Şimdi Ara

Vestel XGA 106 Progressive Scan'ı desteklermi ??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba 3 aydır kullandığım Vestel XGA 106 için HDMI çıkşlı bir DVD player aldım sonunda (Philips 5900). DVD hem upconverting yapıyor (1080i), hemde progressive scan. Ancak hem HDMI kablo üstünden hem de YUV çıkış ile progressive'i açtığımda plazma görüntü vermedi.
    Bu sabah servisi arayıp sordum, Progressive Scan nedir diye onlar bana sordular.
    Şimdi bu konuda bilgisi olan varmıdır. Prog taramayı Vestel destekler mi?, kime sormalı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanbal -- 18 Ağustos 2006; 9:48:34 >

• hd ready bir plazmanın progressive scani desteklememesi gibi birşey olamaz tabiki destekliyor. ama neden görüntü alamadığınla ilgili teknik bilgim yok:(
  • görüntü alamama sebebi su olabilir.
    DVD setup'dan,
    cikis ayarlarindan,
    hangi baglantidan cikis aliyorsan onu secmen gerekiyor olabilir.
    bunu bir kontrol et...
  • Cevaplarınız için teşekkürler, konuyu Şişli servisi ile görüştüm Pazartesi gelip bakacaklar, onlarda görüntü alamamayı anlayamadılar.
    Yeniden anlatayım: DVD çıkışından HDMI aktifleşirse ancak 1080i veriyor. Ancak Pregressive olan 576p veya 720p'de ekran mavi olup kalıyor ve DVD desteklemedi mesajı vererek 1080i'ye geri dönüyor.
    YUV çıkış ile denedim yine aynı sonuç. Halbuki bu forumda Vestel XGA'nın EXT-3 üzerinden Prog. Scan'ı desteklediğini yazmışlardı. Acaba aynı anda iki çıkışında bağlı olması (özellikle HDMI) durumu etkiler mi?.
    Ya da Plazma da arıza var..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tanbal -- 18 Ağustos 2006; 15:40:50 >
  • Ben 576p ve 580p goruntu aliyorum komponent kablo ile, DVD playerdan video cikisini ayarlamak yetiyor.

HDMI farkli bi durum tabi.

Ayrica DVD player 1080i destekli olabilir, yani 1080p gostermiyor olabilir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Haydoot

Ben 576p ve 580p goruntu aliyorum komponent kablo ile, DVD playerdan video cikisini ayarlamak yetiyor.

HDMI farkli bi durum tabi.

Ayrica DVD player 1080i destekli olabilir, yani 1080p gostermiyor olabilir.

HDMI dijital video ve ses bağlantısına sahip bu Philips DVD oynatıcıdan etkileneceksiniz. High Definition video (720p / 1080i) teknolojisinin içine girerken başka bir ev eğlence sistemi alanına da girmiş olacaksınız.

Dedigim gibi Player desteklemiyorki 1080p... nasil gostersin
  • slm
    ayni ekipmanlar bende de var...ve komponent kablo ile progressive scan ozelligini calistirdim...tv meusune girdigimde 576p yaziyor dvd izlerken...progressive scan'i dvd'den acmaniz gerekior...zaten acildiginda dvd nin uzerindeki mavi isik yaniyor..tv menusundende ypb ypr yg cikisinin aktif oldugunden emin olununz...bir sorun olmamasi gerekiyor..ext3 cikisindan goruntu aliyorsunuz....hdmi kablo kullanmadim..kablo olarak careffour dan philips'in komponent kablosunu aldim...12 ytl...cok iyi bir kablo olmayabilir fakat isimi gordu..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.