Şimdi Ara

Windows Xp 10 Kişiden Fazlasına Paylaşım Vermiyor Yardım Pls...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Çok Aradım İnternetin Altını Üstüne Getirdim Ama Windows Xp'de 10 Kişiden Fazlasına Dosya Paylaşımını Gerçekleştiremedim.
    Forumdaki Bu Konu İle İlgili Tüm Konulara Baktım Ama Bir Artısı Olmadı Benim İçin.
    Olmuyor Demeyin Olduğunu Biliyorum. Yapan Var Ama Yapanlarda Söylemiyor Nasıl Yapıldığını
    Sizlerden Ricam Bilen Varsa Söylesin Lütfen. Sanal Alemde Elimden Bi Şey Gelmez Ama Bol Bol Dua Edeceğimden Emin Olabilirsiniz.
    Saygılar...

• yanlış hatırlıyor olabilirim xp ya kullanıcıya yada klasöre maks 10 bağlantı hakkı veriyordu. hangisi hatırlayamadım ama. sen yeni bir kullanıcı aç onu da 11. kişiye ver o şekilde dene olursa eğer kullanıcı bazlıymış. olmazsa klasör e 10 bağlantı veriliyor.
  • Bu sorunu çözen arkadaşlar " Arkadaşlar çözdüm sağolun" demekle yetindikleri ve nasıl yaptıklarını yazma zahmetine girmedikleri için maalesef kesin bir cevap veremiyoruz

Ancak bununla ilgili bir program vardı. Regedit te değiştirdiği bazı değerlerden sonra bağlantı sağlanabiliyordu.
  • Bilgisayar Konusunda Bilgim İleri Derecede Arkadaşlar Xp'de Yapılabilecek Tüm Ayarları Yaptım. Regedit, Gpedit.msc, Yönetim Konsolu Denemediğim Şey Kalmadı. Hatta Bir Dos Program Buldum İnternette Limiti Çoğalttığı Söyleniyor Ada İşe Yaramadı. Bu İş Regedit Yada Başka Bir Şeyle Değil Yani. Duyduğum Kadarıyla System32'nin İçine 3 dosya Atılıyormuş ve Sonra Sınırsız Oluyormuş.
    Yani Dos Ortamında "net config server" yazıldığında Paylaşım Bölümü 10 Değilde sınırsız Yazması Gerekiyor.
    Daha Açıklayıcı Yazayım Dedim Belki Yardımcı Olanlara Açıklayıcı Bir Anlatım Olur.
    Saygılar...
  • google da "evid tool" diye arat
  • malesef microsoft ticari düşünüyo ve o kadar bilgisayar bağlıcaksın madem para ver de server 2003 al dio server 2003 yükleyerek giderebilirsin ama başka yolu da olabilir
  • XP Proda Workgroup için azami 10 bağlantı sınırı vardır,bunu aşan bir takım patchler olduğu söyleniyor ama kullanıp da sonuç alanı duymadım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: hosgenc

Arkadaşlar Çok Aradım İnternetin Altını Üstüne Getirdim Ama Windows Xp'de 10 Kişiden Fazlasına Dosya Paylaşımını Gerçekleştiremedim.
    Forumdaki Bu Konu İle İlgili Tüm Konulara Baktım Ama Bir Artısı Olmadı Benim İçin.
    Olmuyor Demeyin Olduğunu Biliyorum. Yapan Var Ama Yapanlarda Söylemiyor Nasıl Yapıldığını
    Sizlerden Ricam Bilen Varsa Söylesin Lütfen. Sanal Alemde Elimden Bi Şey Gelmez Ama Bol Bol Dua Edeceğimden Emin Olabilirsiniz.
    Saygılar...

Başlat > Çalıştır > Regedit
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\lanmanserver\Shares

Paylasima verdigin klasoru burada gorursun klasorun uzerine iki kere tıkla ve MaxUses degerini yulseltmeyi dene.

• Evid Pach'de İşe Yaramıyor Lanmanserver'de İşe Yaramıyor Arkadaşlar.
    Bunları Daha Önce Denedim Zaten. Evid Pach P2P Programları İçin Limitin Yükseltilmesi İşine Yarıyor. Ağ İçerisindeki Paylaşımlara Bi Şey Yapamıyor Yani.
    Bunu Çözebilecek Kimse Yok Sanırım :D
    Saygılar.
  • http://forum.donanimhaber.com/m_7709370/tm.htm BURDA ÇÖZÜMÜNÜ VERDİK AMA KİMSE OKUMAYA TENNEZÜL BİLE ETMİYOR
  • Merhaba

Aşağıdaki adresini verdiğim programı indirip bilgisayarınızda çalıştırınız.

Bu programın yasal olarak kullanım sorumluluğu tamamen size aittir.

Convert To Kutucuğunu işaretleyiniz. Server Seçeneğini Seçiniz.

Enterprise... seçtikten sonra Apply Butonuna tıklayınız İşinizi görür :) kolay gelsin.

Bilgisayarınızda Windows XP Enterprise Edition işletim sisteminde çalışamayan programlar,antivirüs yazılımları olmasın.Bunu yaptıktan sonra bu tür programlarınız hata verecektir ve bundan sonra işletim sisteminiz bir Server işletim sistemi olacaktır.Açılıştaki Windows XP Enterprise Edition Logosunu gördüğünüzde bu işlem gerçekleşmiştir.

http://r apidshare.de/files/23690815/TwkNT121.zip.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi szm428 -- 21 Haziran 2006; 17:44:13 >

• http://www.lvllord.de/ burdan patch var onu indir cok basit.
  • Arkadaşlar İkinizin Verdiği Programda Xp'de Bir İşe Yaramıyor Denedim.
    Ama Bir Mucize Oldu Arkadaşımızın Biri Paylaşımda Bulunmuş Bugün İstediğim Dosyayı Denedim Ve Sorunsuz Bir Şekilde Oldu. Limit Sınırsız Oldu Üstelik Xp'de Herhangi Bir Değişiklik Olması Yine Aynı Performans Devam Ediyor. Paylaşım Yapılan Link Aşağıdakır. Allah[C.C] Razı Olsun Ondan. İnternet Cafe'cilerin Yüzünü Güldürecek Bir Paylaşım.

http://forum.donanimhaber.com/m_7709370/tm.htm
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.