Şimdi Ara

WD TV HD MEDIA PLAYER İKİNCİ NESİL **WD HDTV LIVE DEĞİL** (WDBABG0000NBK-EESN ) (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.639
Cevap
7
Favori
166.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.turkeyforum.com/satforum/showthread.php?t=556889
    linkindeki amazon filmini güzel oynatıyor ama wmapro(digital) türündeki sesi açmıyor. ses gelmiyor. oysaki bilgisayarımda seste çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xweser

arkadaşlar ürünümüz geldi.

kurulumda yapmamız gereken işlemleri sıralayabilirmisiniz..

elimde ki malzemeler:

cihaz - - fiş - compozit kablo - harici disk - televizyon (82 ekran full tüplü).

- Kompozit kablo ile sarı-kırmızı-beyaz uçlardan çıkıp tv'ye aynı uçlardan giriş yap, eğer giriş yoksa kompozit-scart dönüştürücü alıp scarttan bağla.
    - Cihazı aç, görüntü geldikten sonra ayarları bul, menü dilini Türkçe yap, ve altyazı encoding'i de Türkçe seç yoksa altyazılarda Türkçe karakterler çıkmaz.
    - Cihazın son güncellemesini indir. İçindeki 3 dosyayı USB memory'nin kök dizinine aç, ekranda yazanları takip edip güncelle.

• dandik 1. nesil sahibi biri olarak öğrenmek istiyorum 2.nesil wd media playerı olan bi arkadaş cevaplayabilirse çok memnun olurum 2. nesili alsam hdmi ile lcd tvye bağlasam tv hoparlörü dışında ekstra bir hoparlör kullanmadan dts sesleri direkt tvden alabilecekmiyim? yoksa 1.nesildeki gibi duyamayacak mıyım?
  • dts downmix yapıyor bu alet, duyabilmeniz lazım.

quote:

Orijinalden alıntı: careem1981

dandik 1. nesil sahibi biri olarak öğrenmek istiyorum 2.nesil wd media playerı olan bi arkadaş cevaplayabilirse çok memnun olurum 2. nesili alsam hdmi ile lcd tvye bağlasam tv hoparlörü dışında ekstra bir hoparlör kullanmadan dts sesleri direkt tvden alabilecekmiyim? yoksa 1.nesildeki gibi duyamayacak mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

quote:

Orijinalden alıntı: xweser

arkadaşlar ürünümüz geldi.

kurulumda yapmamız gereken işlemleri sıralayabilirmisiniz..

elimde ki malzemeler:

cihaz - - fiş - compozit kablo - harici disk - televizyon (82 ekran full tüplü).

- Kompozit kablo ile sarı-kırmızı-beyaz uçlardan çıkıp tv'ye aynı uçlardan giriş yap, eğer giriş yoksa kompozit-scart dönüştürücü alıp scarttan bağla.
    - Cihazı aç, görüntü geldikten sonra ayarları bul, menü dilini Türkçe yap, ve altyazı encoding'i de Türkçe seç yoksa altyazılarda Türkçe karakterler çıkmaz.
    - Cihazın son güncellemesini indir. İçindeki 3 dosyayı USB memory'nin kök dizinine aç, ekranda yazanları takip edip güncelle.

peki bu güncelleme şu an herhangi bir iyileştirme yapmış mı alette.. dediğin gibi altyazıyı aşağı indirmedikten ve gözle görülür bir değişiklik yapmadığı sürece güncelleme yapmayı düşünmüyorum.

• Yapmakta her zaman fayda var, yoksa 3-5 güncelleme sonra başkalarında çıkmayan ve sadece bulunan problemlerle zaman kaybedersin. Ben yaptım sorunsuz güncelledi.
  • dts downmix yapıyor bu alet, duyabilmeniz lazım.

quote:

Orijinalden alıntı: careem1981

dandik 1. nesil sahibi biri olarak öğrenmek istiyorum 2.nesil wd media playerı olan bi arkadaş cevaplayabilirse çok memnun olurum 2. nesili alsam hdmi ile lcd tvye bağlasam tv hoparlörü dışında ekstra bir hoparlör kullanmadan dts sesleri direkt tvden alabilecekmiyim? yoksa 1.nesildeki gibi duyamayacak mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

Yapmakta her zaman fayda var, yoksa 3-5 güncelleme sonra başkalarında çıkmayan ve sadece bulunan problemlerle zaman kaybedersin. Ben yaptım sorunsuz güncelledi.

tamam o zaman alette bir kaç film denemesi yapayım. bilahare güncelleme yaparım..
  • Arkadaşlar sıcağı sıcağına yazıyorum.

An itibari ile cihazı 82 ekran full tüplü televizyonuma bağladım.

.iso formatlı dvd5 filmini sorunsuzca açtı.

Görüntü kalitesi benim dvd playerdan bile daha iyi geldi.
  • xweser

resim eklemen mümkünmü acaba ?

Bu arada TrueHD ses formatlı hancock filminden ses alamadım direk tv ye hdmi kablo ile bağlı olduğunda belki optikten 5.1 sistemlere aktarılırsa çözer. yada güncelleme filan yapılırsa çözebilir belki benim cihazda henüz uptade yapmadım .
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragonball

xweser

resim eklemen mümkünmü acaba ?

Bu arada TrueHD ses formatlı hancock filminden ses alamadım direk tv ye hdmi kablo ile bağlı olduğunda belki optikten 5.1 sistemlere aktarılırsa çözer. yada güncelleme filan yapılırsa çözebilir belki benim cihazda henüz uptade yapmadım .

neyin resmini ?

fotoğraf makinesi ile televizyondan ekran görüntüsünü mü çekeyim ?

pek birşey anlaşılmaz ki bundan..
  • Arkadaslar;

Aranızda son durak 4 blu ray i denediniz mi alt yazıyı indirdiğim halde göstermiyor veya birçok yeni filmde alt yazıları göremiyorum..

Gamer American pie son durak 4 gibi filmlerin alt yazılarını neden çözemiyor
  • alt yazı ile film birebir aynı dosya adına sahip değil mi?
  • Arkadaşlar bana akıl verebilir misiniz?
    Ben htpc kullanıyordum, ama satıp bu cihazı almayı düşünüyorum.
    Evimde sesinden çok memnun olduğum logitech X540 5+1 ses sistemim var.
    Bu cihazla beraber kullanmak için sanırım illa ki arada bir dts çözen avr olması gerekiyor.
    Ben bu işi en ucuz nasıl hallederim?
    X540 ımı en mantıklı şekilde bu cihazla nasıl kullanabileceğim konusunda akıl verir misiniz?
  • alt yazı ismini film ismiyle aynı yaparak sorunu çözdüm şimdi bütün alt yazılıları okuyor.
  • wd live veya gen2, arkadaşlar bu ikisnden hangisinde ağ desteği ve harici dvd player takılabilme özellikleri var?
  • @dreammaker

gen2'yi şiddetle tavsiye ediyorum açamadığı format yok gibi ( yada bana denk gelmedi )

dtsyi cihaz zaten çözüyor direk tv ye gönderirsen 2 kanala indirip yayınlıyor avr'ye gönderirsen dts modunda dinlersin sorun olmaz .

@qtrendy

wd live ethernet kartlı olan model gen 2 de ethernet yok diğer bütün özellikler aynı
  • Dün The Last Samurai filmindeki altyazıyı görmedi. Harddiski bilgisayara götürüp bağladığımda altyazının sub uzantılı olduğunu gördüm. Ben de altyazıyı srt olarak ve de UTF8 yaparak tekrar sub formatında iki kez kaydettim. Bu akşam deneyeceğim, eğer sub olarak oynatmazsa bu işte bir gariplik var demektir. Kullanma kılavuzuna göre sub'ları göstermesi lazım.

Yine altyazı ile ilgili olarak elimdeki başka bir filmde hem harici hem de filme gömülü altyazı vardı. filme gömülü olan altyazı diğerinde yaklaşık iki cm aşağında çıkıyor (40" TV). Yeri mükemmel, umarım harici olanları da oraya alırlar. Şu andaki pozisyonu rahatsız ediyorsa 3-4 dakikada MKV tools ile gömebilirsiniz.
  • @Seko92

Evet alt yazının durduğu yer benide rahatsız ediyor ekranı yukarı taşıdım o zamanda bir garip oldu
    ben henüz cihazı güncellemedim son sürümde belki öyle bir özellik gelir diye umuyordum

bu arada şu sürümü çektim sorun yoktur umarım WDTV_HD_Gen_2_1.01.75

sizdeki sürümde bumudur ?
  • Arkadaşlar ben genelde 480p indiriyorum..

film + türkçe ses.

türkçe ses i filme entegre etmek bayağı uğraştırıyor.

daha denemedim ama bizim alet bu sesi otomatik olarak tanır mı. İlla entegre etmek gerekir mi filme..
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.