Şimdi Ara

Wifi Misafir Ağı Nasıl ? (Tek Kullanımlık K.adı Ve Şifre ile)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
14.120
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar bahsettiğim misafir ağı olayı nasıl çalışmakta ?

sadece router ile bu hizmeti sunmamız mümkünmü acaba?

benim istediğim şifresiz kablosuz ağıma bağlananlar internet sitesi açtığında benim istediğim k.adı ve şifre isteyen arayüze yönlendirilsinler. fakat nasıl yapılacağı hakkında sağlam kaynak bulamadım.

dd-wrt yada openwrt ile yapılabiliyormu?

tp-link WR842ND almayı düşünüyorum bu alet bu iş için uygun olurmu?

yardımlarınızı bekliyorum.
  • merhaba.
    bu işi yapabileceğiniz bir kaç alternatif var.
    örnek vermek gerekir ise giriş yapacak kullanıcı sayısının 10 kişi olarak varsayarsak mikrotik r750 alarak
    http://www.youtube.com/watch?v=USXggv9DGTs
    linkteki örnekdeki gibi bir hotspot ağ oluşturabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluecolor

merhaba.
    bu işi yapabileceğiniz bir kaç alternatif var.
    örnek vermek gerekir ise giriş yapacak kullanıcı sayısının 10 kişi olarak varsayarsak mikrotik r750 alarak
    http://www.youtube.com/watch?v=USXggv9DGTs
    linkteki örnekdeki gibi bir hotspot ağ oluşturabilirsiniz.

hocam süpersin aradığım şeyin tam oalrak ne olduğunu bilmediğim için hiç bir kaynağa ulaşamamıştım teşekkür ederim.

peki neden 10 kişi dediniz daha fazlası olmuyormu bu cihazda ?
  • yeniden merhaba.
    bu cihaz 400mhz işlmeci 64 mb ram sahip bir cihaz. bu teknik özelliklere istinadende belirli bir hizmet sunma limiti var.
    bu cihazdan bir projede kullandım. aynı anda 25-30 hotspot kullanıcı giriş yapabildiği cihazda herhangi bir sıkıntı yaşamadım. ama belirli limitler için üretilmiş cihazlar daha yüksek performans gerektiğinde bunu sağlayamayabilirler.
    elbette bu standartları belirleyen pek çok farklı kriter var. bant genişliği routing tablosu wirelles modül hotspot bandwith gibi.
  • quote:

yeniden merhaba.
    bu cihaz 400mhz işlmeci 64 mb ram sahip bir cihaz. bu teknik özelliklere istinadende belirli bir hizmet sunma limiti var.
    bu cihazdan bir projede kullandım. aynı anda 25-30 hotspot kullanıcı giriş yapabildiği cihazda herhangi bir sıkıntı yaşamadım. ama belirli limitler için üretilmiş cihazlar daha yüksek performans gerektiğinde bunu sağlayamayabilirler.
    elbette bu standartları belirleyen pek çok farklı kriter var. bant genişliği routing tablosu wirelles modül hotspot bandwith gibi.

peki hocam r750 tam model ismi mi ? nereden alabilirim ve kaç tl maliyeti olur bana?
  • ben bu siteden almıştım en uygun yere burası idi

http://www.webdenal.com/mikrotik-rb750gl_516220.html
  • quote:

ben bu siteden almıştım en uygun yere burası idi

http://www.webdenal.com/mikrotik-rb750gl_516220.html

rb750
    rb750up = poe mevcut
    rb750gl = gigabit switchli

düz rb750 yurtdışında daha uygun fiyatlı ama tr bulamıyorum benim işimi düz olan görür ama nasıl bulacağım.
    siz hangi versiyon ile deneme yapmıştınız acaba?
  • linkteki ürün stoklarında vardı. gl ile düz olanı arasında yanlış hatırlamıyor isem birde ram farkı var.
    cihaz geldiğinde 5 li bir sürümü yüklü geliyordu. ben 6.11 güncellemiştim. şimdi 6.22 çıkmış.
    hotspot kurdum. ve uzun zamandır hiçbir sıkıntı çıkartmadı.
  • quote:

linkteki ürün stoklarında vardı. gl ile düz olanı arasında yanlış hatırlamıyor isem birde ram farkı var.
    cihaz geldiğinde 5 li bir sürümü yüklü geliyordu. ben 6.11 güncellemiştim. şimdi 6.22 çıkmış.
    hotspot kurdum. ve uzun zamandır hiçbir sıkıntı çıkartmadı.

çalışma sistemi için düz mantık olarak şöyle diyebilirmiyiz.

kablolu modemden ethernet ile herhangi bir ethernet portuna bağlanan interneti diğer portlardan wifi router ile dağıtılan interneti benim istediğim şekilde, yazılımını yükleyerek ayarlarını yaparak bağlananları ilk explorer açtıklarında kişisel login sayfasına yönlendirmek di mi ?
  • aynen öyle.
    farklı bir çok şekilde kurulabilir. ama en kolay yöntem. modeminizin ipsi 192.168.1.x li siz routerboardın bir bacağına wan bir bacağına lan diyeceksiniz. wan bacağına 192.168.1.x ip vereceksiniz. lan bacağına 192.168.2.x li bir network kuracaksınız. 192.168.2.x li ipden giren tüm cihazlar hotspot üzerinden giriş yapacak.
    genel olarak bu şekilde olmalı.
  • quote:

aynen öyle.
    farklı bir çok şekilde kurulabilir. ama en kolay yöntem. modeminizin ipsi 192.168.1.x li siz routerboardın bir bacağına wan bir bacağına lan diyeceksiniz. wan bacağına 192.168.1.x ip vereceksiniz. lan bacağına 192.168.2.x li bir network kuracaksınız. 192.168.2.x li ipden giren tüm cihazlar hotspot üzerinden giriş yapacak.
    genel olarak bu şekilde olmalı.

hocam peki siz routerboard dan wifi ile dağıttığınız interneti hangi yöntem ile kullanıyorsunuz? dediğim gibi login sayfası hizmeti ile mi? tek kullanımlık mı şifreler oluşturdunuz ? kullanıcı adlarına hız ve aylık saat limiti verebiliyormuyuz?
  • routerboardun kendi wifisi bana çok yetersiz geldiği için bullet kullandım ben. hotspot kurduğunuzda client internete giriş yapmak istediğinde broserda k.adı ve şifrenin olduğu bir sayfa getirir.
    her kullanıcı için bir yetki yada her grup için bir yetki oluşturup istediğiniz her ayarı bunlarda yapabilirsiniz. onlar küçük detaylar ve biraz araştırma ile rahatlıkla bulabilirsiniz. forum aracılığı ile takıldığınız birşey olusa yardımcı olmayada çalışırım.
  • diğer kullanıcılara internet hızını azaltma nasıl yapılabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.