Şimdi Ara

WD TV HD MEDIA PLAYER İKİNCİ NESİL **WD HDTV LIVE DEĞİL** (WDBABG0000NBK-EESN ) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.639
Cevap
7
Favori
166.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar kafama takılan bişey var.bende wd nin harici diski var 1tb lık..ona 1080p herhangi bi filmi harici diskime atıp tvimde izleyebiliyorum...lg lh7000 tv nin özelliginden dolayı..şimdi gayette kaliteli görüntü var..acaba media player almama degecek mi en cok soru işareti bu şuan kafamda..yani media playerı aldıgımda hdmı cıkıstan gelicek goruntu kalitesi dısında aletin içindeki chipsetten dolayı bi ek kalite gelicek mi?

dipnot:cok yuksek kaliteli filmleri takılmasız oynattı ama bazı daha dusuk kalitelerde takılma yaptı ayrıca bir tane bdrip fimide acmadı şimdilik böyle hatalarla karsılastım ama genel olarak cogu filmi acıyo...
  • Cihaz geldi 15-20 dk ka bi zorlıyayım bakalım dedim ve elimdeki en fazla işlemci gücü isteyeceğini düşündüğüm filmlerden başladım.

eureka nın batman dark knigt ı ile başladım 17 GB 1080p DTS.

hiç bir sıkıntı yapmadı.z5500 e direk aktarttım dts yi süper oldu.

eureka septic ve esirin riplerini denedim hepsi 1080p yine bi sıkıntı göremedim.

işin ilginci ben bu aleti bilgisayarımı tv nin yanından uzaklaştırmak için almıştım.

pc e8400,ati 4850,4gb ram li iyi sayılabilecek bir pc.Ama görüntü pc de aldığım görüntüden daha iyi geldi bana.

belkide pisikolojik ama aradığım ürünü buldum diyebilirim 15-20 dk kalık ön incelememde.

eksik nıokta olarak sadece 1 adet usb girişi var.2 olsa daha iyi olurdu.

şmdi hanım,hanımın çiftliğini izliyor bizim inceleme ilerleyen saatlere kaldı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xanty

Cihaz geldi 15-20 dk ka bi zorlıyayım bakalım dedim ve elimdeki en fazla işlemci gücü isteyeceğini düşündüğüm filmlerden başladım.

eureka nın batman dark knigt ı ile başladım 17 GB 1080p DTS.

hiç bir sıkıntı yapmadı.z5500 e direk aktarttım dts yi süper oldu.

eureka septic ve esirin riplerini denedim hepsi 1080p yine bi sıkıntı göremedim.

işin ilginci ben bu aleti bilgisayarımı tv nin yanından uzaklaştırmak için almıştım.

pc e8400,ati 4850,4gb ram li iyi sayılabilecek bir pc.Ama görüntü pc de aldığım görüntüden daha iyi geldi bana.

belkide pisikolojik ama aradığım ürünü buldum diyebilirim 15-20 dk kalık ön incelememde.

eksik nıokta olarak sadece 1 adet usb girişi var.2 olsa daha iyi olurdu.

şmdi hanım,hanımın çiftliğini izliyor bizim inceleme ilerleyen saatlere kaldı.

usb girişi 2 adet, hdmi girişinin yanında 1 ve kutunun yan tarafında 1 olamak üzere toplamda 2.....

İyi kullanımlar....

• Yuh diyorum kendime ozaman

Bu çok iyi oldu.Şimdi dvd cover larıda ayarlıyorum iyice zevkli hale getirelim işi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

quote:

Orijinalden alıntı: tilki1234

Seko92 arkadaşa bi sorum olucak. Peki sesi dijital seçip televizyona değilde avr ye optik kabloyla yolladığımızda (z5500'e) senkronizasyon sorunu oluyormu. Bu cevaba göre akşam alıcam. kafama çok takıldı bu mevzu.

Evet oluyor, hatta dijital ayarda hem tv'den hem de optik kablo ile amplifikatörden aynı anda ses aldığımda eko yapıyor, yani ikisinin gecikme zamanı da birbirinden farklı. Bu sorun cihazı almamayı gerektirecek kadar ileri seviyede değil. Bu yüzden yazılım ile giderileceğini varsayarak almanı tavsiye ederim. Öte yandan WD bunu sallamaz ve birkaç güncellemede düzeltmezse sinirlenip cihazı satarım, o da ayrı bir konu.

Ses sistemi olarak samsung TV nin optik çıkışına bağlı Avr kullanıyorum.
    Şöyle bir yanılma olabilir Tv nin kendi hoparlöründen gelen ses ile optik çıkıştan gelen ses arasında süre farkı var WD veya herhangi başka bir cihazdan kaynaklanmıyor çunki normal Sd yayında da var o ekomuhtemelen optik bağlantının sesi sürücüye daha geç gidiyor.

• yuh değil hayırlı kullanımlar diyelim...

bu arada hard diskler arasında veri taşırken artık wd yi kullanıyorum, bilgisayar ısındı, bloke oldu v.b. derdim olmuyor, hard diskler arası veri kopyalama performansından çok memnunum...

eureka v.b filmlerde sorun yaşamıyorum bende, çok menunum şu an için. ısınma v.b. de yaşamadım ama laptoptan kalma alışkanlık altına buz pad i koyuyorum, 3 saat boyunca buz gibi tutuyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: qNesh

yuh değil hayırlı kullanımlar diyelim...

bu arada hard diskler arasında veri taşırken artık wd yi kullanıyorum, bilgisayar ısındı, bloke oldu v.b. derdim olmuyor, hard diskler arası veri kopyalama performansından çok memnunum...

eureka v.b filmlerde sorun yaşamıyorum bende, çok menunum şu an için. ısınma v.b. de yaşamadım ama laptoptan kalma alışkanlık altına buz pad i koyuyorum, 3 saat boyunca buz gibi tutuyor...

nemlenme yapmıyormu? nasıl üstesinden geliyorsunuz??
  • electroworldden 189 tl ye alıp aranıza katıldım.forumda verdiniz gazla aldık bakalım hayırlısı.
  • HB'dan sipariş verdim. Yarın sabah kargodan teslim alacağım. Ben de WD tv gen2 kervanına katılıyorum.
    Bir kaç sorum olacak arkadaşlar.

Bu cihazla birlikte kullanmak amacıyla 1.5 TB (smartdisk) harici harddisk aldım. Şimdi bu harddiski hangi sistemle formatlayacağıma karar vermeliyim. FAT32 ya da NTFS?
    1- WD tv (Gen2) NTFS formatlı harici diskleri görüyor mu?
    2- 1.5 TB'lık harici harddiski sizce kaça bölmeliyim. (Sadece film arşivi için kullanacağım)
  • fat32 ile formatlarsan büyük dosyaları kopyalayamazsın o diske.tek seçeneğin ntfs.

wd ile kullanacaksan hiç bölmene gerek yok.

birçok dosya denedim tık demedi maşallah.

benimde sorum olacak.filmlere afiş ekliyorum ama bazıları çıkmıyor.acaba resimlerin jpeg png filan olmasımı sorun yaratıyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xanty -- 19 Aralık 2009; 2:10:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertop

HB'dan sipariş verdim. Yarın sabah kargodan teslim alacağım. Ben de WD tv gen2 kervanına katılıyorum.
    Bir kaç sorum olacak arkadaşlar.

Bu cihazla birlikte kullanmak amacıyla 1.5 TB (smartdisk) harici harddisk aldım. Şimdi bu harddiski hangi sistemle formatlayacağıma karar vermeliyim. FAT32 ya da NTFS?
    1- WD tv (Gen2) NTFS formatlı harici diskleri görüyor mu?
    2- 1.5 TB'lık harici harddiski sizce kaça bölmeliyim. (Sadece film arşivi için kullanacağım)

Diski tak ve kullan, formatlamana gerek olmaz çünkü formatlı geliyordur. Ayrıca bölmeye de gerek yok.

Afiş konusunu ben şöyle çözdüm; öncelikle afişleri indirmek için impawards.com sitesini kullandım. Arşivleri oldukça geniş ama yine de bazıları bulunamayabiliyor. Onları da google resimlerden buldum. Daha sonra bu resimler büyük olduğundan bunları Easy Thumbnails ile küçülttüm. Programı şiddetle tavsiye ederim, farenin sağ tuş menüsüne resim dosyalsrı için "Make Thumbnail" seçeneği ekliyor ve bütün resimleri seçip sağ tuş ile tek seferde küçültebiliyorsunuz. Küçülttükten sonra resmin ismini film ile aynı yapıyorsunuz ve bitiyor. Resmin uzantısı ne ise aynı kalıyor. Ben hepsini böyle yaptım (jpg uzantılı) ve hepsini gördü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seko92 -- 19 Aralık 2009; 9:57:19 >

• xanty ses görüntü senkronizasyonuyla ilgili bi sorun yazmamışsın
    bi sıkıntı yok anlaşılan. bende alıyım bugün aleti o zaman
  • Buradaki Hb'den daha hesaplı sanki arkadaşlar.

http://www.sanalmarketim.com/urun/d7d4e5890424c847dbf06030d6a07894/WESTERN-DIGITAL-WESTERN-DIGITAL-WDBABG0000NBK-EESN-WD-TV-HD-Media-Player

Elektroworld'de 189'a satılan birinci nesil olması lazım. Eğer 189'a 2. nesil bulabildiyseniz çok iyi fiyata almışsınızdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tilki1234

xanty ses görüntü senkronizasyonuyla ilgili bi sorun yazmamışsın
    bi sıkıntı yok anlaşılan. bende alıyım bugün aleti o zaman

Gönül rahatlığıyla alabilirsin arkadaşım.

Daha update bile yapmadım makinaya ama çok stabil çalışıyor.
  • bluray iso ve dvd iso deneyen var mı?
    Menüler var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutku

Buradaki Hb'den daha hesaplı sanki arkadaşlar.

http://www.sanalmarketim.com/urun/d7d4e5890424c847dbf06030d6a07894/WESTERN-DIGITAL-WESTERN-DIGITAL-WDBABG0000NBK-EESN-WD-TV-HD-Media-Player

Elektroworld'de 189'a satılan birinci nesil olması lazım. Eğer 189'a 2. nesil bulabildiyseniz çok iyi fiyata almışsınızdır.

Evet, sanalmarketimdeki HB den daha avantajlı.

Seko, gerçi detaylıca denemeye vaktim olmadı ancak fotoğrafları neden orjinal ebatlarında göstermiyor. Küçük gösteriyor, kenarlarında epey siyah çerçeveler, boşluklar kalıyor. Fotoğraf ayarı mı var acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: xo

bluray iso ve dvd iso deneyen var mı?
    Menüler var mı?

dvd iso denedim.. menü yok..

quote:

Orijinalden alıntı: mutku

Buradaki Hb'den daha hesaplı sanki arkadaşlar.

Evet ikinci nesil.. Şu an elevtroworld de 219 lira diyordu arkadaşlar.. Denk gelirsen 189 a satan yerlerde vardır.. Hatta 219 derlerse şu mağazada 189 a satıyorlar. Aynı fiyattan almak istiyorum falan de. Israr et. Belki aynı fiyattan verirler.. Vermeselerde 219 yine diğerlerine göre iyi fiyat..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xweser -- 19 Aralık 2009; 11:59:51 >

• Electroworldde aynı standda hem 1. nesil hemde 2. nesil beraber aynı fiyata satılıyor.Benim aldığım dts'li ve son kutuydu.İşe uyananlar kapmış.
    Yalnız aleti akşam heycanla kurdum hızlı ve öfkeli 4 mkv koydum bingo ses ve görüntü ayrı gitti başka mkv koydum onda problem yoktu.LG 500 gb harici diski görmedi 2. bingo.4gb lık usb bellekle film seyrettik.harici diski neden görmemiş olabilir.Daha önce böyle bir olay yaşamış olan varmı.Yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar.
  • Yazılımı güncelleyip tekrar deneyin. Eğer güncelse o zaman sistem ayarlarını sıfırlayın (sistem menüsünden).
  • quote:

Orijinalden alıntı: maxi909

quote:

Orijinalden alıntı: qNesh

yuh değil hayırlı kullanımlar diyelim...

nemlenme yapmıyormu? nasıl üstesinden geliyorsunuz??

normal buz değil mavi buz poşetlerini kullanıyorum, sorun olmuyor. Padin üzerinde yoğunlaşma ouyor çok az ama o da aşağıya gidiyor zaten, kutuda su olmuyor hiç..

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.