Şimdi Ara

VODAFONE İLE 1799 KÖY DAHA MOBİL İLETİŞİM İLE DÜNYAYA BAĞLANACAK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
788
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Türkiye Cumhuriyeti Ulastirma , Denizcilik ve Haberleşme Bakanligi'nin olusturdugu ''Evrensel Hizmet Fonu'' ile 2 Yil icinde 1799 koy daha dunyaya baglanacak.
    Ulastirma ,Denizcilik ve Haberlesme Bakanligimiza , 1799 koyumuz adina tesekkuru borc biliriz.

23 Mart Hurriyet Gazetesi Vodafone ilani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asia Eagle -- 24 Mart 2013; 14:32:58 >

• Bu ihaleyi türkcell almıştı aslında bütün hatlardan çekecek bir şekilde baz istasyonu kuracaklar ama alt yapıyı türkcell kuracak. Vodafone neden bu kadar şekil yapmışki ihaleye bile girmedi avea gibi.
  • Turkcell ile degil miydi o vdfn zahmet edip ihaleye bile girmemisti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vodafone ihaleye bile girmedi ki. Ayrıca imzalar bile atıldı Ulaştırma Bakanlığı ve Turkcell arasında. Ayrıca BTK 2012 4. Çeyrek sonuçlarını incelerseniz Vodafone yatırımlarını bir önceki yıla göre yarı yarıya düşürmüş. Bu ihaleye girip de yatırım yapacağını düşünmüyorum.

http://medya.turkcell.com.tr/1799-koy-alo-diyebilecek-bulten_4014.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alican09turk -- 24 Mart 2013; 20:05:03 >
  • Yatırımı Türkcell yapacak

Hepsi kullanacaktı

Vodafone ben yaptım havası vermeye çalışmış, vermişte
  • quote:

Orijinalden alıntı: s.volkan

Yatırımı Türkcell yapacak

Hepsi kullanacaktı

Vodafone ben yaptım havası vermeye çalışmış, vermişte

yatırımı, turkcell de yapmıyor. turkcell sadece taşeron. projeyi hazırlayan ve parayı veren ulaştırma bakanlığıdır diye biliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Vodafone kazandi ihaleyi altyapiyi Turkcell'e verdi yapilan istasyonlar ortak olacak 3 operator ayni anda faydalanacak durum budur ha ahmet ha metmet farketmiyor.
  • Vodafone teklif bile vermedi ki, hangi ihaleyi kazansın. Avea ve Turkcell verdi sadece teklif. Turkcell en düşük fiyata ben yaparım dedi ve ihaleyi kazandı. Önemli olan birinin yapmasıydı tabi. 3 operatör de ortak kullanacak. Ama Avea ve Vodafone, Turkcell'e bunun karşılığında bir meblağ ödeyecek diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alican09turk

Vodafone teklif bile vermedi ki, hangi ihaleyi kazansın. Avea ve Turkcell verdi sadece teklif. Turkcell en düşük fiyata ben yaparım dedi ve ihaleyi kazandı. Önemli olan birinin yapmasıydı tabi. 3 operatör de ortak kullanacak. Ama Avea ve Vodafone, Turkcell'e bunun karşılığında bir meblağ ödeyecek diye biliyorum.

Altyapı bedeli, Evrensel Hizmet Fonu'ndan karşılanacak olan ihaleyi kazanan cep telefonu (GSM) operatörü, kuracağı altyapının diğer GSM operatörleri ve aboneleri tarafından kullanılmasına izin verecek.

İhaleyi kazanan şirket, söz konusu yerleşim yerinin kapsama alanına girmesi için altyapı kuracak. Her bölgeye tek bir altyapı kurulacak. Operatörler bölgeyle sınırlı olmak üzere birbirlerinin altyapısını kullanmak suretiyle hizmet verecek.

Kurulum masrafları Evrensel Hizmet Fonu'ndan ödenecek. İşletim maliyeti de her yıl ne kadar masraf varsa ödenecek. İşletim maliyetinde operatörün, verdiği hizmetten dolayı bir geliri de olacak. İşletim masrafı ödenirken, net maliyet hesabı yapılacak. Yani işletmenin geliri giderinden az olursa fark Evrensel Hizmet Fonu'ndan ödenecek. Burada nüfus düşük olduğu için maliyet yüksek, gelir düşük olacak. Bir süre sonra bu bölgelerde yaşayan insanların başlattığı trafikten ziyade, dışardan gelen trafik daha çok olacak.

******** Turkcell’in ihalede sunduğu 312 milyon 773 bin TL’lik teklifin bedeli, Evrensel Hizmet Fonu’ndan karşılanacak. **********

• quote:

Orijinalden alıntı: bluelizard17

quote:

Orijinalden alıntı: alican09turk

Vodafone teklif bile vermedi ki, hangi ihaleyi kazansın. Avea ve Turkcell verdi sadece teklif. Turkcell en düşük fiyata ben yaparım dedi ve ihaleyi kazandı. Önemli olan birinin yapmasıydı tabi. 3 operatör de ortak kullanacak. Ama Avea ve Vodafone, Turkcell'e bunun karşılığında bir meblağ ödeyecek diye biliyorum.

Altyapı bedeli, Evrensel Hizmet Fonu'ndan karşılanacak olan ihaleyi kazanan cep telefonu (GSM) operatörü, kuracağı altyapının diğer GSM operatörleri ve aboneleri tarafından kullanılmasına izin verecek.

İhaleyi kazanan şirket, söz konusu yerleşim yerinin kapsama alanına girmesi için altyapı kuracak. Her bölgeye tek bir altyapı kurulacak. Operatörler bölgeyle sınırlı olmak üzere birbirlerinin altyapısını kullanmak suretiyle hizmet verecek.

Kurulum masrafları Evrensel Hizmet Fonu'ndan ödenecek. İşletim maliyeti de her yıl ne kadar masraf varsa ödenecek. İşletim maliyetinde operatörün, verdiği hizmetten dolayı bir geliri de olacak. İşletim masrafı ödenirken, net maliyet hesabı yapılacak. Yani işletmenin geliri giderinden az olursa fark Evrensel Hizmet Fonu'ndan ödenecek. Burada nüfus düşük olduğu için maliyet yüksek, gelir düşük olacak. Bir süre sonra bu bölgelerde yaşayan insanların başlattığı trafikten ziyade, dışardan gelen trafik daha çok olacak.

******** Turkcell’in ihalede sunduğu 312 milyon 773 bin TL’lik teklifin bedeli, Evrensel Hizmet Fonu’ndan karşılanacak. **********

Tamam zaten parayı Turkcell verecek demedim. Aynı hizmeti Avea 560 milyon TL'ye yapma teklifi verdi. Demek ki Turkcell 200 milyon TL daha ucuza yapabiliyorsa Avea bu işten kazanç sağlamaya çalışmış.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.