Şimdi Ara

Wordpress sitesine giriş sorunu hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.196
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Sorunu anlatmaya çalışayım hemen. Ben bir Wordpress sitesi oluşturdum, inFocus temalı. Bilenler bilir, ana sayfasında bir Featured Image Slider vardır. Siteyi oluşturdum, içerik olarak bir kısım şeyleri de doldurdum buraya kadar hiç sorun yok. Giriyorum çıkıyorum her şey yolunda. Ne zamanki Featured Slider Image'a(FIS) resimleri ekledim, o andan itibaren siteye girerken benden FTP kullanıcı adımı ve şifremi istemeye başladı. Bu konularda uzman değilimdir fakat aklıma gelen şey dosya izinleri oldu. Hatta bir arkadaşıma danıştım o da bu konuda fikir verdi.

FTP programı üzerinden dosya izinlerini ayarlamak istediğimde ise ilgili dizinin zaten 755 ve dosyaların(resimler) ise 644 olduğunu görüyorum. Bu durumda ne yapmam gerekir? Sorunum devam ediyor. Resimleri FIS'dan kaldırdığımda sorun kalkıyor. Ama o resimler orada durmalı ve giriş çıkış konusunda FTP şifresi gibi bir şey gündeme gelmemeli.

Yardımcı olursanız sevinirim.

• Wordpress konusunda çok tecrübeli değilimdir ama benim tahminimce Wordpress'e FTP bilgilerinizi girmelisiniz.Featured Image Slider bu bilgiyi istiyor olabilir.
  • Valla öyle bir bölüm göremiyorum, yerini bilen varsa gireyim hemen.
  • Bir kaç saat beklerseniz ben arayüzü incelerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: introducial

Wordpress konusunda çok tecrübeli değilimdir ama benim tahminimce Wordpress'e FTP bilgilerinizi girmelisiniz.Featured Image Slider bu bilgiyi istiyor olabilir.

Gerçi eğer kasıt ilk kurulumda o bilgileri girmek ise, tabiki orada girdim zaten FTP bilgilerini.
    Tamam beklerim tabi, dünden beri çözmeye çalışıyorum zaten. İlginize teşekkürler.
  • Yardımcı olabilirsem ne mutlu. Peki son bir soru,temanın kendi bir yönetim paneli vb. bir uygulaması var mı?
  • Tabi var. Zaten oradan yükleniyor resimler o slider'a.
    1,5 gün süren araştırmadan ve çıldırma seanslarından sonra çözümü buldum ve tahmin ettiğim gibi çok kritik bir püf noktası. Bu işlerde uzman olmayınca işte böyle delirtiyor adamı. Bilen biri için 5sn. lik iş kesinlikle. 1,5 günümü böyle bir sorun için harcadığıma inanamıyorum. =)

Çözüme gelince şöyle ki; temanın yönetim panelinde resimleri eklerken FTP den resimlere link verirken linklerin başında ftp:// çıkıyormuş bu yüzden de siteye giriş yapmak istediğimde benden FTP log in istiyormuş. Linklerin başını http:// olarak düzeltince olay çözüldü tamamen. Yani benim yaşadığım sorunun dosya izinleri ile vs. ilgisi yokmuş, onlar zaten olması gerektiği gibi idi. Yardım etmeye çalışan herkese teşekkür ederim.
  • Ne demek. Halledebildiğinize sevindim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.