Şimdi Ara

wireless sinyalleri nası yayılır ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
2.431
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3 katlı bi evin en alt katında wireless modemim var. Normalde 2. kattan rahat çekio,3. katta cok kopma oluyo. arada merdivenler ve kapı var. Şimdi bu wirelessin sinyalleri katlar arası duvardan geçerek mi yayılır yoksa kapı gibi açık noktalardan mı ?

modemi kapıya mı yaklaştırmalıyım tavana mı ?

• dostum tabii ki duvar kapının yolunu nasıl bulsun sinyaller
  • Duvarlar, kapılar, agaçlar, hatta insanlar bile büyük oranda sinyalin yayılmasını zora sokar. Bu yüzden uzak mesafelerde sinyali yakalayabilmek için güçlü bir anten kullanılması şarttır. Modemin üzerindeki standart 2dbi lik anteni söküp yerine daha güçlü dbi li bir anten takılarak sorun kısmen de olsa çözülebilir...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi İstanbul Beyefendisi -- 9 Aralık 2008; 2:46:22 >
  • w fi sinyalleri o kadar zeki degil..."aman iste surda kapı araligi buldum hah burdan geceyim" diye yayılmazlar...=)..genellikle 360 derece daire seklinde yayılırlar...arkadasinda dedigi gibi cevresel etmenlere baglı olarak kapali alanda max gidebilecekleri mesafe vardır...bunu arttirmanin yolu ya tekrarlayici,acces point vb seyler kullanarak sinyalleri yeniden guclendirerek dagıtabilirsin..

ayrıca modemi tavana yaklastirirsan kismen ust katlardaki sinyal gucelenecektir...

• teşekür ederm arkadaslar yeterince acıklayıcı oldu. Modemide tavana yaklaştırdım performans arttı gibi hissediliyor ;)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.