Şimdi Ara

VR330 la gecen 9 ay, VR330 UZUN SURELİ KULLANIM DEGERLENDİRMELERİ (her türlü işkence yapılmıstır)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
2.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

kaç aydır vr330 kullanıyorsunuz. ben alalı 9 ay olmak uzere. 9 ay boyunca ozellikle son 7 ayda baska bir sehre tasındıgımdan ve orada desktop bilgisayarim olmadıgından, ana bilgisayarim olma işlevini üstlendi, nerde ise full acikti. aynı zamanda, aleti uzun sureler kapatmadım. 10 gunluk oturum yaptigim oldu. bu oturumlar sırasında 100 un ustunde firefox penceresi, muzik dinleme programları, download programları acik oldu. ustune 720p filmler, fragmanlar izledim. surekli internet baglantısı oldu. wireless, son 3 aydır, oncesinde network oldu. aleti o kadar yogun kullandımki, bozulmamasına hayret ediyorum.

bu kadarla kalmadı, bir kere elimden dustu, tam yuksek bir masa hizasından, sert zemine fayansa çok sert düstü, hemde bu işlem sırasında açıktı. banamısın demedi, kasasıda kendi de sapasaglam kaldı. sorunsuz calısıyor.

ne demistim, aleti full acık tutuyordum. guc ayarları ile oynadım. islemci pilde iken yarı yarıya dusuyorya gucu, bunu iptal ettim. full gucte calısıyor aylardır. mesela 1 hafta hic kapatmamısım, 30-40 km uzakta bir yere gidicem. evden direkt sokuyorum, kapatını kapatıyorum, standby'a bile gecmeden arabanın on koltuguna atıyorum, bu sırada araba gunesten kızmıs belki 60 derece ici, yola koyuluyorum, ustune gunes geliyor, iyice kızıyor alet ama banamısın demiyor, calısmaya devam ediyor.

gecen gun yasadıgımı anlatayım. yine boyle 50 tane pencere, bir yıgın program acıkkıen, fan deli gibi calısırken, sırt cantasına attım, cantanın agzı acıktı ama unutmusum 20-30 dakika icinde kaldı, bir cikarttım, nerde ise yanacakmıs. ama alet yine sorunsuz calısıyordu. kapanmamıstı bile :). iste boyle deli gibi yukleniyorum.

aynı zamanda kurdugum orjinal xpye format bile atmadım. benim hedefim bir yıl kullanmaktı bilgisayarı. 1 yılı gecerse, dedim ayda 60 milyon vermis olacagim, kara gecerim. 3 ay sonra bir yılı doluyor ama su an bile bozulsa icim yanmaz. makinaya o kadar yuklendimki, bu kadar saglam bir alet ürettigi icin msi yı tebrik ediyorum.

su anda kafamda bir tane daha almak var. ikinci bir vr330 almayı dusunuyorum. cunku ellerim klavyesine cok alıstı. artı cift cekirdekten pek memnun kalmadım. evde ayrıca macbook'um var, cift cekirdek 2,2 ghz ama amd'nin tek cekirdekli islemcisi daha iyi calisiyor. macbook'a xp kurdum. iki cihazda 720p x264codecleri takilmadan oynatabiliyor. ama 1080p de macbook daha zorlanıyor. saniyorum bu ekran kartı ile de ilgili. vr330'a sıfır bir hard disk'e, temiz bir xp sistemi kurup, yedekte tutulursa, 1080p divxler sorunsuz izlenebilir. (1080p'de vr330'da zorlaniyor, 9gblık dosyalarda ama benim xp kuruldugundan beri format yemedi, ondan oldugunu dusunuyorum. ilk acilista explorer'ı sıfırlarsam, -end process tree diyip- 1080p leri acabiliyor,takılma cok az oluyor. sıfır isletim sistemi olsa muhtemelen takılmadan oynatacak)

iste boyle donanım haberciler. gercekten msi efsane bir cihaz üretmis. su anda yeni bir laptop alma planim var. ya bir vr330 daha alıcam, amd islemcili olan, cunku bu tek islemci olmasına ragmen cok guclu. (bilmiyorum, core duolu olan vr330 lar nasıl, bu konuda yorum bekliyorum.) veya msi wind alıcagim.

ilk laptobum asus idi , belki hatırlayanlar olur, l8400 serisi. bunlara masaustu mobil islemci koymuslardi. dehset bir fan sesi vardı. masaustu bilgisayarımdan daha gurultulu idi, vr330 full fan calistirdiginda bile bu kadar gurultulu olmuyor. o yuzden full fan calıstırdıgında rahatsız etmiyor. birde asus u elimden dusurdugumde hemen kırılmıstı kasası. vr330'u dusurmeme ragmen zarar gormedi. sadece sag taraftaki usb girislerinden birinin plastik pini dustu. orayı kullanamıyorum. pinin dustunu fark etmedim.

evet arkadaslar, bu fiyata aldıgım aletten yüzde yüz memnun kaldım diyebilirim. dayanıklılık olsun, performans olsun, sureklilik olsun. wireless'ı biraz az cekiyor denilebilir ama evde kuvvetli bir acsess point kullanınca, evin dısında evin önündeki arabadan bile cekiyor. arada belki 30 metre mesafe var. ev ikinci katta, akses point odada, wireless gucunu anlamak acisindan cok onemli. (wireless ta dusme sorunu yasayanlar, ya driver guncellesin -bende gerek olmadı- yada modemlerini kontrol etsin.) daha iyi bir wireless konulabilirdi ama su fiyata verdigi hizmet gayet yeterli. bir gun boyunca rapid indirmesi yaptigim oldu defalarca wireless ustunden hic sorun yasamadım. 2 megabit adsl yi full sonuna kadar kullanıyor. zaten su an aylardır wireless kullanıyorum.

iste boyle uzun, yogun, yıpratıcı bir kullanımdan vr330 alnının akı ile cıktı, kullanıcısına bir ikincisini aldıracak kadar kendini sevdirdi. sizlerinde yorumlarını bekliyorum. bu arada aletin altı soyuldu. resimlerini cekip gondermeye calisacagim.

ben yine, yeniden alırım diyerek bitiriyorum. bakalım kac kisi boyle diyecek.

• bu arada foruma yeni gelen arkadaslar vr330 ne diye merak ediyorsa asagıdaki linke bakabilir:

http://forum.donanimhaber.com/m_17397567/tm.htm

## MSI'dan 499$'a 13.3'' Dizüstü Bilgisayar ## basligi, 52 sayfa olmus, kendi capinda bir rekor, bu vr330 la ilgilidir. oraya yazıcaktım ama arada kaybolmasın diye, uzun sureli kullanım deneyimlerimizi paylasalım diye bu baslıgı actım.
  • yang wenli hocam, elinize sağlık. Bu kadar yazıyı yazmak gerçekten müthiş bir emek ürünü.

Bende Msı Vr330 kullanıcısıyım ve Eylül 15'te almiştim..Halen kullanmaktayım ama sizin kadar makinayi zorlayamadim açıkçası.Maşallah diyelim Msı Vr330'umuza.

Saygılarımla, deepinsky.

Edit:Düzeltme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deepinsky -- 31 Temmuz 2008; 15:12:16 >
  • helala olsun bozulmammış
  • Hocam MSI kullanıcıları olarak hepimize hayırlı olsun.. Okuldaki arkadaşlara VR 330 aldırmıştım eylül ayında, kendim de nisan ayında s430'a terfi ettim ve ben bilgisayar manyağı olduğumu bilen herkese şunu söylemeye devam ediyorum:

650 YTL fiyata canavar gibi MSI varken, gidip başka laptoplara milyarlar vermek, deliliktir, hovardalıktır, görmemişliktir..

Makine günlerce açık kaldığı oldu, malum online oynarken aralıksız günlerce açık kalıyo makine, nazar değmesin yazılımsal veya donanımsal en ufak bir hata vermedi..

Hala almakta çekincesi olan varsa yorumlarını bekliyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotoseyhan -- 5 Ağustos 2008; 1:10:12 >
  • Çok severek almıştım ama hiçbir darbe olmamasına rağmen 3. gününde monitörün belli kısımları dalgalanmaya başlamıştı. Lcd sıvısı dalgalanması gibi (tabi lcdlerde sıvı var mı bilmiyorum ) Sonra da Msi maceram sona ermişti..
  • benimkisi benimle baya bi gezdi arada 3 - 4 gün açık kaldığı oldu ama donanımsal bi sorun çıkmadı. zaten ben aldıktan 3 - 4 ay sonra çalıştığım ilçede birçok arkadaşta mantar gibi çoğaldı. 9 ay kullandım askere gideceğim için kardaşime devrediyorum. bi sefer çantadayken Ankara otogarının oradaki metroya inerken merdivenlerden aşağı yuvarlandı bişey olmadı. bi seferinde de yere düşürdüm ama ozaman pili tutan tırnaklar koptu ben de sıkştırdım kullanıyorum.
    ekranı baya bi toz alıyor hala alacak olan varsa kaliteli bi bez alsın. bir de kıyaslama fırsatımız olduğu için söylüyorum vr320 bundan daha az ısınıyor.
    bir nokta daha var ki ben önemsememiştim ama sonra sıkıntı olmaya başladı: üzerinde kart okuyucu olmadığı için yanınızda kart okuyucu bulundurmanız gerekiyor. bana çok lazım oluyordu ama kart okuyucunun daha bi tane sağlamına denk gelmedim çok kalitesiz yapıyorlar. geçen 4gb ms pro duo kartı kırdım takarken, yuvası çok dardı.

• quote:

Orjinalden alıntı: TonyM

benimkisi benimle baya bi gezdi arada 3 - 4 gün açık kaldığı oldu ama donanımsal bi sorun çıkmadı. zaten ben aldıktan 3 - 4 ay sonra çalıştığım ilçede birçok arkadaşta mantar gibi çoğaldı. 9 ay kullandım askere gideceğim için kardaşime devrediyorum. bi sefer çantadayken Ankara otogarının oradaki metroya inerken merdivenlerden aşağı yuvarlandı bişey olmadı. bi seferinde de yere düşürdüm ama ozaman pili tutan tırnaklar koptu ben de sıkştırdım kullanıyorum.
    ekranı baya bi toz alıyor hala alacak olan varsa kaliteli bi bez alsın. bir de kıyaslama fırsatımız olduğu için söylüyorum vr320 bundan daha az ısınıyor.
    bir nokta daha var ki ben önemsememiştim ama sonra sıkıntı olmaya başladı: üzerinde kart okuyucu olmadığı için yanınızda kart okuyucu bulundurmanız gerekiyor. bana çok lazım oluyordu ama kart okuyucunun daha bi tane sağlamına denk gelmedim çok kalitesiz yapıyorlar. geçen 4gb ms pro duo kartı kırdım takarken, yuvası çok dardı.

msi firmasi cok dayanikli laptoplar yapiyor. sizde cok zorlamıssınız, sırf bu yuzden yeni laptop alırsam yine msi tercih etmeyi dusunuyorum.

• bence bu saatten sonra artik vr 330 ve s 430 a para yatirmak olu yatirim olur.azcik daha fazlasina cok daha ii makineler var.

ben s430 un islemcisini cift cekirdek 1.8ghz turion tl 56 ile upgrade ettim.fakat ekran karti dar bogazindan kurtulamadim.insan az da olsa oyunlarla basedebildigini gorsun.3-4 senenin oncesinin oyunlarini bile en dusuk detayda tatminkar olmayan bir performansla oynamasi da zoruna gidiyor....yani 200 ytl daha verilip cok bariz fark yaratan modeller alinabilir.

ama zamaninda bu fiyatta hic bir laptop yoktu.simdi ise fiyatlar cok dustu haliyle yeni laptop alcaklar bu kadar insan memnun diye gidip s430-vr330 almaya kalkmasinlar.kotu oldugu icin degil ama alma zamani gecti bu modellerin.
  • bencede devri geçti ama kendisi efsane sayılabilece bir model.uzun süreler 30mbit internetten rapid downloadları yaparken bir yandan başka programlar çalıştırdım banamısın demedi.%60 nem oranı olan deniz kearında güneş altında çalıştı.yanacak kadar ısnıyor ama yinede sorun çıkartmadı.şimdi işlemci ram hdd konusunda değişiklikler yapmayı planlıyorum.onlarıda yaparsam beni 3 sene kadar idare eder .ekran kartı önemli değil zaten oyun oynamıorum.

esas benim pil süresi konusunda çalışmalarım olacak.bir zaman bulabilsem ekranının ledlerii daha verimli modellerle değiştireceğim.bunun yanında tek 2gb ram ve az tüketimli bir hdd kullanacağım.bulabilirsem iyi bir soğutucuyuda ekler test eder sonuçlarını yazarım.tahminim 2.5 saat olur(powernow kapalı iken)
  • yaz aylarında iyice wireless kesintisi artmya başladı buna çözüm bulan var mı bazılarında yok ama benim çevremdeki 5 makineden 3 ünde bu kesintiler ben alalı 10 ay oldu sonradan sonradan bunlar çıktı ortaya ciddi can sıkıntısı olmaya başladı artık
  • bende nisanda VR601 aldım ama sizin kadar verimli kullanamıyorum zaten vistayı da hiç sevmedim alışırım dedim ama olmadı xpden vazgeçemiyorum... yapmamı önerebileceğiniz güncellemeler değişiklikler yada eklemeler var mı bana yardım eder misiniz bu konuda...
  • Hocam ben de tam 1 yıldır kullanıyorum bu aleti..
    Halk tabirinde köppek gibi derler ya, aynen öyle çalışıyor,
    Benimki de bi kere kanepeden kayıp düştü, ama hiçbir şey olmadı, deli gibi ısınıyor, sürekli açık ,yine zerre arıza-takılma vs.. yok.

Bi kere arkadaşlar eve gelmişti, balkonda oturup muhabbet ediyoz falan, derken acil bi işimiz çıktı, laptopu hemen kapadım, içeri girdim ve laptopu yaklaşık 2.5 m. uzaklıktaki kanepeye döndürerek attım ( yatay döndürme hareketi yaparak)..

arkadaşlar şaştı,, olm manyak mısın laptop lan o dediler..

yaw dedim, olmuyo olm bu laptopa , ne ettiysem bozamadım.. diye de ekledim..

O günden sonra 4 arkadaşım daha aynı laptoptan aldı.

inanın TSK yapsa bu kadar sağlam olmaz...

• bende bu aletten aldım sorunları gidermek için hangi driverları yuklemem gerekiyor bana bilgi ve link verirmisiniz
  • cd de ki driverlar işinizi görecektir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.