Şimdi Ara

vx2458-c-mhd monitör arızalı mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
889
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Viewsonic vx2458-C-mhd görüntü bozulması
    https://www.youtube.com/watch?v=At3_Qp0LL90&t=33s

Video görmüş olduğunuz görüntü bozukluğu neyden kaynaklanıyor olabilir? Bilgili arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    Sorun monitör kaynaklı ise monitörün garantisi bulunmakta, RX 5500 XT ekran kartının da garantisi var.

Sapphire RX 5500 XT 8 GB ve R9 270 2 GB ile denenmiş ve aynı sorunlar ile karşılaşılmıştır.
    DisplayPort 1.4 vesa sertifikalı kablo ile denenmiştir.
    HDMI 2 adet kablo denenmiştir. (Monitörün kendi kablosu ve HP marka kablo ile)
    2 farklı AMD Radeon sürücüsü ile denenmiştir. (Sürücü versiyonları 20.1.3 ve 20.2.2)
    (Sistemim imzamda belirtildiği için yazmadım, ekran kartı rx5500xt olmuştur ve psu zalman 700 watt 80+ olarak değişmiştir)

2 Farklı PC tamircisine danıştım, kendilerinin bana "Dünya burası mıydı? Biz dünyalı mıyız?" diye sormadığına şükrettim. PC'den o derece iyi anlıyorlardı.
    İzmir'de böyle bir sorunu giderebilecek bir tamirci veya servis var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocaefe88 -- 8 Mart 2020; 0:5:2 >

• Mönitörü servise yolladım bakalım nolacak?

Başka mönitör ile deneme şansım oldu bugün ve görüntüde bozulma olmuyor.
  • kocaefe88 K kullanıcısına yanıt
    Bu hangi oyun bu arada bana da bir oyunda böyle olmuştu...
  • klasik viewsonic ekranın yarısı hatalı ,çöpten panel toplayıp mı yapıyor bu monitörleri merak ediyorm
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-472EA946E

Bu hangi oyun bu arada bana da bir oyunda böyle olmuştu...
    Sniper Ghost Warrior 2 oyunu.

Vievsonic değişim yapan bir firma sıkıntı çıkarmıyorlar dedi vatanbilgisayardaki teknik servis çalışanı, inşallah doğrudur.
    Artık birçok ürünü çöpten malzeme toplayarak üretiyorlarsa demekki, sürekli arızayla ilgili birşeyler görüyorum etrafta :D
    He şansına arızasız kullanan da varmış, kısmet işi teknoloji işi ama Vievsonic marka olarak beni kaybetti bir daha asla almam.
    Aslında markayı da bilmiyordum niye aldıysam? .
    ekran kartı sürücüsünü güncelledim ve oyunu kapatıp yeniden açınca düzelmişti sorunun ne olduğunu bile bilmiyordum.
  • Ben bios güncelledim, format attım, ekran kartının sürücüsü zaten en günceldeydi ve eski sürücülerine kadar denedim ve sonuç alamadım. Farklı ekran kartlarıyla deneyince de aynı sorunu göstermesi zaten sistemden olmadığının göstergesiydi.
    Televizyon ve eski monitörü takınca hiçbir sorun olmadığını görünce monitörde arıza ihtimali kaldı geriye.
  • Aynısı bende olmuştu ekranın yarısı interlaced moda döndü zaten ondan önce 3 kere servise gitmişti en son garantisi bitti arıza verdi , bu marka yüzünden 2.kere 1080 monitör almak zorunda kaldım.
  • Serviste tüm testlerden geçmiş, ben denerken yine aynı görüntü bozulmaları devam ediyor.
    Bazı oyunlarda da sanki hızlıca göz kırpıp duruyor, monitörün ışığı azalıp normale dönüyor ve bunu selektör yapar gibi hızlı hızlı yapıyor.

Vatanbilgisayardaki çalışan iade ve değişimde sorun çıkarmayan bir firma dedi. Ne yapsam bilemedim. Bazı oyunları oynamayıp diğerleriyle mi devam etmeliyim, yoksa sonuna kadar uğraşmalı mıyım?

Sıfır alınan bir ürünle böyle daha yolun başında uğraşmak... VİEWSONİC Mİ? BİR DAHA ASLAAA !!!
  • Aynı mönitôrü bende alacağımda merak ettim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CS BETA -- 23 Nisan 2020; 20:14:12 >
  • CS BETA kullanıcısına yanıt
    NO SİGNAL problemini araştır. Format atmak çile oluyor. Başka monitör veya TV ile bağlarsan format atabiliyorsun. Çünkü format sırasında ekran kartı sürücüsü silindiği an görüntü gidiyor ve NO SİGNAL yazıyor. Bunu aklında bir yere not et.

Görüntü bozulması sorununu uzun uğraşlar sonucunda çözdüm. Monitör arızalı değilmiş.
    Sürücü ve monitörün kendi ayarlarıyla epey bir uğraştım.

Özet olarak bana sorarsan bu markayı önermem. Ben bir daha almam bu markadan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocaefe88 -- 23 Nisan 2020; 22:12:39 >
    Çok uyguna denk geldimde, degmez anlasilan ya :(
  • CS BETA kullanıcısına yanıt
    150 lira daha versem ASUS monitör alıyordum. Keşke alsaydım. Bu monitörü şimdi değiştiremiyorum da. Elimde kaldı. Bilgisayara es kaza virüs bulaşsa yine hammallık yapacağım format atabilmek için.
    Orijinal antivirüs yüklü, ona rağmen virüs bulaşmaz inşallah.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kocaefe88 -- 25 Nisan 2020; 13:58:23 >
    Satılması için sağ sola birde g-sync yazmışlar, resmi testlerden geçememiş oysaki
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.