Şimdi Ara

Windows 8 tabletlerde flash yok !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
1.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Microsoft, windows 8 tabletlerinde flash desteği olmayacağını duyurdu. Adobe ye bir darbede microsofttan gelmiş diyelim...

kaynak: elmadergisi

• antroitçiler birazdan dolar yine.

Apple yapınca kötü olur,microsoft yapınca "adamlar haklı" derler
  • Ben de zaten onu merak ediyorum, iPad de flash yok diye her seferde ortalığı inleten windowscular(microsoftcular) şimdi ne bahane bulacaklar:)
  • O zaman hiç çıkarmasınlar aynen hepsini çöpe döksünler flash açacak kadar gücü olmayan tabletmi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: realcem

O zaman hiç çıkarmasınlar aynen hepsini çöpe döksünler flash açacak kadar gücü olmayan tabletmi olur

Ama video izleyeceğim izleyemiyorum ne sacma

• işte bu iyi oldu oldu
  • Apple dediğini yapacak gibi... Flashı bitirmek için çok kritik bir adım : Microsoftu yanına çekmek. Flash yalnızlaştıkça - en azında tablet piyasasında - Apple ın hedefine ulaşması daha da kolaylaşacaktır diye düşünüyorum. Bu gerçekten iyi oldu:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ihsanoguz -- 16 Eylül 2011; 16:28:07 >
  • Haber tam olarak doğru değil, windows 8'de flash desteği mevcut. Bizzat kendim kullanıyorum. Öncelikle windows 8 şu an "developer preview" aşamasında, yani beta bile değil, pre-beta. Windows 8'in tablet versiyonu diye bir şey daha yok. Windows 8 içinde iki adet ie mevcut, birincisi normal desktop versiyonu ve bunda flash var. İkincisi ise "metro style" denilen (aşağıda görebileceğiniz) ie ve bunda flash mevcut değil. Yani tablet kullanırken flash gerekirse desktop ie versiyonuna geçip kullanıyorsunuz. Metro versiyonunda olmamasının nedeni flashı yükleterek açılışı yavaşlatmamak.

http://www.zdnet.com/blog/hardware/calm-down-windows-8-does-support-flash/14834

• quote:

Orijinalden alıntı: alperkbb

Haber tam olarak doğru değil, windows 8'de flash desteği mevcut. Bizzat kendim kullanıyorum. Öncelikle windows 8 şu an "developer preview" aşamasında, yani beta bile değil, pre-beta. Windows 8'in tablet versiyonu diye bir şey daha yok. Windows 8 içinde iki adet ie mevcut, birincisi normal desktop versiyonu ve bunda flash var. İkincisi ise "metro style" denilen (aşağıda görebileceğiniz) ie ve bunda flash mevcut değil. Yani tablet kullanırken flash gerekirse desktop ie versiyonuna geçip kullanıyorsunuz. Metro versiyonunda olmamasının nedeni flashı yükleterek açılışı yavaşlatmamak.

Yani microsoft seçenek sunuyor kullanıcılara. İstedğin zaman flash içeriği açabileceksin ama gereksinim duymadığın zaman kapatacaksın. Doğru mu anladım?

• quote:

Orijinalden alıntı: ihsanoguz

quote:

Orijinalden alıntı: alperkbb

Haber tam olarak doğru değil, windows 8'de flash desteği mevcut. Bizzat kendim kullanıyorum. Öncelikle windows 8 şu an "developer preview" aşamasında, yani beta bile değil, pre-beta. Windows 8'in tablet versiyonu diye bir şey daha yok. Windows 8 içinde iki adet ie mevcut, birincisi normal desktop versiyonu ve bunda flash var. İkincisi ise "metro style" denilen (aşağıda görebileceğiniz) ie ve bunda flash mevcut değil. Yani tablet kullanırken flash gerekirse desktop ie versiyonuna geçip kullanıyorsunuz. Metro versiyonunda olmamasının nedeni flashı yükleterek açılışı yavaşlatmamak.

Yani microsoft seçenek sunuyor kullanıcılara. İstedğin zaman flash içeriği açabileceksin ama gereksinim duymadığın zaman kapatacaksın. Doğru mu anladım?

Aynen öyle ama windows 8 açıldığında aşağıda görülen "metro" denilen gelişmiş "başlat" menüsü geliyor. Bunun içinde bulunan ie flash desteklemiyor. Desktop moduna geçip (şu an ki tabletlerde geçiş var) ie açarsanız flash desteği var. Ayrıca isterseniz opera, chrome gibi flash destekleyen yazılımlarda yükleyebilirsiniz.

Windows 8 2013 yılında piyasaya sürülmesi planlanıyor. O zamana kadar ne olur tabi bilinmez. Şu an için söylüye bilirimki iOS ve MAC OS X, win 8'den daha iyi.

Windows 8 tabletlerde flash yok !!!

• Eyvallah hocam, elmadergisini yakından takip ederim ve genelde eksik haber içeriği olmaz, ondan dolayı ben de araştırmadan haberi paylaştım. Bilgilendirme için teşekkür ederim, ben de verdiğin linki zaten elmedergisi facebook sayfasında haberin altındaki yorum kısmında paylaştım.
  • microsoft windows7 den beri bana göre çok güzel gelişmelere imza atıyor. windows8 in de en az windows7 kadar iyi oalcağına inanıyorum. (burada beni apple fanboy olarak bilenler var, ama windows7 nin gerçekten iyi bir işletim sistemi olduğunu düşünüyorum).

windows8 de windows mobile 7 de bana kalırsa apple'a ciddi bierer rakip olacaklar. Android konusuna değinmiyorum şahsen kendilerinden pek haz etmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihsanoguz

Apple dediğini yapacak gibi... Flashı bitirmek için çok kritik bir adım : Microsoftu yanına çekmek. Flash yalnızlaştıkça - en azında tablet piyasasında - Apple ın hedefine ulaşması daha da kolaylaşacaktır diye düşünüyorum. Bu gerçekten iyi oldu:)

katılıyorum artık flashın bitip sistemlerin HTML5 ile çalışması gerekli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bird-hunter -- 16 Eylül 2011; 17:35:13 >
  • Eski laptobumda adam gibi film izleyemiyorum internetten . Sizce neden ?.... Tabiki laptobum cok eskidi ve gucu artik yetmiyor
    İyi valla flash kaldirilirsa epei bir hiz olacak tabletlerde
  • hernekadar mikrosoftdan ümitli olsamda apple gibi kısıtlama anlayışına giderse flashsız windowsa windows demem..
    Android gibi bir Alternatif var zaten.Yani olursa güzel olur olmazsa da kendi bilir :) Flash kassa bile bıraksında ona ben karar vereyim...Kapatırsın olur biter.Ama altta açıklandığı gibi flash desteği var.Dolayısı ile sorun yok :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.