Şimdi Ara

Vista Kurtarma CD'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
4.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yüklü olan vista işletim sistemi göçtüğünde, CD room'dan takılan bir cd ile pc'yi başlatım dosyalarımı kurtararabileceğim bir CD yapmabilmem müknmüdür?

XP için olduğunu duydum fakat Vista için varmı onu bilmiyorum ?

not: 3MB 'lık bir programı vista yüklü dizüstümden kaldırıp tekrar yüklediğimde bir hata oluştu ve reset atıp yeniden başllatığımda Mavi Ekran hatası verdip durdu ve hep reselendi... Yani 3MB lık bir program yüzünden 70GB c: dürücümden oldum.

tşk' ler...

• slax

indir, cdye cek, dosyalarini C: den istedigin yere al.
  • Mümkün. ama cd değil, DVD.
  • quote:

Orjinalden alıntı: icaktan

Mümkün. ama cd değil, DVD.

yanlis, eksik yada sallama bilgi kirletmesi

quote:

Orjinalden alıntı: Necowayt
    .........
    CD room'dan takılan bir cd ile pc'yi başlatım dosyalarımı kurtararabileceğim bir CD yapmabilmem müknmüdür?
    ........

1) slax -> 200mb mini cd, ogrenilirse alabilecegin dvd media kadar buyutebilirsin
    2) barpe -> xp ile hazilanir, standart 175mb, ogrenilirse alabilecegin dvd media kadar buyutebilirsin
    3) vistape -> henuz kullanmaya baslamadim, baskalarinin hazirladigi .iso cd (en az 123mb, hazir iso lar genelde 700mb civarinda) yada dvd leri netten bulabilmek mumkun, hazirlama programi bende duzgun calisamadi yada calistiramadigimdan sadece bilgi olarak yaziyorum.

sorununun cozumune en kolay yontem ilk tavsiye ettigim yontem olan slax, sitesinden hazir iso yu indirip cdye cekiyorsun. (mini cd de olabilir). daha hizli, kolay, pratik bir yontemde yok zaten.

• açılmayan Vistalar için en iyisi Slax mi yani?
    peki tüm dosyaları nasıl kurtarıcaz, D ye atarak mı? birde cd yi taktıgımızda hemen kendi açılan birşey mi slax? bilgilerimin silinmesinden korkuyorum..
  • quote:

Orjinalden alıntı: Sezo87

açılmayan Vistalar için en iyisi Slax mi yani?
    peki tüm dosyaları nasıl kurtarıcaz, D ye atarak mı? birde cd yi taktıgımızda hemen kendi açılan birşey mi slax? bilgilerimin silinmesinden korkuyorum..

evet D ye atarak.
    evet cd yi taktiginda cdden calisiyor.
    hayir sadece vista icin degil, tum calisamayan sistemlerin C:\ sindeki verileri D ye atmakta kullanilabilir. Tabi sonra gonul rahatligi ile C:\ silinip yeniden isletim sistemi kurulabilir.

Cesitli boyularda (50mb ve daha kucuklerinden 4gb a kadar cesitli cozumler mevcut) herhangibir livecd de (linux, winpe1, winpe2, dos ....) ayni amaca hizmet edecektir.

Bilgisayar islerinde cesitlilik cok olan bir konuda en iyisi demek yanlis olur;
    kurtarma isleri icin slax pratik, hizli, kolay anlasilir, az indirme kotasi harcayan (200mb .iso dosyasi indirilip cd ye yaziliyor) bir cozum. Live cd konusuna yabanci olupda boyle bir soruna cozum arayan birine avantajlari sebebi ile tavsiyem slax.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lancelot_Real -- 11 Haziran 2008; 7:49:36 >

• valla o dedigin olayı ben antivirüsten yaptım direk ama var vista da
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.