Şimdi Ara

Veterinerlik düşünenler ya da okuyanlar bu konu altında birleşin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
26.618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Veteriner arkadaslara ilk başta sorularım olcak
    Mezun olunca kolay iş bulunabiliyormu
    Özel ve devletteki maaşları ne kadar
    tıptan daha zor diyorlar doğrumu
    Bir tane tam donanımlı veteriner bürosu kurmak ne kadar para ister
    Veterinerlikte üniversite farkediyormu
    şimdiden tesekurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Veterinerlik Okuyanlar ve Düşünenler için Yol Gösterici

Veterinerlik, hayvanların sağlığı ve hastalıklarıyla ilgilenen ilgi çekici bir alandır. Eğer veterinerlik eğitimi almayı veya kariyer olarak yapmayı düşünüyorsanız, doğru yerdesiniz.

Veterinerlik Okuyanların Yorumları

Veterinerlik öğrencileri, genellikle alanın zorlu ancak ödüllendirici olduğunu ifade ederler. Derslerin yoğunluğu ve hayvanlarla çalışmanın getirdiği duygusal yükler nedeniyle zor olabileceğini belirtmektedirler. Ancak hayvanlara yardım etme ve onların yaşamlarına olumlu bir şekilde dokunma fırsatı, tüm zorlukları telafi ettiğini söylemektedirler.

Veterinerlik Yorumları

Veterinerlik mesleği, hayvanları seven ve onların sağlığına kendini adamış kişiler için idealdir. Çeşitli çalışma alanları sunar ve uzmanlaşma fırsatları zengindir. Veteriner hekimler, hayvanların sağlıklı ve mutlu olmasına yardımcı olarak toplumda önemli bir rol oynarlar.

Veterinerlik Zor mu?

Veterinerlik eğitimi, zorlu ancak ödüllendirici bir süreçtir. Yoğun ders yükü, pratik çalışmalar ve hayvanlarla çalışma ihtiyacı, önemli bir zaman ve çaba gerektirir. Ancak hayvanlara yardım etme tutkusu ve mesleğin sunduğu fırsatlar, tüm zorlukları aşmaya değer kılar.

Veterinerlik İyi mi?

Veterinerlik, hem kişisel hem de mesleki olarak ödüllendirici bir kariyerdir. Hayvanlara yardım etme fırsatı, tatmin edici bir iş deneyimi sunar. Ayrıca, veteriner hekimler toplumda saygın bir konuma sahiptir ve iyi bir maaş alırlar.

Veterinerlik Okumak Zor mu?

Veterinerlik eğitimi, zorlu dersler, uygulamalar ve hayvanlarla çalışma gibi unsurlar içerir. Ancak iyi bir çalışma etiği, özveri ve hayvanlara karşı sevgiyle, bu zorlukların üstesinden gelmek mümkündür.

Türkiye'deki En İyi Veterinerlik Fakültesi

Türkiye'de birçok saygın veterinerlik fakültesi bulunmaktadır. En iyi fakülteler arasında Ankara Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi ve Trakya Üniversitesi yer almaktadır. Üniversite seçiminde akreditasyon, öğretim kadrosu, tesisler ve araştırma imkanları gibi faktörleri göz önünde bulundurmalısınız.

Veterinerlikte Üniversite Önemli mi?

Veterinerlik eğitimi için üniversite seçimi önemlidir. Saygın bir üniversite, kaliteli eğitim, modern tesisler ve alanında uzman bir öğretim kadrosu sunar. Bu faktörler, eğitim deneyiminizi ve gelecekteki kariyerinizi olumlu yönde etkileyebilir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Kartal065806 K kullanıcısına yanıt
    Kardeşim Sırayla sorularını Bir veteriner hekim öğrencisi olarak cebvaplayayım
    -Mezun olunca iş bulma olanagı en yüksek mesleklerden biri birçok alanda çalışma imkanın var iş bulma konusunda türkiyede başta gelen mesleklerden
    -Klişe laftır ama özelde maaşını kendin belirlersin kendini iyi yetiştirirsen iyi para kazanırsın ama ort bişey istersen 3-5 Bin Tl diyebilirz Devlette ise 3000-3500 arası
    -Tıpçı arkadaşlara haksızlık etmek istemem oda çok zor bir bölüm ama veteriner hekimliğide cidden zor bir bölüm tıpta sadece insan incelenirken ve öğrenilirken sen burda 4-5 hayvan inceleyip öğreniyorsun
    -Bu soru hakkında net bilgiye sahip değilim :))
    -Veterinerlikte üniversite farkeder kardeşim her üniversitenin imkanları bir değil eğitim seviyeleri bir değil fakat istediği kadar imkan olsun herşey senin elinde yine kendini geliştiremedikten sonra en iyi üniversitedede okuman sana fayda sağlamamz :)

Elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım merak ettiğin şeyler olursa rahatlıkla sorabilirsin :)

• Bir projem var benim.Türkiye'deki sokak köpeklerini Yulin'e yollamayı düşünüyorum. Zaten bir işe yaradıkları.Sürekli millete saldırıyorlar. Ne dersiniz bu projeme??

• quote:

Orijinalden alıntı: mnhreis2

Bir projem var benim.Türkiye'deki sokak köpeklerini Yulin'e yollamayı düşünüyorum. Zaten bir işe yaradıkları.Sürekli millete saldırıyorlar. Ne dersiniz bu projeme??

Sokaktaki masum hayvanlar senden daha değerli keşke seni oraya yollasak diyorum

• tkdemre kullanıcısına yanıt
    Öncelikle size sonsuz teşekkur ediyorum abicim şimdi sana bişi sormak istiyorum ben okursam inşallah ankara üniversitesinde okucam ama 50k yla veteriner lige mi gideyim 1 sene daha sıkıp tip yada dişe mi gideyim

• ben de istiyorum ama ankara, istanbul, uludağ tutmayacak sanırım. diğer veteriner fakülteleri ise çöp. avrupa akreditasyonları bile yok.
    ya seneye birdaha gireceğim ya da yatay geçiş deneyeceğim.

edit: eğer devlette çalışacaksan üniversite fark etmez bana bakma benim avrupaya yerleşme planım var o yüzden şey ettim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi p-216 -- 24 Haziran 2015; 0:11:18 >
  • Öyle düşünme yinede tercihini yap o üniversitelere ayrıca soruların olursa burdan sor aklında soru işareti kalmasın sağolsun abiler cevaplıyor sonra ömrün boyunca mutsuz olma hayat senin hayatın mesala ben çok kararsizim hayvanlarda insanlarida seviyorum ama tip a bir sene dahami kassam yoksa veterinerlik mi yazsam kararsizim

• quote:

Orijinalden alıntı: wendez2

ben de istiyorum ama ankara, istanbul, uludağ tutmayacak sanırım. diğer veteriner fakülteleri ise çöp. avrupa akreditasyonları bile yok.
    ya seneye birdaha gireceğim ya da yatay geçiş deneyeceğim.

edit: eğer devlette çalışacaksan üniversite fark etmez bana bakma benim avrupaya yerleşme planım var o yüzden şey ettim.

Kardeşim düşüncelerimiz ayni sonuçlar bi gelsin bu arada ankara Üniversitesi ingilizce veterinerlik açılmış 20 konyenjan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yebaef -- 24 Haziran 2015; 0:18:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • O kararsızlığa sadece sen netlestirebilirsin. İkisinde de hekimsin. Hayat kurtarmak için uğraşıyorsun. Hic birinde aç kalmazsın sonuçta hekimsin. Hangisine daha yatkınsan onu seç. Hayvanla ri seviyor musun sor yani kendine. Puan olarak bakma yurt dışında vet hek daha yüksektir. 2011 de 520 puanla tercih eden vardı. Puan bi gösterge değil yani. Düşük diye bakma sonucta Bizim ülkemizdeki hayvan sevgisi ortada :)

• DtHsn kullanıcısına yanıt
    Kardes adamlar normal veterinerligi bitiremiyo
    ingilizcesi nasıl olur düşünemiyorum

hocam veterinerlik ankara mı istanbul mu daha iyi?
  • Kartal065806 K kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bende ankara üniversitesindeyim şöyle diyeyim ben sana eğer kendine güvenin varsa yapabileceğine kesin bi şekilde inanıysan tıp ya da diş çalış bir sene daha ama tereddütlerim var diyosanda o sıralamayla bence bundan daha iyi bölüm bulamazsın iş bulma bakımından :)
  • broglie kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ikiside çok iyi fakülteler zaten sıralama bakımındanda 1-ankara 2-istanbul gelir ikisinde eğitimi kaliteli o yüzden çok fark olduğunu söyleyemiyeceğim ama tabi kendi okudugum üniversitem biraz daha ağır basar benim için ;)
  • Yebaef kullanıcısına yanıt
    Kardeşim ben o ingilizce kontenjamı kesinlikle önermem size yani şöyle ben ankara üniveristeisnde okuyorum duymuşunuzdur zaten namını veteriner fakülteleri arasında en zor ders geçilen okuldur ankara üniversitesi ve birde bunun üstüne ingilizce eğitim.. Gerçekten hiç düşünemiyorum bence seçeceksenz normal seçin dili kendinizde öğrenebilirsiniz ilerleyen yıllarınızda :)
  • bi tanidigimizin kendi yeri vardi adam 2-3 sene once tavuk ciftligi kurdu suan durumu gayet iyi. girisimci bi tarafin varsa gayet guzel meslek ama inegin bi tarafina elini sokmakla kalacaksan hic bulasma bence

• Bu meslekte birçok çalışma alanı var kardeş tanıdıgında kanatlı sektörünü seçmiş ama diğer alanı seçen insanlarada saygı göstermelisin zira senin o elini sokmakla kalacaksan dedğin şeyle maddi olarak ddüşünürsen en az 100 tl bi sefer için manevi olarak düşünürsen ise tohumlama yapacaksan yeni bi yavru dünyaya gelmesine vesile olacaksın muayene olarak düşünürsen ağzı olmayan derdinii anlatamayan bi çanlının derdine derman bulacaksın doğum olarak düşünürsende bi canlının dünyaya gözlerini ellerinde açmasına vesile olacaksın bence yorum yapmadan bunlarıda düşünebilrisin :)
    ben onu saka olsun diye soyledim zaten. bana bu tarz isler biraz uzak. doktorluk, veterinerlik, dis hekimligi falan haytta yapamam ben. dedigin gibi is imkani cok fazla, ben sadece bir ornek verdim

• Anladım kardeşim tamamdır :)
  • arkadaşlar sırlamam 126 k afyon ve burdur bunlardan hangisi dersiniz burdura sıralamam yetiyor afyonuda yine tercihlerde bulundurmayı düşünüyorum sizin bir öneriniz var mı???
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.