Şimdi Ara

volvo s70 tekleme sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.430
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar sorunumu anlatayım 3000 ila 3500 devirde arabada bir tekleme sorunu oluşuyor bu gibi sorunlarla karşılaşan arkadaşlar varmıdır. ustaların cevaplarını bekliyorum ilginize teşekkür ederim.

• merhabalar,

buna benzer bir sorun bizde vardı. ateşleme bobininde idi problem ama tabii siizin sorununuz farklı olabilir.
  • cevabiniz icin tesekkur ederim sorunu nasil anladilar bilgisayara baglayipmi anladilar arizayi
  • evet o şekilde anlamışlardı. gerçi şu an da problem arada devam ediyor. ben aldığım benzinden dolayı enjeksiyon sisteminde bir pislik olduğunu zannediyorum ama servise götürecek zaman maalesef.
  • quote:

Orijinalden alıntı: themightypirate

evet o şekilde anlamışlardı. gerçi şu an da problem arada devam ediyor. ben aldığım benzinden dolayı enjeksiyon sisteminde bir pislik olduğunu zannediyorum ama servise götürecek zaman maalesef.

Sanırım arabadaki silindir sayısı kadar ateşleme bobini oluyor. Peki bu durumda hangi ateşleme bobininde sorun olduğu hangisinin sağlam olduğu anlaşabiliyor mu. Yoksa hepsini değişmek zorunda mı kalınılıyor? Bir ara sormuştum. 150 tl.civarındaydı yanılmıyorsam fiyatı. 5 tanesi değişse baya bir maaliyetli oluyor.
  • hepsini değiştirmeye gerek yok,araba çalışır vaziyetteyken teker teker bobinleri soküp takarak sorunlu bobini yada bobinleri bulabilirsiniz,ama şuda var bu bobinlerin ömürleri birbirine yakındır eğer motoru yıkatma gibi bi hata yapmadıysanız(bobinin bozulmasına neden oluyor)ömrü doldugu için bir bobin bozulduysa sırayla öbürleride bozulacaktır,ayrıca sakın gidip volvo servislerinde değiştirmeyim 150 lira gibi fiyatlara işçilik hariç tanesini değiştirirler,ama özel servislerde bosch marka olanını (orjinalide bosch tur ama üzerinde volvo yazar onun dışında bi fark yoktur) tanesi 75 ila 85 tl arasında değiştirebilirsiniz,fiyat konusunu ii araştırın volvo araçların parça piyasası pek belli olmadığından kafalarına göre fiyar veriyorlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: deli_poyraz

hepsini değiştirmeye gerek yok,araba çalışır vaziyetteyken teker teker bobinleri soküp takarak sorunlu bobini yada bobinleri bulabilirsiniz,ama şuda var bu bobinlerin ömürleri birbirine yakındır eğer motoru yıkatma gibi bi hata yapmadıysanız(bobinin bozulmasına neden oluyor)ömrü doldugu için bir bobin bozulduysa sırayla öbürleride bozulacaktır,ayrıca sakın gidip volvo servislerinde değiştirmeyim 150 lira gibi fiyatlara işçilik hariç tanesini değiştirirler,ama özel servislerde bosch marka olanını (orjinalide bosch tur ama üzerinde volvo yazar onun dışında bi fark yoktur) tanesi 75 ila 85 tl arasında değiştirebilirsiniz,fiyat konusunu ii araştırın volvo araçların parça piyasası pek belli olmadığından kafalarına göre fiyar veriyorlar

Teker teker söküp takarken sorunlu olanı nasıl anlaşılır biliyor musun? Yani mesela motorun çalışmasında, sesinde vaya başka bir şekilde belirti verir mi?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.