Şimdi Ara

W206 MERCEDES C SERİSİ ANA KONU (C200 4matic, C200, C43) (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
116
Cevap
16
Favori
12.208
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arkaya kimse binmiyor heralde hocam, ben de ayni ebatlardayim e bakiyorum elimdekini sattiktan sonra :) w206 biraz alcak yapmislar inmesi binmesi zor oluyor biraz.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • werneke W kullanıcısına yanıt
    Yağmur ve kar düşündürüyorsa yüksek araç bakmanizda fayda var, bu tarz hava durumlarinda çukurlari da göremiyoruz :)

• New_and_Old kullanıcısına yanıt
    Yazilimli BMW bilmem de stok halde 3.20i de s2000 de tokatlariz hocam :) 0-100 6.6sn sevgilerle

• AlperInTheHouse A kullanıcısına yanıt
    😀 çocukların ebatından kurtarıyoruz diyelim. Yere yakın olması konusunda haklısınız. Şehir içindeki kasisler problem çıkarıyor, dikkatli geçmek gerekiyor.

• TurkCA T kullanıcısına yanıt
    Sertlik sorunsa amg bakmamalisiniz.

• vinyakal kullanıcısına yanıt
    Hocam yakit ne durumda acaba? Hala ayni mi? Ben 10-10.5 litreyi dusuremedim.

20.000 km de almistim arabayi. Eco’da kullaniyorum. 56-57 litre almistim. 610 km civari gittim.

Bmw320d’den sonra cok cok az geldi tabiki kiyaslanamaz. Gaz ve fren pedallarina daha alisamadim.

• bekko33 kullanıcısına yanıt
    Şehir içinde 8-8,5 civarı devam ediyor.
    Bu yaz 2 kez Burgaz (Bulgaristan) yolculuğu yaptım. 7,3-7,5 civarı gördüm. Otoban kısınlarında dayanamayınca tabi tekrar yukarı doğru çıktı.

• vinyakal kullanıcısına yanıt
    Umarim bende de duser. Cok iyi sehir ici kullanim.

Ben aracı eco modda kapatıyorum açınca yeniden comfortta başlıyor. Bunun bir yolu var mı? Bir de ne yaptıysam auto hold fonksiyonunu çalıştıramadım...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • YouGotThatRight kullanıcısına yanıt
    Açınca ekranin ustunde Eco modda devam etmeyle ilgili soru soruyor.

Hold icin de sert basin frene. Sol altta HOLD diye yazar.

Tüketiminiz normal bence , kagit üstü verileri de buna yakin şehiriçi kullanimda. Bahsettiğiniz tüketim değerlerini 2014 c250 amg sedan aracimda da ayni :) 2.0 benzinli motor üstelik, ortalama hiz 20/30 arasi. Uzun yol en düşük 5.4 gördüm en yükseğin sonu yok ama limitlere uygun gidilirse 5.5-6 arasi tüketiyor, sevgilerle

Çok teşekkür ederim. Diğer arkadaşın verilere oranla çok yaktığını düşünmüştüm. Belki ayak alıştıkça daha devirli kullanırım daha da düşer diye düşünüyorum. Uzun yol daha yapmadım ama uzun yolda daha da merak ediyorum performansını.

Sert frene de bassam basıp da çeksem fark etmiyor, holdu çalıştıramadım maalesef...

Basili tutmaniz gerekiyor biraz sert. Ben de gecen calistirmayi basardim 😬

W206 araçlarda buji biraz çabuk bitiyor, tüketim yüksekliğinizde bunun da etkisi olabilir. İstanbul şartlari böyle diyeyim , kagit üstü verisi sizin aracin şehiriçi 9/9.2 demiş , reeldeki tüketiminize göre %10 sapma olmuş bence normal , hibrit etkisini göstermiş :)

www.auto-data.net
    2021 Mercedes-Benz C-class (W206) C 200 (204 bg) EQ Boost 4MATIC 9G-TRONIC | Teknik özellikler, yakıt tüketimi , Boyutlar
    https://www.auto-data.net/tr/mercedes-benz-c-class-w206-c-200-204hp-eq-boost-4matic-9g-tronic-42345

Mesela troc 1.5tsi var act filan 20/30 hizla 8.5 tüketimi oluyor , act ye rağmen böyle,kagit üstü şehiriçi tüketimi 6.7 üstelik sapma orani %20. C250 de şehir içi 7 demiş, gerçekte 9-10. Sapma orani %25/30. Tüm değerlerde ortalama hiz 20-30 arasi olup ayni güzergah, saat,sürücü ,benzinciden alinan yakit kullandim :)

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için.

Avangarde ta eksik gibi görsel açıdan...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TurkCA T kullanıcısına yanıt
    Aslinda klasik görünüm mümkün :) ederinde satan olsa eğer kendi aracim da satilmis olsa arkadan itiş olan versiyonuna geçmek isterdim. Aşağıda Türkiye’de henüz yok ama bir önceki kasanin exclusive versiyonu gibi bişi ,klasik panjur + kaput yildizi çok class duruyor :) sevgilerle

W206 MERCEDES C SERİSİ ANA KONU (C200 4matic, C200, C43)

• Detaylı yüketim verilerine (ort hız, sürüş süresi vs) gösterge paneli üzerinden nasıl ulaşıyoruz? Yaş geçiyor herhalde artık teknolojik olarak yetişememeye başladık sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YouGotThatRight -- 30 Ağustos 2024; 18:36:23 >
    Zor valla hocam ,klima için bile ekrana basmak gerekiyor w206 da :)

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.