Şimdi Ara

Passat 1.4 TSİ Comfort Alınırmı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
6
Cevap
0
Favori
13.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2006 Corolla Sedan kullanıyorum Passata geçme niyetim var. 65.000 TL civarındaki fiyatı açıkçası beni korkutuyor. Bu paraya değip değmeyeceğini merak ediyorum. Merak ettiğim konular var. Kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırlarsa memnun olurum.
    1- Auto Motor sport dergisinde (Eylül sayısında) süspansiyonun önceki kasaya göre sertleştiği, diteksiyonun hassaslığının arttırıldığı belirtilmiş. Bunu başka yerlerde de okumuştum. Türkiye koşullarında araç sert bir araç mı. Bozuk asfaltta içeriye çok ses ve titreşim alıyormu. Yol tutuşu nasıl. Otobanda çok iyi olduğu söylenmiş ama maluk her yer otoban değil.
    2- Rüzgar, motor ve lastik sesi yalıtımında nasıldır. Diğer otomobillere göre kıyaslayabilirmisiniz.
    3- Direksiyon yumuşakmı yoksa ağırmı. Elekktromekanik servo diteksiyonun belirgin bir farkı varmı?
    4- metalik siyah 1.4 TSI kolayca bulunuyormu
    5- bayiler liste fiyatından pazarlığa yanaşıyorlarmı şuan 1.4 TSI Comfortline 64.200 + metalik boya bedeli: Bu araç için hangi fiyatı önerirsiniz.
    teşekkür ederim

• Yapay Zekanın Yanıtı

Passat 1.4 TSI Comfort: Alınmalı mı?

Volkswagen Passat 1.4 TSI Comfort, yüksek performans ve verimliliği bir arada sunan popüler bir araçtır. Bu modelin satın alınıp alınmayacağına karar vermeden önce, dikkate alınması gereken bazı önemli faktörler bulunmaktadır.

Motor Performansı:

1.4 litrelik TSI motor, 150 beygir gücü ve 250 Nm tork üretir. Bu, günlük kullanım için yeterli güç sağlar ve sakin ve dinamik bir sürüş deneyimi sunar.

Yakıt Verimliliği:

TSI motor, yakıt verimliliğiyle tanınır. Passat 1.4 TSI Comfort, ortalama 5,3 litre/100 km yakıt tüketimi sunar ve bu da onu bütçe dostu bir seçenek haline getirir.

Konfor ve Özellikler:

Comfort donanım paketi, konforlu bir sürüş için gerekli tüm özelliklere sahiptir. Bu özellikler şunları içerir:

• Isıtmalı ön koltuklar
    • Çok fonksiyonlu deri direksiyon
    • İki bölgeli klima kontrolü
    • Radyo ve Bluetooth bağlantısı
    • Park sensörleri

Fiyat ve Değer:

Passat 1.4 TSI Comfort, orta fiyat aralığında bir araçtır. Fiyat, seçilen ek özelliklere ve bayii indirimlerine bağlı olarak değişebilir. Yine de, sağladığı performans, yakıt verimliliği ve özelliklere göre değerli bir seçenektir.

Sonuç:

Volkswagen Passat 1.4 TSI Comfort, günlük kullanım için güçlü, verimli ve konforlu bir araçtır. Fiyatı ve sunduğu özellikler göz önüne alındığında, bütçesi el verenler için mantıklı bir seçimdir.

Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • 2011 TSİ-DSG'li Passat sahibiyim. Sorularınıza cevaplarım şu şekilde:
    1- Bence aracın süspansiyonu sert değil; hatta bir önceki aracım olan Vectra B'den daha yumuşak. Bozuk asfaltta içeriye diğer araçlara göre çok az ses alıyor. Özellikle Corolla'dan sonra bu durumu fark edersiniz. Yol tutuşa bence söylenecek eleştiri yok.
    2- Rüzgar, motor sesi yok denilebilir. Sadece ani gaz verdiğinizde zannederim turbodan ilginç bir homurtu geliyor.Benzinli araç 2700 devir ve 7. viteste 130 km. hızla gidiyor.
    3- Direksiyon sistemi hassas ve birçok araç gibi elektrohidrolik motor sesli çalışmıyor.
    4- Aracın bulunurluğu konusunda bilgim yok.
    5- Bayiler liste fiyatından pazarlığa yanaşmıyorlar. Zira araç rahat satılıyor.

Araçla ilgili tek eleştirim; yan rüzgardan Vectra'ya göre daha fazla etkileniyormuş gibi geldi. (Karacabey-Bursa yolunda bir bölüm var; sert rüzgar uyarısının bulunduğu bir güzergahta. Rüzgar gerçekten sertti, belki tüm araçlar burada etkileniyordur.)

• bayler maksimum %2 indrim yapıyorlar...

Rakip olarak insignia 1.6 Turbo veya Mondeo 1.6 Ecoboost alınabilir... birz daha performanslı araçlar passata göre... lakin Passat gerek konfor gerek genel kalite gerekse 2nci el piyasası olarak daha avantajlı bir secim olabilir diye düşünüyorum .. bu rada Mondeo yaklaşık 7-8bin kadar daha ucuz muş ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: yonga

2011 TSİ-DSG'li Passat sahibiyim. Sorularınıza cevaplarım şu şekilde:
    1- Bence aracın süspansiyonu sert değil; hatta bir önceki aracım olan Vectra B'den daha yumuşak. Bozuk asfaltta içeriye diğer araçlara göre çok az ses alıyor. Özellikle Corolla'dan sonra bu durumu fark edersiniz. Yol tutuşa bence söylenecek eleştiri yok.
    2- Rüzgar, motor sesi yok denilebilir. Sadece ani gaz verdiğinizde zannederim turbodan ilginç bir homurtu geliyor.Benzinli araç 2700 devir ve 7. viteste 130 km. hızla gidiyor.
    3- Direksiyon sistemi hassas ve birçok araç gibi elektrohidrolik motor sesli çalışmıyor.
    4- Aracın bulunurluğu konusunda bilgim yok.
    5- Bayiler liste fiyatından pazarlığa yanaşmıyorlar. Zira araç rahat satılıyor.

Araçla ilgili tek eleştirim; yan rüzgardan Vectra'ya göre daha fazla etkileniyormuş gibi geldi. (Karacabey-Bursa yolunda bir bölüm var; sert rüzgar uyarısının bulunduğu bir güzergahta. Rüzgar gerçekten sertti, belki tüm araçlar burada etkileniyordur.)

Cevap için Teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: yakut

2006 Corolla Sedan kullanıyorum Passata geçme niyetim var. 65.000 TL civarındaki fiyatı açıkçası beni korkutuyor. Bu paraya değip değmeyeceğini merak ediyorum. Merak ettiğim konular var. Kullanan arkadaşlar deneyimlerini paylaşırlarsa memnun olurum.
    1- Auto Motor sport dergisinde (Eylül sayısında) süspansiyonun önceki kasaya göre sertleştiği, diteksiyonun hassaslığının arttırıldığı belirtilmiş. Bunu başka yerlerde de okumuştum. Türkiye koşullarında araç sert bir araç mı. Bozuk asfaltta içeriye çok ses ve titreşim alıyormu. Yol tutuşu nasıl. Otobanda çok iyi olduğu söylenmiş ama maluk her yer otoban değil.
    2- Rüzgar, motor ve lastik sesi yalıtımında nasıldır. Diğer otomobillere göre kıyaslayabilirmisiniz.
    3- Direksiyon yumuşakmı yoksa ağırmı. Elekktromekanik servo diteksiyonun belirgin bir farkı varmı?
    4- metalik siyah 1.4 TSI kolayca bulunuyormu
    5- bayiler liste fiyatından pazarlığa yanaşıyorlarmı şuan 1.4 TSI Comfortline 64.200 + metalik boya bedeli: Bu araç için hangi fiyatı önerirsiniz.
    teşekkür ederim

Merhabalar,

Bahsettiğiniz aracı nisan ayından bu yana kullanıyorum, kendimce sorularınızı yanıtlayabilirim. Fakat siz en güzeli Doğuş Oto'ya gidip deneme sürüşü yapın eğer ciddi alıcıysanız. Çünkü bahsettikleriniz kişiden kişiye göre değişir. Bir Mercedes veya Audi kullanana göre değerlendirmeler kötü ama başka bir araç kullanıcısına göre iyi olabilir.

1.) Bence süspansiyon başarılı ve araç içeri yol sesini almıyor. Fakat bozuk yollarda ben aracın orta konsoldaki sert plastik bölmelerinden ve arka göğüsten çıtırtılar duyabiliyorum.

2.) Bence genel olarak çok başarılı, fakat yukarıda bahsettiğim gibi bir Audi kullanırsanız da o kadar başarılı değilmiş dersiniz. Motor sesi düşük devirlerde arkadaşında bahsettiği gibi bir homurtu gibi duyuluyor ve dizel motor sesini andırıyor. Fakat çok yüksek ve rahatsızlık verici bir ses değil. Ama deneme sürüşü yapıp kendiniz görün derim.

3.) Çok yumuşak ve rahat kullanım sağlıyor.

4.) Ben de bu renk almak için gidip Metalik Refleks Gümüş aldım, çünkü ya 3 ay bekleyecektim ya da eksik donanımlı siyah alacaktım. Ben ikisini de tercih etmedim ve bulduğum full donanımlı aracı aldım. Fakat bence bulursunuz bayilere bakın.

5.) 1.6 TDI kadar olmasa da TSI araçlar da çok rahat satılıyor. TSI'lara 3 ay, 1.6 TDI'a ise 9ay civarı bekleme süresi veriliyor. Yani bu durumda indirim almanız çok olası değil. Ben nisan ayında 60.000 TL'ye almıştım aracımı. 2012 model baz fiyatı 65.800 TL 1.4 TSI 122 HP Comfortline için. Buna 1150 TL metalik renk farkı ve 1115 TL entegre arka çocuk koltuğunu eklersek, toplam 68050 TL oldu. 3 ayda aldığım araç 8000 TL zamlanmış. Bence bu fiyata almak ne kadar mantıklı olur bilemiyorum. Ocak'ta bu fiyata 1.4 TSI Highline veya 1.6 TDI Comfortline alabiliyordunuz..

Selamlar,
    Mehmet.

• 71.000 TL full donanım white Night Tiguan ı öneririm passat yerine...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.