olan modelleri var.

İçindeki parçaların sıfırı piyasada 1250$ falan yapıyor. Kalan yaklaşık 200$'lık (bazı bayilerden indirimli alabilirsiniz) verdiğiniz para ar-gesi, kasası ve üretici/bayi karı falan. Bence değer, hiç olmazsa paranızın bir kısmı Türkiye'de kalıyor. Komiktir 10 sene önce topladığım Pentium 100 makine de 1250$ civarı tutmuştu.

Şu an tek tük başka santa rosalar var ama ilk bu platformu satabilmek/kullanabilmek ayrıcalıktır. Cihazı satın aldığımda Türkiye'de benzeri yoktu. Şu an başka ucuz alternatifler vardır. Ama seçim sizin; Şahsi kanaatleriniz belirleyecek. Şimdi değilse de ileriki senelerde Vestel gözü kapalı alınabilir. Doğru düzgün teknik desteği olmayan markaları göz kapalı aldığımızı düşünürsek dış görünüşe aldanmanın acı gerceği ortaya çıkmaktadır.

Sevgiler, saygılar..

Alıntıları Göster
    Salihcim eline koluna sağlık bu araştırmacı yapın mukemmel bir olgu doğrusu............

Her zaman yanındayız dostum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Psy_Chip

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    salihdb bilgilendirmeler için teşekkürler.

Ben bu laptopu 2 hafta önce aldım gerçekten son teknoloji ve gayet hızlı...

Fakat 1 problemim var:
    " LCD 75 Hz.'e kadar destekliyor markası AU Optronics, modeli AUO1874" demişsiniz fakat ekran yenileme sıklığı 60 dan yukarı yok sadece 60 var.

Bütün sürücüleri tanıtılı. Hatta intelin sitesinden ilgili ekran kartının son sürümünü indirip kurdum gene 60 da. Bunu nasıl yükseltebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: esginmurat

salihdb bilgilendirmeler için teşekkürler.

Ben bu laptopu 2 hafta önce aldım gerçekten son teknoloji ve gayet hızlı...

Fakat 1 problemim var:
    " LCD 75 Hz.'e kadar destekliyor markası AU Optronics, modeli AUO1874" demişsiniz fakat ekran yenileme sıklığı 60 dan yukarı yok sadece 60 var.

Bütün sürücüleri tanıtılı. Hatta intelin sitesinden ilgili ekran kartının son sürümünü indirip kurdum gene 60 da. Bunu nasıl yükseltebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Alıntıları Göster
    Dostum oradaki bilgi Everest programından alıntı... Ben de baktım da hiç bir çözünürlükte 60 yukarısını desteklemiyor. Düzeltme yapmış olayım da kimseyi yanıltmak istemem...

• quote:

Dostum oradaki bilgi Everest programından alıntı... Ben de baktım da hiç bir çözünürlükte 60 yukarısını desteklemiyor. Düzeltme yapmış olayım da kimseyi yanıltmak istemem...

Alıntıları Göster
    arkdaslar benim vestel laptop fabrıkasında calısan bir arkadaşım var.....bana herşeyi aanlattı...servıste bırlıkte gıttıgımız arkdas bunun kartlarını çakıyor..... yanı pcb uzerındekı asmbly malzemeleri karta monte ettırıyor.....herneyse laptopların bos kartlarının 300 dolar oldugunu soyledı ve vestel laptopların cokta matrak bısey olmadıgını soyledı ben duyduklarımı soyluyorum...... laptop montajını ve son testlerını yapan baska bır bayan arkdasta soyledıgı kelımeler sunlardı : ben laptop u test edıyorum hersey saglam cıkıyor...pakate gonderıyorum..... daha son kalıte bolumun calısanlar paketlerı actıklarında laptopların cogu ya acılmıyormus yada kılıtlenıp kalıyormus....cok dandık olduklarını soyledı...... ben yıne sordum o renklı pembelı yesıllı faln laptop nasıl? dedım...ıgrenc dedı..... bır model ısmı soyledı o ıyı dedı.... ama suan hatırlamıyorum modelın ne oldugunu...sızlerle paylasmak ıstedım...alırken dusunun derım...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cADDy -- 14 Ağustos 2007; 20:39:00 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cADDy

arkdaslar benim vestel laptop fabrıkasında calısan bir arkadaşım var.....bana herşeyi aanlattı...servıste bırlıkte gıttıgımız arkdas bunun kartlarını çakıyor..... yanı pcb uzerındekı asmbly malzemeleri karta monte ettırıyor.....herneyse laptopların bos kartlarının 300 dolar oldugunu soyledı ve vestel laptopların cokta matrak bısey olmadıgını soyledı ben duyduklarımı soyluyorum...... laptop montajını ve son testlerını yapan baska bır bayan arkdasta soyledıgı kelımeler sunlardı : ben laptop u test edıyorum hersey saglam cıkıyor...pakate gonderıyorum..... daha son kalıte bolumun calısanlar paketlerı actıklarında laptopların cogu ya acılmıyormus yada kılıtlenıp kalıyormus....cok dandık olduklarını soyledı...... ben yıne sordum o renklı pembelı yesıllı faln laptop nasıl? dedım...ıgrenc dedı..... bır model ısmı soyledı o ıyı dedı.... ama suan hatırlamıyorum modelın ne oldugunu...sızlerle paylasmak ıstedım...alırken dusunun derım...

Alıntıları Göster
    diyer markalar petrolden pcb- topraktan bakır aliminyum celik petrolden plastik ve işlemci çipset kodanser direnç yapıyorlar yani mesela acer 'e toprak petrol bir kapıdan giriyor diyerinden lattop cıkıyor. ve ayrıca acer-asus-msi-toshiba-sonyde işe girmek için Türk olmak lazım vestel ise hep italyan-japon ingiliz-malezyalıları calıştırıyor türkleri işe almıyor. zaten vestelin fabrikasıda kuzey kutbunda. sahibide marslı
    ekmek yediği yeri kötüleyen mantık, vestel batınca gider asusda işi hazır nasılsa, işte biz bu yüzden adam olmuyoruz bir kere çalıştığın ekmeğini yediğin yeri kötülemek aşalamak ne kadar ahlaki ve etik.
    quote:

Orjinalden alıntı: cADDy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arena -- 2 Eylül 2007; 9:09:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: arena

diyer markalar petrolden pcb- topraktan bakır aliminyum celik petrolden plastik ve işlemci çipset kodanser direnç yapıyorlar yani mesela acer 'e toprak petrol bir kapıdan giriyor diyerinden lattop cıkıyor. ve ayrıca acer-asus-msi-toshiba-sonyde işe girmek için Türk olmak lazım vestel ise hep italyan-japon ingiliz-malezyalıları calıştırıyor türkleri işe almıyor. zaten vestelin fabrikasıda kuzey kutbunda. sahibide marslı
    ekmek yediği yeri kötüleyen mantık, vestel batınca gider asusda işi hazır nasılsa, işte biz bu yüzden adam olmuyoruz bir kere çalıştığın ekmeğini yediğin yeri kötülemek aşalamak ne kadar ahlaki ve etik.
    quote:

Alıntıları Göster
    +1

quote:

Orjinalden alıntı: arena

quote:

• quote:

Orijinalden alıntı: IQt

+1

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    aynı cihazın 8600 gt yada o ayarda başka bi karta sahip versiyonu öıksa çok tutacak.. hdmi olması o fiyata çok iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: face1tr

aynı cihazın 8600 gt yada o ayarda başka bi karta sahip versiyonu öıksa çok tutacak.. hdmi olması o fiyata çok iyi.

Alıntıları Göster
    Vestel kasalarındaki malzeme kalitesini iyileştirse tadından yenmiyecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: icg

Vestel kasalarındaki malzeme kalitesini iyileştirse tadından yenmiyecek.

Alıntıları Göster
    arkadaş laptopu parça pinçik etmiş ama bilen için sorun olmasa gerek bu arada vestel senelerdir elektronik eşya üretiyor fakat 3-5 lira fazlaya satsa daha kaliteli mallar üretse çok daha iyi satacak ama insanımızdada biraz ucuzluk sevdası var ama suda varki kimse suclayamaz Türk insanını çunku gelirde az napalım?yinede laptop fena degil gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: omerf

arkadaş laptopu parça pinçik etmiş ama bilen için sorun olmasa gerek bu arada vestel senelerdir elektronik eşya üretiyor fakat 3-5 lira fazlaya satsa daha kaliteli mallar üretse çok daha iyi satacak ama insanımızdada biraz ucuzluk sevdası var ama suda varki kimse suclayamaz Türk insanını çunku gelirde az napalım?yinede laptop fena degil gibi.

Alıntıları Göster
    ilk dört ay arza yaparsa değiştirme garantisi ve 4 adet 50şer ytl lik servis fişi veriyor. en güzelide anakartın Türkiyede üretiliyor olması. vestel bir Türk markası sahiplenmek lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: arena

ilk dört ay arza yaparsa değiştirme garantisi ve 4 adet 50şer ytl lik servis fişi veriyor. en güzelide anakartın Türkiyede üretiliyor olması. vestel bir Türk markası sahiplenmek lazım.

Alıntıları Göster
    quote:

aslında herşeyini türkiyede üretiyorlar. bu adamlar laptop üretecez diye işlemci ve sabit disk işine de girecek değiller herhal. mümkün olduğunca fazla bileşeni manisadaki tesislerinde üretiyorlar, fazlasını beklemek saçmalık olur. sanki diğer markalar başka türlü yapıyorlarmışcasına vestelin yaptığı bu iş küçümseniyor gibi geldi bana. adamlar daha ne yapsın. türkiyede dizüstü üretiyorlar işte, bunun ama öylesi, ama şöylesi diye bişey yok.

açıkcası ürün gamını biraz genişletseler, daha cezbedici yüksek özelliklere sahip modeller çıkarsalar alıcısı çok olacak, ben inanıyorum :P

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi face1tr -- 15 Eylül 2007; 1:34:38 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.