Şimdi Ara

Web programla için Macbook?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar önümüzdeki hafta web programlama kursuna gitmeyi planlıyorum. Kurs içeriği;
    WEB PROGRAMLAMA KURSU
    Modül 1 : Başlangıç, Algoritmalar
    Modül 2 : PHP ile Web Programlama Eğitimi
    Modül 3 : MYSQL Veri Tabanı Kurulumu ve Yönetimi
    Modül 4 : XML Uygulamaları
    Modül 5 : AJAX Uygulamaları
    Modül 6 : Alış-veriş sepeti Uygulaması
    Modül 7 : Bitirme Projesi

şeklindedir. Bilgisayar olarak elimde Macbook pro retina var özellikleri konusunda sorunum yok fakat bu öğrenme aşaması için dreamweaver mysql gibi program ve program gerektiren durumlarda macbook bana sorun olur mu?
    Gerekli programları Macbook üzerinde bulabilir miyim? Cevaplarınız için teşekkürler.

• Sorun yaşamazsın. Bende geliştiriciyim mac kullanmaktayım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • nacizane deneyimlerime dayanarak, php geliştirmek için sana gereken programlar bellidir zaten.

- apache/mysql/phpmyadmin
    - kaliteli ide
    - azim

apache/mysql/phpmyadmin 3'lüsünü ister ayrı ayrı kur istersen paket olarak kur. Paket olarak kurarsan, MAMPS, XAMPP ve AMPPS var. benim tavsiyem AMPPS'tir. Cpanel'e yakın bir yönetim paneli, virtual hosts desteği, değiştirilebilir php versiyonu ve softaculous scriptleri :)

IDE olarak ise, basit bir editör lazımsa Sublime Text kullanılabilirsin. Ücretsiz olarak Netbeans, Eclipse var. Ücretli olarak ise Jetbrains PHPStorm Editörü. Ben Jetbrains'i tavsiye ederim. Üniversite öğrencisiysen ya da öğrenci tanıdığın varsa 1 yıllık ücretsiz lisans alabilirsin Jetbrains'ten...

umarım başarılı olursun
    kolay gelsin
  • Bence hic bilmiyorsan sorun yasayabilirsin.

Adam windows ortaminda egitimi verirken eger X isimli bir tool kullaniyorsa sen onun Mac versiyonunu indirmek zorundasin. Eger MacOS icin X tool u yoksa gidip ayni isi yapan Y tool unu bulacaksin ki hic bilmiyorsan X te yapilan isi Y de yaparken sorun yasayabilirsin.

Eger ayni tool MacOS te de varsa sorun yasamazsin, ama egitimin icerigi nedir, neler gereklidir vs bilmeden net yorum yapilmaz. Bence ogrenirken egitimi veren hocanin sistemi ne ise onunla maksimum benzerlikte bir sistemin olmasi yararina olacaktir.

Meseleyi cozdukten sonra istedigin isletim sisteminde istedigin tool lari kullanarak yaparsin zaten, sorun olmaz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soru Macbook 'un donanımından çok OSX yazılımı ile ilgili gibi.
    Sublime Text TextMate'in Windows klonu. Kurs için MAMP gibi all-in-one paketler yeter.
  • Cevaplar için çok teşekkürler kafamda oturmayan kısımları program ismi vererek oturmasını sağladınız. Aklımda şuan diğer bir soru var 5 ay gibi boş bir zamanım var ve bu zaman içinde kendimi gece gündüz adayarak çalışabileceğim bir alan bu web programlama, kursa gitmek yerine online eğitimler ve videolardan yararlansam sıkı bir çalışmayla kurs olmadan ciddi bir sorun yaşamadan öğrenebilir miyim ? Biliyorum tamamen çalışma ve anlama yeteneğine bağlı ama bu çalışma şekli ile ne kadar sürede en azından yeterli bir seviyeye gelirim kendinizden yada tanıdıklarınızdan edindiğiniz böyle bir tecrübeniz varmı?
  • şu yazılım kursları kadar saçma bir şey yok. evde kendi kendinize öğrenin bu işi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • en iyi öğrenme yaparak öğrenmedir. kursun tek iyi yanı benzer profile sahip kişileri bir araya toplaması, sosyal ilişkileri geliştirmesi. ancak asıl öğrenme birşeyi gerçekten yaparak olur.
  • Teşekkürler arkadaşlar peki sizce sıkı bir çalışma ile kaç ayda proje yapan bir ekip içerisinde yer alabilirim?
    Biliyorum kişiye çalışma şekline göre değişir ama sıkı bir çalışma ile kendi fikrinizi söyler misiniz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.