Şimdi Ara

WD TV HD MEDIA PLAYER İKİNCİ NESİL **WD HDTV LIVE DEĞİL** (WDBABG0000NBK-EESN ) (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.639
Cevap
7
Favori
166.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Forumda WD TV Live ile WD HD MP 2.Gen. forumlarini okudum. Ancak hala su konuda belirsizlik oldugunu gordum.

WD TV Live'in 1080p'de hic takilmadigini cogu kisi soylemis. Ancak WD HD MP 2.Gen. icin boyle bir kesin yorum goremedim. Takilmiyor diyende var sorun var diyende. Kullanan biri bilgi vereiblir mi? 1080p'lerde sorun var mi?
    Yoksa WD HD MP 2.Gen alicam. Problem varsa WD TV Live alicam. (Network ozelliklerini kullanmiyacagim icin takilma yoksa WD HD MP 2.Gen'in fiayti daha uygun)
  • Ben 1080p trailer indirdim, videoyu biraz ağır oynatıyor.
  • Birde gen2 ile live arasında sadece ethernet ve kablosuz bağlanma(aparat gerektirir) dışında aynı cihaz.
    Zaten ağ üzerinden video oynatmak mantıklı gelmiyor bana.
  • herkese merhaba bugun egreat m34 umu sattım ve aksam bakırkoy capacıty dekı electroworlden wd medıa player almaya karar verdım aslında genel olarak egreat m34 ten memnundum

fakat benı egreatı satıp wd ye ıten 3 sebep oldu: 1-cıhazın cok hızlı acılıp cok hızlı tepkı vermesı 2-bılgısayara gerek kalmadan 2usb gırısınden hdd ler arasında dosya transferı sılmek aktarmak vb ıslemlerını yapması 3-on ızleme modunda sectıgınız fılmın uzerıne geldıgınızde yanında ufak bır ekran acıp seyrettırmesı veee bana gore 4.en onemlı ozellıgıde bende yaklasık 12tb a yakın fılm var ve klasorlerın ıcınde fılmle aynı adı tasıyan afıs resımlerı var wd tv nmt uygulamasına gerek kalmadan tv ekranında klasor yerıne afıs resımlerınıde gosterebılıyor

urunu dogubank mustafa beyın orada test ettım umarım begenırım kullananlarada cok selamlar
  • video formatlarını covert edebileceğimiz bir program tavsiye edbilirmisiniz.

Bende de aynı cihazdan var henüz tam kurcalayamdım ama deneme yaptığım bi kaç filmi çalıştırmadı (herne kafar xvid formatını çalıştırdığını yazsada ,bilgisayarda sorunsuz çalıştığı helde görmedi)

Birde kurcalamdan bilmeden yazıyo olabilirim birazda bu konularda cahilliğim var. Müziklerde ve filmlerde kolay nevigasyon yapmam için bir tabsiyeniz var mı. (HD ye arşivlerken şöle klasörle gibi) beni en çok zorlayacak şey sanırım bu olacak bu alette.
  • arkadaşlar generation 1den kurtulup cuma günü generation 2 aldım ve tüm sorunlarım halloldu. dts sesleri duyabiliorum tüm altyazılar çıkıyo piksellenme olan filmlerde piksel sorunu kalmadı. Benim gibi sorun yaşayan arkadaşlara duyurulur. bu arada teknosa vatan vs gibi yerlerde saolsunlar ne dts ne media player ne 2. nesil 1. nesil hiç bi şeyden anlamayan pek çok teknoloji mağazası çalışanını(!) da tebrik ediyorum. forumlar ve internet olmasa bu işi hayatta çözemezdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: careem1981

arkadaşlar generation 1den kurtulup cuma günü generation 2 aldım ve tüm sorunlarım halloldu. dts sesleri duyabiliorum tüm altyazılar çıkıyo piksellenme olan filmlerde piksel sorunu kalmadı. Benim gibi sorun yaşayan arkadaşlara duyurulur. bu arada teknosa vatan vs gibi yerlerde saolsunlar ne dts ne media player ne 2. nesil 1. nesil hiç bi şeyden anlamayan pek çok teknoloji mağazası çalışanını(!) da tebrik ediyorum. forumlar ve internet olmasa bu işi hayatta çözemezdim.

Arkadaşım garanti belgesinde servis noklarının TEL ve e-mail adreslerine bakıp bilgi verebilirmisin.
    Distribütör firma telefon ve e-mail adresini.
  • Cihazımı bazı zor videolar ile test ettim. Linkten seyredebilirsiniz, götüntü bozukluğu için kusura bakmayın, düzeltmeye çalışacağım.

http://www.youtube.com/watch?v=H-DUoRFcxc8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seko92 -- 14 Aralık 2009; 13:06:32 >
  • Bende wd tv gen2 mi yoksa dark media mı alsam diye epey bi kararsızım. gerek yorumları gerekse fiyatının uygun oluşu göz önünde bulundurarak ibreyi wd tv gen 2ye çevirdim
    yanlız forumda birkaç arkadaş görüntüyle ses arasındaki senkronizasyon uyuşmazlığından bahsetmiş. bu sinir bozucu. kullanan arkadaşlara sorum çok göze batıp batmadığı. sesle görüntü uyumsuzsa yemişim mkv'sini dvd izlerim daha ii
  • Baya bir film serettim her hangi bir uyumsuzluğa denk gelmedim sadece 2 sesli ac riplerde ses değişiminde ekran kararıp geliyordu oda son güncellemeyle gitti. 1-2 filmde ses sorunu olduğunda genelleme yapmak bence gerekmez. bende ikisi arasında kalmıştım dark media ve wd live arasında

sonra dedimki yahu ben 24 saat açık pc ye zaten sahibim torrent işlerini zaten ordan yapıyorum ethernet olsa nolur olmasa nolur tabiki bu benim için geçerli herkesin aynı şartları olmayabilir.
    gen 2 alırım live ile arasındaki fiyat farkıylada usb diskimi alırım ki öle yaptım mutlu mesut yaşıyorum gen 2 ile :)
  • Filmlerde diyaloglar sırasında çok dikkatli bakılırsa ses ile görüntünün uymadığı fark edilebiliyor ama buna bakarken altyazıyı okuyamıyorsunuz. Yani normalde fark edilmesi zor, rahatsız etmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

Filmlerde diyaloglar sırasında çok dikkatli bakılırsa ses ile görüntünün uymadığı fark edilebiliyor ama buna bakarken altyazıyı okuyamıyorsunuz. Yani normalde fark edilmesi zor, rahatsız etmiyor.

açıkçası çok dikkat etmedim buna ama bütün filmlerde mi oluyor bu..

ilk filmimi pazar günü izledim.

480p çözünürlükte the notebook filmi..

görüntü kalitesi çok iyiydi.
  • quote:

Filmlerde diyaloglar sırasında çok dikkatli bakılırsa ses ile görüntünün uymadığı fark edilebiliyor ama buna bakarken altyazıyı okuyamıyorsunuz. Yani normalde fark edilmesi zor, rahatsız etmiyor.

eğer böyle bir şey varsa rahatsız etmemesi mümkün değil.sadece konuşma olarak düşünmeyin her türlü ses te senkron sorunu olur ve seyir zevkini alır götürür.
  • @seko92

şimdiye kadar 20 civarı film izlemişimdir inan hç farketmedim akşam çok dikkatli tekrar izliycem
    üstelik pek alt yazıyada bakmıyorum genelde peki sorun dts mi yoksa ac seslerdemi oluyor ? yada ikisindede varmı sorun ?
  • Hangi seslerde olduğuna dikkat etmedim. Optik çıkışla ses sisteminden izliyorum.

Bugün yeni bir sorun daha yaşadım. Cihaz normalde DVD iso dosyalarını okuyordu fakat hafta sonu bir filmi ileri alırken film takıldı ve nedense oynamamaya başladı. Film mi bozuldu diye bakmak için harddiski alıp bilgisayara taktım ve sorunsuz çalıştı. Sonra ben de problem çıkaran iso dvd film ile nedense cihazın şimdiye dek hiç okumadığı bir diğer filmi arşivden çıkarıp klasörlere açtım (vob olarak) ve bu akşam tekrar denedim. Sonuç garip, cihaz iso'ları okumadı, vob'ları da okumadı ve de nedense daha önce okuduğu iso'ları da okumamaya başladı. Ayrıca bir başka negatif nokta da şu, mpeg ve mpg uzantılı dosyaları oynatamıyor.

Problemli dosyaları harddiskten silip, tekrar başka klasörlere atıp deneyeceğim. Belki düzelir, düzelmezse bir sonraki güncellemeyi bekleyeceğim.
  • quote:

Hangi seslerde olduğuna dikkat etmedim. Optik çıkışla ses sisteminden izliyorum.

Bugün yeni bir sorun daha yaşadım. Cihaz normalde DVD iso dosyalarını okuyordu fakat hafta sonu bir filmi ileri alırken film takıldı ve nedense oynamamaya başladı. Film mi bozuldu diye bakmak için harddiski alıp bilgisayara taktım ve sorunsuz çalıştı. Sonra ben de problem çıkaran iso dvd film ile nedense cihazın şimdiye dek hiç okumadığı bir diğer filmi arşivden çıkarıp klasörlere açtım (vob olarak) ve bu akşam tekrar denedim. Sonuç garip, cihaz iso'ları okumadı, vob'ları da okumadı ve de nedense daha önce okuduğu iso'ları da okumamaya başladı. Ayrıca bir başka negatif nokta da şu, mpeg ve mpg uzantılı dosyaları oynatamıyor.

Problemli dosyaları harddiskten silip, tekrar başka klasörlere atıp deneyeceğim. Belki düzelir, düzelmezse bir sonraki güncellemeyi bekleyeceğim.

bütün sorunlar herhalde bu cihazda seni buluyor yada sen keşfediyorsun..

umarım düzelir..

• merhaba arkadaşlar bu akşam kill bill i izledim dvd formatında ses, görüntü, altyazı herşey mükemmeldi. sonrasında 720p blu ray film denedim hiçbir sorun olmadı. bazı arkadaşlar düşük formatlı filmleri nasıl oynattığını sormuşlar gerçekten iyi kalitede gösteriyor. şimdilik memnunum iyi ki dvd player, blu ray player, almamışım.
    bir kaç fotoğraf çektim filmleri yarın bir ara yüklemeye çalışırım...
  • Olayı çözdüm arkadaşlar. Öncelikle ISO oynatmama meselesi için sistem ayarları menüsünden ayarları sıfırlattım ve düzeldi. Ayrıca ISO olarak okumadığı filmi de vob olarak okudu, yani sanırım ben ISO yaparken arşive birşey olmuştu.

Ses konusunda da durum şu; sesi stereo seçerseniz bir sorun olmuyor. Bunu TV'den ses alarak denedim ama anfi ile denemedim. Mantıken TV'de sorun yoksa anfi de de olmaz. Tabi böyle yapınca anfiden dolby digital veya DTS alamıyorsunuz, ya dolby prologic ya da artık anfide nasıl ayarladıysanız diğer çok kanallı seslerden biri alınıyor. Yani sorun sadece dijital sesi seçtiğinizde oluyor. Bu da yazılımla çözülmeyecek birşey değil.

Bir de tesadüfen şunu farkettim, sesi dijital yapıp DTS film açtığımda olması gerektiği gibi HDMI ile bağlı tv'den ses gelmiyor fakat AC3 film açtığımda geliyordu. Peki bu nasıl oluyordu ? Şöyle ki kendi medya oynatıcısı olan Samsung LCD kafasına göre iş yapıp AC3 sesi çözüyor fakat DTS'yi çözemiyor. Bu yüzden, dijital çıkış bende sürekli seçili olduğu için Samsung TV'den gelen seslerde de senkron bozukluğu oluyordu, ben de cihaz her türlü senkron kaçırıyor zannediyordum. Sonra DTS filmde ses gelmeyince jeton düştü ve stereo sesi deneyip yukarıdaki sonuca vardım.

Neyse şimdilik işler yoluna girdi. TV'den izleyenler sesi Stereo seçip keyfini çıkarabilirler. Geriye sub uzantı okumama ve altyazı pozisyonu mevzusu kaldı.

• quote:

Olayı çözdüm arkadaşlar. Öncelikle ISO oynatmama meselesi için sistem ayarları menüsünden ayarları sıfırlattım ve düzeldi. Ayrıca ISO olarak okumadığı filmi de vob olarak okudu, yani sanırım ben ISO yaparken arşive birşey olmuştu.

Ses konusunda da durum şu; sesi stereo seçerseniz bir sorun olmuyor. Bunu TV'den ses alarak denedim ama anfi ile denemedim. Mantıken TV'de sorun yoksa anfi de de olmaz. Tabi böyle yapınca anfiden dolby digital veya DTS alamıyorsunuz, ya dolby prologic ya da artık anfide nasıl ayarladıysanız diğer çok kanallı seslerden biri alınıyor. Yani sorun sadece dijital sesi seçtiğinizde oluyor. Bu da yazılımla çözülmeyecek birşey değil.

Bir de tesadüfen şunu farkettim, sesi dijital yapıp DTS film açtığımda olması gerektiği gibi HDMI ile bağlı tv'den ses gelmiyor fakat AC3 film açtığımda geliyordu. Peki bu nasıl oluyordu ? Şöyle ki kendi medya oynatıcısı olan Samsung LCD kafasına göre iş yapıp AC3 sesi çözüyor fakat DTS'yi çözemiyor. Bu yüzden, dijital çıkış bende sürekli seçili olduğu için Samsung TV'den gelen seslerde de senkron bozukluğu oluyordu, ben de cihaz her türlü senkron kaçırıyor zannediyordum. Sonra DTS filmde ses gelmeyince jeton düştü ve stereo sesi deneyip yukarıdaki sonuca vardım.

Neyse şimdilik işler yoluna girdi. TV'den izleyenler sesi Stereo seçip keyfini çıkarabilirler. Geriye sub uzantı okumama ve altyazı pozisyonu mevzusu kaldı.

Serkan iyice uzmanlaştın bu işte.

Senden güzel bir inceleme konusu bekliyoruz gen2 hakkında..

• Aslında yukarıda video koydum ama kimse bakmıyor sanırım ki hiç söz edilmemiş. Yapabilisem bu hafta daha iyisini kaydetmeye çalışacağım.
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.