Şimdi Ara

WAY28760TR Bosch Bulaşık Makinası su sertlik ayarı ve bardaklardaki bulanıklık

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.405
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • WAY28760TR Bosch marka bulaşık makinası kullanıyorum. Finish in hepsi bir arada tabletini ve tuz ile parlatıcısını kullanıyorum. Bittiğinde ise kapağı 3 parmak genişliğinde açık bırakıyorum.
    Buna rağmen zamanla bardaklarda leke ve bulanıklık oluşmaya başladı. Suyun sertlik derecesi ile hiç oynamadım. Fabrika ayarı duruyor. Su kireçli değil ve barajdan gelen su.
    Acaba sorun nedir. Ağrı da ikamet ediyorum. Suyun sertlik derecesini de bilen yok

• Yazdığınız model çamaşır makinesi diye hatırlıyorum, sorunuzun cevabını bilmediğim için yardımcı olamıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Özür dilerim model Bosch SMS58M88EU
  • Filtreleri temizleyin
    Devam ederse deterjanı değiştirin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dostsevket

WAY28760TR Bosch marka bulaşık makinası kullanıyorum. Finish in hepsi bir arada tabletini ve tuz ile parlatıcısını kullanıyorum. Bittiğinde ise kapağı 3 parmak genişliğinde açık bırakıyorum.
    Buna rağmen zamanla bardaklarda leke ve bulanıklık oluşmaya başladı. Suyun sertlik derecesi ile hiç oynamadım. Fabrika ayarı duruyor. Su kireçli değil ve barajdan gelen su.
    Acaba sorun nedir. Ağrı da ikamet ediyorum. Suyun sertlik derecesini de bilen yok

Hepsi bir arada deterjanla parlatıcı kullanmayın, fazla gelen parlatıcı da lekelenmeler yapabilir. Suyunuzun sertlik durumunu belediyeden öğrenebilirsiniz, yine de bilinmiyorsa çaydanlığınız çabuk kireçleniyorsa sularınız serttir. Fazla yumuşak su da leke yapabiliyor. Olmazsa makineinn tuz ayarını bir kademe kısıp birkaç yıkama durumu gözlemleyin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.