Şimdi Ara

WD TV HD MEDIA PLAYER İKİNCİ NESİL **WD HDTV LIVE DEĞİL** (WDBABG0000NBK-EESN ) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.639
Cevap
7
Favori
166.621
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Seko92 arkadaşa bi sorum olucak. Peki sesi dijital seçip televizyona değilde avr ye optik kabloyla yolladığımızda (z5500'e) senkronizasyon sorunu oluyormu. Bu cevaba göre akşam alıcam. kafama çok takıldı bu mevzu.
  • Arkadaşlar olumlu yorumlarınız sonucu bende gen 1 i satıp bunu alacağım. En uygun fiyata nereden bulabilirim aramızda yeni alanlar varsa bilirler
  • elektroworldde uygun daha ucuzu varmı bilmiyorum 219 ytl ye aldım ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: tilki1234

Seko92 arkadaşa bi sorum olucak. Peki sesi dijital seçip televizyona değilde avr ye optik kabloyla yolladığımızda (z5500'e) senkronizasyon sorunu oluyormu. Bu cevaba göre akşam alıcam. kafama çok takıldı bu mevzu.

Evet oluyor, hatta dijital ayarda hem tv'den hem de optik kablo ile amplifikatörden aynı anda ses aldığımda eko yapıyor, yani ikisinin gecikme zamanı da birbirinden farklı. Bu sorun cihazı almamayı gerektirecek kadar ileri seviyede değil. Bu yüzden yazılım ile giderileceğini varsayarak almanı tavsiye ederim. Öte yandan WD bunu sallamaz ve birkaç güncellemede düzeltmezse sinirlenip cihazı satarım, o da ayrı bir konu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Seko92 -- 16 Aralık 2009; 13:33:33 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

quote:

Orijinalden alıntı: tilki1234

Seko92 arkadaşa bi sorum olucak. Peki sesi dijital seçip televizyona değilde avr ye optik kabloyla yolladığımızda (z5500'e) senkronizasyon sorunu oluyormu. Bu cevaba göre akşam alıcam. kafama çok takıldı bu mevzu.

Evet oluyor, hatta dijital ayarda hem tv'den hem de optik kablo ile amplifikatörden aynı anda ses aldığımda eko yapıyor, yani ikisinin gecikme zamanı da birbirinden farklı. Bu sorun cihazı almamayı gerektirecek kadar ileri seviyede değil. Bu yüzden yazılım ile giderileceğini varsayarak almanı tavsiye ederim. Öte yandan WD bunu sallamaz ve birkaç güncellemede düzeltmezse sinirlenip cihazı satarım, o da ayrı bir konu.

bu mesajı dün okusaydım almazdım cihazı.akşam siparişi verdim ve bu mesajdan sonra pişman oldum.Evde z5500 var.ne güzel DTS filmleri izlerim diyordum.

• xanty arkadaşla kaderlerimiz kesişiyor sanırım. bu makinayı dijital çıkışta z5500'le deneyip ses-görüntü senkronizasyonuyla ilgili değerlendirmeni yazarsan sevinirim. bende kaçgündür kararsızım alıp almamakta. senin sonuçlarına göre bi değerlendirme yaparım artık. şimdiden saol. Seko'yada çok teşekkür.
  • Benim anlamadığım böyle bir sorun varsa neden 3 sayfadır kimse çıkıpta dile getirmedi bu durumu
  • off ya anlaşılan bunuda almıyorum en iyisi beklemek 1-2 seneye anca soruzsuz optik okuyuculu media player çıkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: dragonball

elektroworldde uygun daha ucuzu varmı bilmiyorum 219 ytl ye aldım ben

EW 'de 209 TL
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seko92

Var arkadaşım, Live modelinde de var. Güncelleme ile düzeltilmesini bekliyorum.

Valla arkadaşım ben 1.5 yıla yakın GEN1 cihaz kullandım. 2 Haftadır da LİVE kullanıyorum. Elimde de 400'ün üzerinde 720p ve 1080p film var. Her iki cihazıda optik ile sony amfiye bağlı olarak kullanıyorum. Bahsettiğin ses görüntü senkronizasyonu problemini 3-5 film dışında fark etmedim. Senin bu yazını okuduktan sonra 40-50 filmde atlamalarla 1-2 dakikalık denemeler yaptım ve hiç bir senkronizasyon sorunuyla karşılaşmadım. Tamamını seyrettiğim 2 filmde de bahsettiğin sorunu görmedim. Acaba arşivindeki filmlerle ilgili bir problem olabilir mi?

Cihazın (Ben sadece LİVE denedim ama herhalde ethernet bağlantısı dışında aynılar) 1080p'lerdeki performansı GEN1 ile tabii ki kıyaslanmaz ama hala ufak tefek eksikleri var. Fakat bunlar bence kafaya takılmamalı. GEN1 performansı nedeni ile bir kenara attığım 1080p filmlerimi artık seyretmeye başladım.

Hem televizyondan hemde cihazdan digital bağlantı olmasına rağmen ses gelmesi (AC-3'lerde) bendeki 15-20 filmde var. Bunun nedenini GEN1 için açılmış olan forumda bir arkadaş açıklamıştı tamamen ses kodlaması ile ilgili bir durum, her AC-3 filmde olan bir şey değil. Ama olanlarda sinir bir durum oluşuyor. Açıkçası ben bildik rip gruplarının filmlerinde bu güne kadar sorun yaşamadım ama ne zaman rastgele, rip grubuna bakmadan film download etsem orasında burasında bir sorun çıkıyor. Bu konuda seçici davranırsanız sorunlarınız minimize olur diye düşünüyorum.

• Şu an için dahili hdd, network, DTS downmix gibi kaygılar yoksa WD TV gen2 alınacak en mantıklı cihaz gibi duruyor.

WD in 1. versiyonunu kullanıyorum. Aslında 1080p dahil neredeyse hiç sorunum yok diyebilirim. Hatta sanırım 17 gb lık bir ripti, Transformers2 nin DZON3 ripinde bile sadece 1 sahnede 30 sn lik bir bölümde biraz takılma yaşadım. Bu aletle bunun dışında DTS sesli film olsun, 1080p olsun sorun görmemiştim.

Yinede WD gen2 nin daha üstün olan sigma 8655 çipset kullanması sebebiyle dahada güzel bir görüntü verebileceğini düşünüyorum. Sanırım sırf bu sebeb için alacağım.
  • Demek ki her filmde olmuyor. Olanlara örnek vermek gerekirse, 720p Shawshank Redemption (hangi gurubun bilmiyorum) ve Grease m2ts'lerde var. Dediğin gibi bendeki filmleri pek arşiv merakı olmayan bir arkadaştan almıştım bu yüzden riplerle ilgili de olabilir. Bugün arşivci birinden full HD filmler sipariş ettim onlarla da deneyeceğim. Ama sonuçta hiçbir filmde yapmaması lazım.

Bu arada sorunu çok önemli gibi görüp moralinizi bozmayın. En başta da dediğim gibi dikkatlice bakmazsanız fark edilecek düzeyde değil. Cihaz gerçekten de çok iyi ve şimdiye dek sadece bir kez yazılım çıkarıldı. Yakında hepsi düzeltilir bunların.
  •  WD TV HD MEDIA PLAYER İKİNCİ NESİL **WD HDTV LIVE DEĞİL** (WDBABG0000NBK-EESN )

Wd tv gen 1'in 1.03 sürümünde ses ile görüntü arasındaki senkron sorunlarını giderdiklerini yazıyorlar. yani gen 2 dede yakında çıkacak yazılımla düzelir sanıyorum. Seko 92 haklı çıkıyor bu durumda.
  • yalnız firmware tarihine dikkatinizi çekerim aletin piyasaya çıkışından tam 1 yıl sonra yani tam 1 sene süründürmüş milleti ses senkronu ile WD
  • wd nin hic offical olmayan yazılımları varmı
  • seko92 nin videosundan gördüğüm kadarıyla
    videoları GEN1 den daha hızlı açıyor.
  • WD gen1 ve WD gen2 arasındaki görüntü farkı nasıldır? Bariz gözle görülür gibi mi?

Bugün C-200 alan bir arkadaşım görüntünün WD gen1 e göre oldukça iyi olduğunu söyledi.
  • Arkadaşlar Bu ikinci nesil cihazda Gen2 Sanırırm DTS filmlerden Ses alabilrmiyiz Yoksa illaki DTSli Sistemimizmi olması gerekiyor Hdmi ile Tvden Yada Audio R L çıkışı ile Normal 5.1den ses alabilirmiyiz boşuna para vermeyelim
  • Evet TV'den HDMI ile DTS sesleri stereo olarak veriyor.
  • Az önce Samsung Oceanic Life 1920x1080 16 ref demosunu denedim, takılmasız oynattı. Bilginize.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.