Şimdi Ara

VW Polo vs Nissan Note

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. 2008 yılında severek sıfır km satın aldığım 1,5 dci Tekna (full) Nissan Note aracım var.

Aracımdan oldukça memnunum. Neredeyse kusursuz. Dizel olmasının da avantajı var tabiki ama bu araç kesinlikle yakıtı kokluyor. Şehir dışında yaklaşık 3.5 - 4 lt /100 Km ortalama ile seyahat edebiliyorum. Bluetooth, 6 lı Changer, Çok fonksiyonlu yükseklik / derinlik ayarlı direksyon, iPod vs bağlantısı, park sensörü, yan hava yastıkları vs dolu dolu bir araç....

Aracım şu an 58 0000 km'de... Artık değiştirmek istiyorum. Eskisi kadar şehir dışı yolculuk yapamıyorum. İşlerimin yoğunluğu nedeniyle işten eve, evden işe. Senede yaklaşık 15000 km ancak yaparım. Mevcut aracım dizel olduğu için bakım masrafları benzinliden biraz daha pahalı ve 15000 yerine 10000 de bir bakıma giriyorum.

Önceleri Golf düşünüyordum ancak ihtiyaç fazlası olduğunu, bunun yerine farkı işimde değerlendirip 2011 model comfortline Polo 1.4 Almayı düşünüyorum. Araçta donanım eksikliği var ancak malzeme kalitesi olarak Nissan'dan daha iyi olduğunu düşünüyorum.

Note çok büyük, geniş bir araç, Arka koltuklardaki diz mesafesi koltuğu arkaya yaslayınca bacak bacak üzerine atılacak kadar iyi.

Fazla masraf yapmadan, aracımı yenilemek, bir iki sene araç sorununu halletmek ve daha sonra Golf'e geçmeyi düşünüyorum.

İstediğim araç manuel. yaklaşık 32000 TL. Benim aracımın ise kendime göre yaptığım araştırmada 28000 civarında bir bedelle satıldığını gördüm. Kilometresi düşük olup 30.000 den aşağı inmem diyenler de var ama gerçekçi olalım.

Yaklaşık 4 - 5000 TL fark vereceğim ve yepyeni bir aracım olacak. Acelem olmadığı için gerekirse biraz daha masraf yapıp aracı kendime özel konfigürasyonla sipariş edeceğim.

Ne dersiniz? Sizce hatalı mı düşünüyorum? Pek beklemek istemiyorum ama hataya düşmek de istemiyorum. Önerileriniz neler? Mümkünse sebepleriyle yazarsanız sevinirim. Lütfen Jetta al, Golf al diye kestirip atmayın. İşim nedeniyle ticari bir araç daha alacağım ve kişisel aracıma şu an fazla para vermek istemiyorum.

Başka marka önerileri olanlar varsa onlar da neden açıklarsa sevinirim.

• Merhaba;

Ben yaklaşık 2.5 ay önce şu an kullanmakta oldugum Golf TSI Comfortline model aracımı almıştım.
    Bundan önceki aracımda 2004 model Honda Civic idi..

Araç alım-araştırma sürecinde Nissasada cok gitmişiligim vardır.. özellikle QQ ler için gidiyordum .bu sürecte Noteyide inceleme fırsatı buldum .. hatta kayınbiraderim Noteyi cokta begenmişti.. iç hacmi iyi.. dizel.. ve dizeller arasındada ekonomik oluşu güzel yönleri diye aklımda kalmış...

Kısaca dizel Note ile Poloyu karşılaştıracak olursak evet malzeme kalitesi Nissandan daha yüksek... içine oturunca anlıyorsunuz... sürüş dinamigi ve kaliteside büyük ihtimalle Nissandan iyi olacaktır... ben kiralık olarak 1.4 Benzinli bir polo kullanmıştım ... ..kullandıgım polo beni Civic i satıp VW ye geçmeye ikna etmişti...

Bunun yanında polo daha sessiz bir araç .. ve daha güven veren bir sürüşü var ..

Geleim 1.4 Benzinli Polonun Nissana göre olan - lerine.

Tüketim konusunda farkı kesnilikle hissedersiniz... bu konuda km de ki maliyet 10-11kr civarında olur diye tahmin ediyorum (Polo yu 6.5 ortalama, Nissanı 4.5 ortalama)..
    Polo daha dar gelebilir.. Nissanın arka koltuklarının geriye kaydırılması çok güzel bir özellik..

Donanım olarak büyük ihitmalle Nissan ın en dolu olan modeli, Polo Comfortline dan daha donanımlıdır... VW lerde donanım pek cömert olmuyor (Highline olmadıkça... e o zamanda fiyat uçuyor tabiki

Bu sınıfta alternatif olarak iyi secenekler arasında Honda Jazz ve Ford Fiesta sokulabilir...

Honda JAzz da keyifli bir araç... özellike Cam tavanlısı çok güzel.. sağlam bir otomatik şanzumanı var.. iyide yürüyen, az yakan bir benzinli motoru var.. kesinlikle düşünülebilir..

Ford Fiesta da oldukça rağbet görüyor.. bence güzel bir araç ve dizelleri oldukça ekonomik...

Son olarak Opel Corsada düşünülebilir.. ben şirket aracı olarak kullanıyorum .. heralde en azyıf dizel motorlu olanı benim kullandıgım .. tabi performans beklememek lazım .. ama ekonomik.. sürüş dinamikleride iyi bir araç kanımca..

Mevcut aracınızı hem 0km almaışssınız hemde cok eskide değil.. neden 1-2 yıl daha bekleyip bir üst sınıf bir araca direk geçiş yapmıyorsunuz ? Bence 1-2 yıl bekleyi C segmenti bir araca geçiş yapmak daha akıllıca gibi duruyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atoprak -- 3 Nisan 2011; 10:09:16 >

• Sanırım haklısınız. Bir yıl kadar daha bekleyip Golf e geçmek daha mantıklı. Bugün ilk kez alıcı gözüyle Polo'yu inceledim. Tamam, çok güzel araç ama hem küçük geldi, hem de aracımda mevcut olan ve benim için önemli pek çok özellik noksan. Bir süre daha (daha iyi bir öneri ortaya çıkmazsa) beklemeyi düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mavincan

Sanırım haklısınız. Bir yıl kadar daha bekleyip Golf e geçmek daha mantıklı. Bugün ilk kez alıcı gözüyle Polo'yu inceledim. Tamam, çok güzel araç ama hem küçük geldi, hem de aracımda mevcut olan ve benim için önemli pek çok özellik noksan. Bir süre daha (daha iyi bir öneri ortaya çıkmazsa) beklemeyi düşünüyorum.

Golfun yeni kasasınında 1-2 yıl sonra çıkması söz konusu.. bence 1 yıl bekleyip yeni kasanının durumuna bakar ondan sonra karar verebilirsiniz...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.