Şimdi Ara

Volkswagen TOUAREG KULÜBÜ (Bilgi & Paylaşım) (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
275
Cevap
16
Favori
193.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Forever79

Facebook kullanmayanlar grubu da kuralım :)

Buradaki konulara tecrübem el verdiğince katılıp cevap yazmaya çalışıyorum.

İşte budur
    Hocam saygılar Facebook'u kullanmak bana göre değil burası daha güzel burda buluşalım. Şimdi sorularıma başlıyım
    1- park sensörlerin çalışmıyor normal elektrik aksamıyla ilğili bir sıkıntıdır dimi
    2- ekranda motor işareti vardı makinaya bağlattığımda zincir uzamış dediler değişmesi lazım diyorlar ancak motoru dinlediklerinde ses gelmiyor dediler. Geçen gün motoru biraz zorlayım dedim ivmelenirken değişik bir ses geldi Cidde'n sanki zincir sesi gibi. Şimdi durum sizce nedir motorun ne kadar ömrü kalmış
    3- araç anahtarsız giriş var bazen yanına gidince kapıyı açıyor bazen açmıyor bazende elimi uzatınca kapıyı kitliyor sanırım beni içeri almak istemiy
    4- birde arka kapılar bazen içerden açılıyor bazen açılmıyor sanırım araba kafayı yedi yada beynin değişmesi lazım

Help help

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanırım benden başka kimse yok yada herkes arabasını sattı form boşta kaldı

Acaba buralar sahipsizse ben mi sahip çıksam en Azından şuraları bi çevireyim bi gece kondu yaparım sonra da ne bileyim belki ileride daire filan karşılığı veririm buraları

• Yipranan tuşları değiştirebilen oldu mu bir de araç telefonu haznesi nasıl iptal edebiliriz

• Burda bircok touareg kullanicisi var benm sorum sizlere olcak ben 2 inci el dudunmuyom suan sifir alacam 2016 model tavsiye edermisiniz

• Bugun yarin denizlide batiya gidip alacamm kafamda tam netlessin istiyom

• 3.0 TDI 225 hp 2008 model şanzımanı dsg midir?

Bu araç fazla masraf yapar mı?
  • Arkadaşlar merhaba 2006 touareg 2.5tdci king kong edition aldım eniştemden. Johnson controls autovision dvd var tavanda ama kumandası kayıp. Google playdeki bütün remote control app'lerini indirdim listelerde bu marka yok. Bu cihazdan elinde olan veya uyumlu kumanda bilen var mı. Çocuklara dvd izleticem ama kumanda olmadığı için türkçe seçim yapıp filmi başlatamıyorum.
    İlgilendiğiniz için teşekkür ederim

Ek not: VW yetkili serviste arkadaşım genel merkeze resmi yollardan sordu. Tedarik edemiyoruz artık diye cevap geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gumdede -- 15 Mayıs 2016; 23:31:28 >
  • Arkadaşlar merhaba, arka tamponun altındaki susturucu kısmı gözüme takılıp duruyordu.
    Siyah, mat, ısıya dayanıklı sprey boyayla boyattım, değişiklik olsun diye kafalarınıda değiştirdim.. resmini paylaşıyorum.

Volkswagen TOUAREG KULÜBÜ (Bilgi & Paylaşım)
  • enginzone E kullanıcısına yanıt
    Güzel olmuş hocam, ellerinize sağlık. Maliyeti ne kadar acaba?
  • Gerçekten güzel bi hareket olmuş. Elinize sağlık.
  • Howlin Wolf kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim... Isıya dayanıklı sprey boya 20 TL.
    çiftli egzoz çıkışları 100+100=200 işçilik dahil toplam 220 TL tuttu.
  • Herkeze hayırlı sürüşler diliyorum ben 2003 3,2 alma arefesindeyim araç arkadaşımın ama alırken expertize sokmadığı için şüphelerim var

1.Aracı expertiz yaptırırken yetkili servisemi yoksa 101 nokta diye tabir ettiğimiz özel expertiz servislerinemi baktıralım arıza ışıklarınıdan kodlarından sadece yetkili servismi anlar yoksa...
    2.Araştırdığım kadarıyla kronik sorunlarda far da var, acaba viraja duyarlı otomatik xenon farlar nasıl kontrol edilir
    3.araç ilk çalıştığında klima kompresünden mi diye şüpelendiğim bir ses var sizlerde de oluyormu acaba çözümü nasıldır

ilk aklıma gelenler bunlar şimdiden teşekkür ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetkopat01

quote:

Orijinalden alıntı: Forever79

Facebook kullanmayanlar grubu da kuralım :)

Buradaki konulara tecrübem el verdiğince katılıp cevap yazmaya çalışıyorum.

İşte budur
    Hocam saygılar Facebook'u kullanmak bana göre değil burası daha güzel burda buluşalım. Şimdi sorularıma başlıyım
    1- park sensörlerin çalışmıyor normal elektrik aksamıyla ilğili bir sıkıntıdır dimi
    2- ekranda motor işareti vardı makinaya bağlattığımda zincir uzamış dediler değişmesi lazım diyorlar ancak motoru dinlediklerinde ses gelmiyor dediler. Geçen gün motoru biraz zorlayım dedim ivmelenirken değişik bir ses geldi Cidde'n sanki zincir sesi gibi. Şimdi durum sizce nedir motorun ne kadar ömrü kalmış
    3- araç anahtarsız giriş var bazen yanına gidince kapıyı açıyor bazen açmıyor bazende elimi uzatınca kapıyı kitliyor sanırım beni içeri almak istemiy
    4- birde arka kapılar bazen içerden açılıyor bazen açılmıyor sanırım araba kafayı yedi yada beynin değişmesi lazım

Help help

selamlar..
    hocam sorularını cevapşamaya calısayım yardımcı olursam ne mutlu.
    1. park sensorlerı ıcın oncelıkle ıyı bır vw elektrıkcısı bul. eger aku bıtmıs ıse arıza olmasa dahı calısmıyor kı bende oyleydı.yenıden programlandı duzeldı. sanırım yenı park sensoru beynı 350tl cıvarı ıdı on zamanlar.
    2. benım aracımdada aynı sorun oldu. arıza kodunu kendım bularak zıncır uzama sorunu oldugunu gordum. zıncır uzamıs ıse arac cekısten oldukca dusuyor barız gıtmıyor. herneyse 2 tane zıncır var sanırım 900 lıraya orjınal zıncırlerı alıp 500 tl ıscıclık ucretıyle motor ındırılerek (zıncır motorun arkasında oldugundan mecbur 3.2ıcın) zıncırlerı yenılettım arac 185bınde ıdı normalde 300-400k km gıtmelı. ayrıca benım aracta zıncır sesı falan yoktu arıza ısıgı ve performans sıkıntısı vardı. yaptırdıktan sonra arac cok zevklı hale geldı.
    3.ve 4. hocam bunların duzensız calısması buyuk ıhtımalle akunuzun yeterlı gucte olmadıgından dıye dusunuyorum akunuzu yenılemenızı tavsıye ederım.
    saygılar..

• Selamlar merak ettiğim konu 2.5 tdi için 4x4 şanzıman performansı nasıldır, aracın arazi performansı tatmin edicimidir yoksa bazı suvlar gibi akıllı dört çeker sistemimi vardır. Bu konuda deneyimi ve bilgisi olan varmı.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtdc

Selamlar merak ettiğim konu 2.5 tdi için 4x4 şanzıman performansı nasıldır, aracın arazi performansı tatmin edicimidir yoksa bazı suvlar gibi akıllı dört çeker sistemimi vardır. Bu konuda deneyimi ve bilgisi olan varmı.

2.5 tdi kullanmadım ama bence mantıklı degıl bu arabanın hakkı 3.0tdı motordur. hayvan gıbı torkuyla sankı spor bır arac kulanıyormus gıbı alır gıder. arazı performansı konusunda zaten suphenız olmasın arac cakma suv degıldır. sureklı 4 cekerdır aynı zamanda agır arazı modu ve aktıf dıferansıyel kılıdı bulunmaktadır. havalı suspansıyonlarla bırlıkte arac cogu aracın ulasamayacagı yerlere ulasabılır.
  • Merhabalar

Ben de 3.2 v6 almayı düşünüyorum.Bursa'da ikamet ediyorum ancak araç Ankara'da.Ankara'da aracı a'dan z'ye kontrol ettirebileceğim sağlam bir vw ustası önerebilir misiniz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3.2 V6 lar nasıl arkadaşlar 50-70 arasında fiyatlar ..tüpte ne yakar ..başımıza çok iş açarmı .

• slm forumdaşlar.
  • Ya abiler hiç kimsede 2011 sonrası modeller yokmu km kaç yakar memnunlar mi kasalar hangi yıllarda değişti mesela böyle bilgilere sahip bi abimiz yokmu.

• Arladaslar bu aracta touregte merdiven tipi sase mi var yoksa. Normal araclarda olan şasemi var

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.