Şimdi Ara

Xbox-Pc baglantısı ??

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
941
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar pc ile xbox'ı birbirine baglamak istiyorum
    ethernet kablosunu xbox ve pc'ye mi yoksa xbox ve modem'e mi baglıcam?
    su olayı detaylı anlatırmısınız bana

• bildiğim kadarıyla böyle bir imkan yok, pc ile aynı network üstünde olur ama birbirine bağlanmaz diye biliyorum.
  • Xboxu modeme bağlıcaksınız böyle biliyorum
  • xbox ve bilgisayar modeme bağlanacak, xbox network settings kısmından uygun ip bilgileri girildikten sonra bilgisayardan flashfxp tarzı bir ftp programı ile xbox'a bağlanabilirsiniz...
    hatırladığım kadarıyla
    xbox ip bilgileri : static ip seçip boşta olan bir ip mesela 192.168.1.5
    default gateway ise 192.168.1.1 ( bu modeminizin ip adresi olmalı)

flashfxp de ise bağlanılacak ip adresi 192.168.1.5
    user name ve password "xbox"
    port 21 olacak

bu anlattıklarım xbox 1 için kendi kullandığım ayarlardır...
  • Modemizinde usb ve ethernet girişleri var ise ethernetten x360 i usb den pc bağlayın şayet modeminiz 4 portlu ise usb ye gerek yok pc ve x360 i ethernetten bağla .

Windows Media Connect 2.0 programını kur vede hangi x360 da pc deki hangi kalasörleri görmek istediğini seç olay tamamdır . Dosyanın tipine göre x360 tan dosyarı göre bilirsin. Genlede mp3 leri oyunda dinlemek için yaparlar veya wmv hd filmlerini x360 ta oynatmak için.
  • Windows Vista yada Windows Media Center lazım + ethernet kablosuyla bilgisayarın bağlı olması gerekli xbox360 a. Media Center a girip Add Extender bölümüne giriyorsunuz, burada size bir kod soruyor, xbox360 ın da media center bölümüne giriyorsunuz, o bölümde ekrana gelen kodu pc ye giriyorsunuz. Bu şekilde bağlantı sağlanıyor.
  • Ben bu forumda bir arkadaşın başlığında okumuştum xp xbox 360 bağlantısını...Denedim oldu ama geçen hafta windows media player güncellendikten sonra çalışmamaya başladı...Media Player 11 kurulacak daha sonra kitaplıktan medya paylaşımı (library > media sharing ) media paylaşımını açtığınızda xboxla arasındaki bağlantı kuruluyodu...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Jokerguy

Ben bu forumda bir arkadaşın başlığında okumuştum xp xbox 360 bağlantısını...Denedim oldu ama geçen hafta windows media player güncellendikten sonra çalışmamaya başladı...Media Player 11 kurulacak daha sonra kitaplıktan medya paylaşımı (library > media sharing ) media paylaşımını açtığınızda xboxla arasındaki bağlantı kuruluyodu...

bende öle yapıcaktım ama heralde her türlü xbox'ımızı modeme baglamamız gerekiyor
  • pc ile xbox bağlantısının mantığı nedir neler yapılabiliyor
  • quote:

Orjinalden alıntı: jam1907

quote:

Orjinalden alıntı: Jokerguy

Ben bu forumda bir arkadaşın başlığında okumuştum xp xbox 360 bağlantısını...Denedim oldu ama geçen hafta windows media player güncellendikten sonra çalışmamaya başladı...Media Player 11 kurulacak daha sonra kitaplıktan medya paylaşımı (library > media sharing ) media paylaşımını açtığınızda xboxla arasındaki bağlantı kuruluyodu...

bende öle yapıcaktım ama heralde her türlü xbox'ımızı modeme baglamamız gerekiyor

Ha o kesin canım ben onu söyleme gereği duymadım ondan .. Aynı ağ üstünde olması lazım bi switch yardımıyla falan çoğaltarak...

quote:

Orjinalden alıntı: hougras

pc ile xbox bağlantısının mantığı nedir neler yapılabiliyor

Pcde media paylaşımına eklediğin bütün müzik film video resim gibi dosyaları xboxta açabilirsin...Özellikle benim gibi pcsi m.ö. den kalma arkadaşlar için çok faydalı bir özellik bence

• xbox1 media center olarak kullanılıyor, bence xbox'un en güzel olayı xbmc (xbox media center), bilgisayar arka küçük odada, salonda da xbox var, büyük televizyonda bilgisayarınızdaki bütün medyaları (divx, dvd, mp3, jpeg) oynatabilirsiniz...

quote:

Orjinalden alıntı: hougras

pc ile xbox bağlantısının mantığı nedir neler yapılabiliyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.