Şimdi Ara

Xbox 'ı Tr'de Satıp Yurtdışında tekrar almak ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
986
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Halen garantisi devam eden Xbox One'ım var fakat Kasım ayında yurtdısına tasınacağım ve konsolu yanımda tasıyıp tasımama konusunda kararsızım.

Eğer ki yanımda taşımayıp , icindeki tüm hesapları silip herşeyi fabrika ayarlarına döndürüp Türkiyede satsam . Daha sonra Yurtdışında tekrar yeni bir Xbox One alsam ve bu sildiğim hesapları tekrar eklesem , sorun yaşarmıyım herhangibi bir konuda ?

(Hesapların 1 tanesi benim özel hesabım icinde gold live var , digerleri oyun kardeşliği yaptığım hesaplar)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _SiN_ -- 20 Ekim 2016; 15:10:28 >

• Giris Xbox im degil yapıp fabrika ayarlarına gecir sat aldığın zaman hesapları ekle giris xboxum yap devam et

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hesaplar icin tek tek mi yapmam gerek "Giriş xbox'ım değil" secenegini ? Hesapların hepsi P2 zaten.
    Giriş xboxım olarak Gold hesabın bulunduğunu yapmam yeterli sanırım yenisinde ?

Birde oyunların save dosyalarını alma gibi bi durum var mı ?
  • dostum oyunlari harici hdd ye atip cihazida satarsan hesaplari silip yeni one aldinmi update yapip hesaplari girip hdd takip devam edersin
  • P2 lerde islem yapmana gerek yok kaldır yeni makinada tekrar ac oturumu sorun olmaz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostum yanliş düsünüyorsun p2 lerin çalişması için islem yapmasi lazim simdi eski cihazinda kisan bi kere aktif oldu sonra cihazi sifirladigi ve yeni cahaz aldimi lisanlari bidaha aktif etmeliki oyunlari oynasin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    bu şekilde yaparsam yeni xbox 'ı sürekli harici disk ile mi calıstırmam gerekir ? Yoksa bi defa taktıktan sonra otomatik icindekileri kendi hafızasına mı alıyor ?
  • Dostum kendi evimde 500 gb lik one var ce 1 tb hdd almistim oyunlarimi ona atmiştim böylece oyunlar hdd de kaldi cihazi açtigimda hdd yi takiyorum ve oyunlarim otomatik olarak görüyor ve hesabimi açip oynuyorum bu şekilde sende yeni xbox ina hdd yi takip oyunlarini oyniyabilirsin çünkü hdd xbox a göre formatlaniypr aldigin zaman gdd sakin pc ye takma direk xbox a tak formatlansin bidaha pc ye de takamazsn sadece xbox a takarsn böylece oyunlarinda gitmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 20 Ekim 2016; 13:01:01 >
    Anladım ama o zaman ekstra bir de hdd almak gerekecek. Bi HDD var elimde ama sürekli Xbox icin kullanamam , o yüzden bi yolu var mı Hdd devreden cıkarmanın yani Konsolun kendi hafızası bos duracağına oraya atılamaz mı oyunlar tekrardan ?
  • Hocam onu denemedim ama elindeki hdd usb 3.0 ise onu xbox a bi tak bi dene oyunlari atmayi olursa onu kullanip tekrar oyunlarini xbox in kendi hdd sine aktarabilirsin böylede oyunlarda sorun çikmaz ama hdd de önemli belgeler varsa silinir bence garanti olsun al bi hdd gene sana lazim olur oyunlar için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 20 Ekim 2016; 14:44:08 >
  • hdd yi taktığınız an xbox için biçimlendirecek ve içindeki herşey kullanılmayacak hale gelecek. oyunların yüklenmesi için o hddyi seçebilir ve xboxın hafızasından da hdd ye doğrudan aktarım yapabilirsiniz. ekstra bir hdd şart. XBOX one 500 gb 1 tb modelleri kanada da 300 dolar civarında. Canada doları 2.30 civarlarında olduğunu düşünürsek 700 civarına (vergiler eklenince) sıfırını alabiliyorsunuz tabi bu rakamlar gideceğiniz ülkeye göre değişiklik gösterir ama elden çıkarmak iyi bir tercih.
  • Hocam arkadaş almanyaya gidicek özelden hallettik sorunu videosu var nasil yapildigini cok faydalı ✅

• hata_I kullanıcısına yanıt
    Hocam teşekkürler cevap için. Ben Almanyaya gidiyorum orada da 260 euroya S modeli var onu almayı dusunuyorum.

En son "askı56" ile konustukta bunun neticesinde .. HDD takıp oyunları attıktan sonra makineyi resetleyip sonra yeni alınan makineden tekrar HDD 'i baglayıp oyunları oraya aktarmaya karar verdim. Bu şekilde bi sorun olmaz gibi görünüyor.
  • asko56 olucaktı aski gibi olmuş 260 euro cok cok iyi bi fiyat hocam iyi gözüküyor
    Aaa pardon ya "asko" olacaktı :)

fiyata baktım şimdi tekrar da 230 euro ya var sıfır ama ben S olanı düsünüyorum eger satarsam bendekini o yüzden 300 euro

• evet hicbi sorun yok bende 2 one var bende hddye aktarip oyunlari her iki makinaya indirmektense hdd ile tasimayi dusunuyorum hayirlisi olsun simdiden fiyatta cok uygun. xbox iyi indirime gitti satislar cok geride kalinca lakin gel gelelm tr ye bunlar bir turlu yansimadi

• hocam hdd en mantiklisi çünkü türkiye de akk var iki konsola indirdiginizi düsünemiyorum direk akk biter türkiyede oyun ve konsol internet hepsi kazik yurtdışı ürünler daha uygun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 25 Ekim 2016; 14:37:17 >
  • 120 mbit internet 25 euro aylık AKK falan yok :)
  • yanı kalbimizi deldin geçtin be ustaaaa 120 megabit ne yav biz daha 25 megabiti yeni gördüydük :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.