Şimdi Ara

Windows 7 hızlı açma!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
8.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • http://www.teknikweb.net/tag/windows-7-daha-hizli-acma

bu sitedeki 2. yolu yaparsam bilgisayarımın işlemcisinde bir sorunyaşarmıyım?ACil!!!!!!!!

Windows 7 de bir zararı olurmu.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Çekirdek sayısını işaretlemenin hiçbir zararı olmaz ve bir miktar faydası olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MÜŞAVİR

Çekirdek sayısını işaretlemenin hiçbir zararı olmaz ve bir miktar faydası olur.
    Pek birşey değişmez yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: exoman

Pek birşey değişmez yani

Alıntıları Göster
    X6 işlemcide, 6 çekirdek işaretlediğimde gözle görülür hız artışı oldu.
    Fikir açısından
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Ha bide benimki orda 1 2 3 4 diye seçilebiliyor (işlemcim i3 ) biryerde i3 de 4 sanal çekirdek felan diye birşeyler okudum bir ilgisi varmıdır?

4 ü seçtim hiçbir şey değişmedi!!!!1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi exoman -- 29 Mart 2011; 21:40:47 >
  • quote:

Ha bide benimki orda 1 2 3 4 diye seçilebiliyor (işlemcim i3 ) biryerde i3 de 4 sanal çekirdek felan diye birşeyler okudum bir ilgisi varmıdır?

4 ü seçtim hiçbir şey değişmedi!!!!1

Alıntıları Göster
    ben pc yı kapatmam uykuya yatırırım.power tusuna bastıgımda hersey tam tekbıl hazırdır

• quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166

ben pc yı kapatmam uykuya yatırırım.power tusuna bastıgımda hersey tam tekbıl hazırdır

Alıntıları Göster
    O yöntemi bilmiyordum tesadüfen bende keşfettim
  • quote:

O yöntemi bilmiyordum tesadüfen bende keşfettim

Alıntıları Göster
    şehir efsanesi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Daniel Craig

şehir efsanesi :)

Alıntıları Göster
    Hiç bir fonksiyonu yok onun. Daha önce bende 4 çekirdek ile açılsın seçeneğini işaretlemiştim meğerse sistem hep 2 çekirdek kullanmış diğer 2 çekirdek te uzunca bir süre yatmış
  • quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz_Peynir

Hiç bir fonksiyonu yok onun. Daha önce bende 4 çekirdek ile açılsın seçeneğini işaretlemiştim meğerse sistem hep 2 çekirdek kullanmış diğer 2 çekirdek te uzunca bir süre yatmış

Alıntıları Göster
    bende biliyordum bunu ama dokunmuyordum şimdi 4 e koydum değişen bişey yok yine 4 çekirdğei kullanıyor sistem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-FI

bende biliyordum bunu ama dokunmuyordum şimdi 4 e koydum değişen bişey yok yine 4 çekirdğei kullanıyor sistem.

Alıntıları Göster
    psikolojik midir bilmem ama...e8500 işmecimde...ben de 2 işlemci seçince olumlu yönde fark görmüştüm...
    bu ayar öyle çok ahım şahım bir kazanç sağlamazken, Harddisklerimi NCQ kullanarak yapılandırdığımda ortalama 10-12 sn daha hızlı açılış sağlayabildim. eğer pc açılırken "starting windows" yazıp (ing. sürüm kullanıyorum) windows renkleri geç gelip windows amblemi oluşuyorsa NCQ bir deneyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi configsYs -- 30 Mart 2011; 20:54:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: configsYs

psikolojik midir bilmem ama...e8500 işmecimde...ben de 2 işlemci seçince olumlu yönde fark görmüştüm...
    bu ayar öyle çok ahım şahım bir kazanç sağlamazken, Harddisklerimi NCQ kullanarak yapılandırdığımda ortalama 10-12 sn daha hızlı açılış sağlayabildim. eğer pc açılırken "starting windows" yazıp (ing. sürüm kullanıyorum) windows renkleri geç gelip windows amblemi oluşuyorsa NCQ bir deneyin.

Alıntıları Göster
    benim i5 işlemcide baya farketti gibi windows topları birleştikten sonra 1 kere yanıp sönüp açılıyor toplamda boottan sonra 20snye sürüyor açılış

• quote:

NCQ nasıl yapıyoruz..,??
  • quote:

quote:

NCQ nasıl yapıyoruz..,??

Alıntıları Göster
    Bende e2200 ile denedim ama birşey değişmedi açıkçası.

• quote:

Orijinalden alıntı: Investigator

Bende e2200 ile denedim ama birşey değişmedi açıkçası.

Alıntıları Göster
    NCQ hddnin desteklediği bişeydir genelde seagateler de bulunur açma kapama gibi bi lüksümüz yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

NCQ hddnin desteklediği bişeydir genelde seagateler de bulunur açma kapama gibi bi lüksümüz yok

Alıntıları Göster
    Kronometre tuttum 2 saniye daha erken açıldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ezimuse

Alıntıları Göster
    ncq sıstem kurulurken dısket olusturup yaplıyordu.ama belkı w7 yongayı otomatık algılar da bıos tan ncq aktıflesebılır.denemek lazım aslında
  • quote:

Orijinalden alıntı: MMX 166

ncq sıstem kurulurken dısket olusturup yaplıyordu.ama belkı w7 yongayı otomatık algılar da bıos tan ncq aktıflesebılır.denemek lazım aslında

Alıntıları Göster
    benim bildiği güncel bütün disklerde ncq özelliği var, ilk seagate'de çıkmıştı diye hatırlıyorum, ncq özelliğinin kullanılabilmesi için de ide/sata controller mode'u ahci seçmemiz gerekiyor. windows açılışını belirgin şekilde hızlandırmak istiyorsanız pamuk eller cebe (SSD)

• quote:

Orijinalden alıntı: El Mukteda

benim bildiği güncel bütün disklerde ncq özelliği var, ilk seagate'de çıkmıştı diye hatırlıyorum, ncq özelliğinin kullanılabilmesi için de ide/sata controller mode'u ahci seçmemiz gerekiyor. windows açılışını belirgin şekilde hızlandırmak istiyorsanız pamuk eller cebe (SSD)

Alıntıları Göster
    Ahci mod da hızlanıyor ama bana ide daha sağlıklı gibi geldi sanki. Eniyisi basıcan parayı alıcan ssd yi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beyaz_Peynir -- 8 Nisan 2011; 19:41:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Beyaz_Peynir

Ahci mod da hızlanıyor ama bana ide daha sağlıklı gibi geldi sanki. Eniyisi basıcan parayı alıcan ssd yi

Alıntıları Göster
    ssdler daha iyi "para/kapasite" oranına ulaşana kadar. mekanik disklerden en fazlasını almak lazım. windows 7 ncq destekliyor. yani disket falan lazım değil. ancak şöyle bir durum var; eğer windows kurulumunu normal "IDE" mode olarak yapıp (bios ayarından söz ediyorum) daha sonra ahci ayarını açarsanız biostan , windows açılmaz. fakat biostan ahcı ayarını deiştirmeden önce windows kayıt defterinde bir düzenleme yaparsanız sorun kalmaz. ayar şöyle;

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\Services\Msahci
    bu noktada listede "start" yazan yere sğ tıklayıp edit(modify) dedikten sonra değeri "0" yapın. (hali hazırda 1 olması lazım)
    artık biostan "ahci"yi aktif edip windowsa girebilirsiniz.
    yeni kurulum yapanların kayıt defterini kurcalamalarına gerek yok. yani windows 7yi kurmadan önce biostan gerekli ayarı "ahci" yapmaları ncq!nun aktif olması için yeterli...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi configsYs -- 11 Nisan 2011; 17:56:39 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.