Şimdi Ara

VIEWSONIC VX2758-2KP-MHD / 2K Monitör Tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
1.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar arkadaşlar şu anda kullandığım 27 inç monitörüm bozuldu o yüzden dolayı 27 inç 2K’lık 144hz monitör bakıyorum.
    VIEWSONIC VX2758-2KP-MHD 'in incelemesini inceledim.
    Rting

Fiyat olarak en uygun altaki linkten buldum. 150 tl de sepette indirimim var. 2.918,94 TL 'ye geliyor.
    Gittigidiyor

Sizce uygun mu? Farklı tavsiyelere açığım. Bütçem maksimum 3100 TL

Birde 2'ci monitörüm 1080p olduğu için çözünürlükte sıkıntı yaşar mıyım? Boyutlandırma da sıkıntı olur mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oxer1 -- 1 Nisan 2020; 13:54:50 >

• Up up
  • Panel kalitesi ve tasarım olarak çok iyi bir monitör hocam. Ancak N11'deki satıcının resmi garanti verip vermediğini öğren, sonra başın ağrımasın. Eğer resmi garantisi yoksa biraz daha verip buradan alman daha mantıklı olur.

www.n11.com
    Viewsonic Vx2758-2kp-mhd 27" 144hz 1ms (hdmı+display) Freesync Qhd Ips Monitör - n11.com
    https://www.n11.com/urun/viewsonic-vx2758-2kp-mhd-27-144hz-1ms-hdmidisplay-freesync-qhd-ips-monitor-1273819?magaza=tekramarket

• quote:

Orijinalden alıntı: Urinia

Panel kalitesi ve tasarım olarak çok iyi bir monitör hocam. Ancak N11'deki satıcının resmi garanti verip vermediğini öğren, sonra başın ağrımasın. Eğer resmi garantisi yoksa biraz daha verip buradan alman daha mantıklı olur.

www.n11.com
    Viewsonic Vx2758-2kp-mhd 27" 144hz 1ms (hdmı+display) Freesync Qhd Ips Monitör - n11.com
    https://www.n11.com/urun/viewsonic-vx2758-2kp-mhd-27-144hz-1ms-hdmidisplay-freesync-qhd-ips-monitor-1273819?magaza=tekramarket
    Evet söylediğin gibi bir araştırma yapacağım. Peki çift monitör hakkındaki sorum hakkında bilgin var mı ?

• Benim gibi almayı düşünen arkadaşlar indirimden yararlanabilir.
    2799 TL İndirim'de
  • Arkadaşlar elimde sadece 6 ay kullanılmış cihaz var

sahibinden.com
    Wiewsonic vx2758 2kp mhd monitör acil satılık - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 876113103
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-monitor-wiewsonic-vx2758-2kp-mhd-monitor-876113103/detay
    fiyatta yardımcı olurum sıfır ayarında hala çiziği bile yok

• hocam monitörden memnun musunuz?
  • Omara kullanıcısına yanıt

@Omara Hocam etiketlendirmediğin için göremedim. Sanırım şimdiye kadar almışsındır.

Fakat başka arkadaşlarında kafasındaki soruları çözmek isterim.

Ortalama 6 aydır kullanıyorum. Ona göre bir değerlendirme yapayım

2k çözünürlük ve renk kalibrasyonu cidden çok hoş

Ayak destekleri sağlam olduğu için sallanmıyor ( 2ci monitörüm zangır zangır sallanıyor)

144 hz cidden fark edilir oranda göz kamaştırıcı( 2ci monitörüm 60 hz olduğu için hemen anlaşılıyor)

İçerisdinden 144 hz destekleyen kablo çıkmıyor. Monitörü alırken kesinlikle yanında ektra olarak sipariş verin.

Ekran tuş panelleri cidden çok kötü 90 lı yıllardaki tetris bile daha iyidir. Her an kırılacak gibi. Fakat fazla kurcuklamadığım için sorun yok.

Ekran çerçevesi ince ve şık

Ayak desteklerini hareket ettirmeden Sağ sola dönmüyor. İlla kaldırıp döndürmelisiniz.

Ekranın herhangi bir yerinde ısınma problemi yok. Eski monitörüm de sağ alt taraf yumurta pişirilecek kıvamda ısırıyordu. Buda yavaş yavaş pixelleri öldürmüştü.

• oxer1 kullanıcısına yanıt
    hocam selamlar. almıştım ancak loş bir ortamda kullandığım için gözlerimi çok yordu, bundan dolayı iade ettim. ancak gerçekten ips monitörlerin f/p olanı kesinlikle budur.
  • Şu anda bu ekranı kullanıyorum, özellik ve fiyat oranı olarak en iyi IPS modellerden biri diyebilirim, curved ekranı bedava verseler kullanmam. 8 bit + frc dense de, Nano IPS LG 32GK850F-B gibi 10 bit olarak çalışmıyor ama gerekli de değil zaten. Görüntü kalitesi IPS panel bir monitor için oldukça iyi, ayrıca kontrast siyah kalitesi olarak da tatmin edici. VA panelli ekranlar siyah kalitesinde daha iyiler, ancak tepki süresi olarak hala IPS'den gerideler, ghosting yapma olasılıkları yüksektir. IPS'lerde gerçek 10 bit 144 hz panelli ekranlar çıkmadıkça, aradaki farkı anlamak zor.

https://www.rtings.com/monitor/reviews/viewsonic/vx2758-2kp-mhd#:~:text=The%20ViewSonic%20VX2758%2D2KP%2DMHD%20is%20a%20great%20gaming%20monitor,for%20a%20responsive%20gaming%20experience.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 11 Aralık 2020; 17:45:39 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.