Şimdi Ara

windows xp kurulumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ben dün bilgisayarıma format atıp tekrar xp kurulumu yaptım ancak yanlışlıkla yeni xp kurulumu d sürücüsünde görünüyor..bende bunun üzerine c sürücüsünde kurulu olan xp üzerinden d sürücüsüne kurulmuş olan xp yi sildim ama bilgisayarımın açılışında 2 tane windows xp görünüyo bir tanesi şimdi kullandığım diğeride d sürücüsünde yüklü olan..acaba ben bu d deki xp yi tamamen nasıl silebilirim..ayrıca d yi biçimlendirmeme rağmen bi sonuç alamadım..şimdiden teşekkürler

• MSDOS PENCERESİNDE BOOTCFG YAZ ENTER YAP
    BURADA YÜKLÜ OLAN XPLER GÖRÜNÜR HANGİSİ OLDUĞUNU TESPİT ET
    SONRA BOOTCFG /DELETE /ID:X (X YERİNE SİLECEĞİN XP NİN NUMARASI)
    İSTEMEDİĞİN ÖNYÜKLEMEYİ SİLERSİN
  • quote:

Orjinalden alıntı: magpies

arkadaşlar ben dün bilgisayarıma format atıp tekrar xp kurulumu yaptım ancak yanlışlıkla yeni xp kurulumu d sürücüsünde görünüyor..bende bunun üzerine c sürücüsünde kurulu olan xp üzerinden d sürücüsüne kurulmuş olan xp yi sildim ama bilgisayarımın açılışında 2 tane windows xp görünüyo bir tanesi şimdi kullandığım diğeride d sürücüsünde yüklü olan..acaba ben bu d deki xp yi tamamen nasıl silebilirim..ayrıca d yi biçimlendirmeme rağmen bi sonuç alamadım..şimdiden teşekkürler

Eger diger XP yi sildiysen tamamen sende sadece 1 tane XP kalmistir. Acilirken sana sormasinin nedeni sen o ikinci XP yi sendeki XP nin boot.ini dosyasindana da silmen gerekiyor. Bunu masa ustunde bilgisayarim saga tikla

Ozellikler >gelismis > baslangic ve onarim (startup and recovery) > ayarlar > duzenle (edit)

buraya gelince burdaki notepad dosyasinin icinde iki tane isletim sistemi kayitlidir sen bunlardan alttaki yada ustteki hangisini kullanmiyosan yani bilgisayar acilirken hangisine giremiyosan hangisini sildiysen onu burdanda sil ve bu notepad dosyasini kapatirken degisiklikleri kaydedip kapat. Artik bir tane kalacaktir isletim sistemi.

• peki ömer bu işlemi yaptığımda d sürücüsünde bulunan diğer verilerimde silinir mi acaba? şimdiden teşekkür
  • HAYIR VERİLERİNE BİŞEY OLMAZ SADECE ÖNYÜKLEME BİLGİSİ SİLİNİR.
  • peki malic altaki veya üsttekinin hangisinin kullanılmadığını nasıl bilecez?biz açarken üsteki görünene tıklıyordık..ayrıca bir bilgi olarak bu notepad dosyasındakilerden üstekinin sonunda "/fastdetect /noexecute=optin" bu, altakinin sonundada "/noexecute=optin /fastdetect" yazıyor.Acaba ben bunlardan hangisini silmeliyim...
  • arkadaşlar ben alttaki olanı denedim ve başarılı oldum yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim sağaolun
  • Sen default ayarlarla oynamadiysan alttakini notepadden silmen gerekir, zaten de o sekilde yapmissin. :)
  • bende fazla bi şey le oynama tüm partitionlara format at ve eğre d: de gerekli bilgilerin varsa file recovery programlarını kullanarak geri getir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.