Şimdi Ara

XBOX360 da EXTERNAL HDD KULLANILABİLİR Mİ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
4.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Konuyu bi araştırdım ama bulamadım forumda. Yani xbox ın kendi HDD sinin yerine external HDD kullanabilir miyiz? Yani oyun savelerini, demolarını usb den bağladığımız HDD ye yükleyebilir miyiz?

• Hayır...
    harici HDD bağlaya bilirsin ama sadece içine mps ,Divx ve resim vs yani xbox in okuya bileceği formatlardaki bilgileri atarsan okur ama oyun save leri ve systeme ayit olan dosyaları malesef ki o şekilde göremezsin kullanamazsın..
  • quote:

Orijinalden alıntı: MiQelangelo

Hayır...
    harici HDD bağlaya bilirsin ama sadece içine mps ,Divx ve resim vs yani xbox in okuya bileceği formatlardaki bilgileri atarsan okur ama oyun save leri ve systeme ayit olan dosyaları malesef ki o şekilde göremezsin kullanamazsın..
    Teşekkürler....
  • quote:

Orijinalden alıntı: deadgodinme

Teşekkürler....

Alıntıları Göster
    rica ederim yalnız şöyle bir yolu var,;xbox in kullandığı HDD standar 2.5'' SATA 2 laptop HDD si yani vidalarını açarsan içindeki 20gb HDD yi çıkarıp istediğin büyüklükte HDD koyup kapatabilirsin çok basit bi işlem Yutube da da videoları var
  • quote:

rica ederim yalnız şöyle bir yolu var,;xbox in kullandığı HDD standar 2.5'' SATA 2 laptop HDD si yani vidalarını açarsan içindeki 20gb HDD yi çıkarıp istediğin büyüklükte HDD koyup kapatabilirsin çok basit bi işlem Yutube da da videoları var

Alıntıları Göster
    :) 20 gb HDD im olsa büyütmek için hiç uğraşmam :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: deadgodinme

:) 20 gb HDD im olsa büyütmek için hiç uğraşmam :)

Alıntıları Göster
    Cry of Cyrus hocam yalnız benimde şu yönde duyumlarım oldu.snn anlattığım şekilde bir değişim yapıldığı takdirde,xbox yine hdd yi 20 gb olarak görüyormuş.bu konuda bilginiz var mı ? yoksa uydurma bir haber diyebilir miyiz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gamerkan

Cry of Cyrus hocam yalnız benimde şu yönde duyumlarım oldu.snn anlattığım şekilde bir değişim yapıldığı takdirde,xbox yine hdd yi 20 gb olarak görüyormuş.bu konuda bilginiz var mı ? yoksa uydurma bir haber diyebilir miyiz ?

Alıntıları Göster
    Xboxın kendi hddsi dışında bir hdd koyamazsınız.Koymanız için belli marka hddyi boot sectorü değiştirerek koyabilirsiniz.Onlar da imzalı olduğu için ps3 gibi istediğimiz hddyi koyamıyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

Xboxın kendi hddsi dışında bir hdd koyamazsınız.Koymanız için belli marka hddyi boot sectorü değiştirerek koyabilirsiniz.Onlar da imzalı olduğu için ps3 gibi istediğimiz hddyi koyamıyoruz.

Alıntıları Göster
    bu işlemi kendim denemediğim için bişeyi diyemiyorum ama yutube da videosunu izlemiştim yani yapılabiliyor diye biliyorum belki reboot programları sayesinde hdd yi sıfırlayıp tanıta biliriz ama emin de değilim denemek lazım

• quote:

bu işlemi kendim denemediğim için bişeyi diyemiyorum ama yutube da videosunu izlemiştim yani yapılabiliyor diye biliyorum belki reboot programları sayesinde hdd yi sıfırlayıp tanıta biliriz ama emin de değilim denemek lazım

Alıntıları Göster
    yani normal bi external hd içine 360'ın okuyabilceği şeleri koyarsak usb'den bağladığımız takdirde hd'yi görücek mi alet ?
    eğer öleyse neler koyabiliriz ?
    mkv formatlı video izleyebilirmiyiz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: scatterbrain

yani normal bi external hd içine 360'ın okuyabilceği şeleri koyarsak usb'den bağladığımız takdirde hd'yi görücek mi alet ?

Alıntıları Göster
    Bende hdd alayım diyorum malum arcade packlerin harddiski yok ama nereye nasıl takılacak, zor bir işlemmi, açıkçası hiç bilmiyorum, takmaya korkuyorum çünkü hassas alet 3k falan verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arsenic -- 19 Şubat 2008; 13:33:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Arsenic

Bende hdd alayım diyorum malum arcade packlerin harddiski yok ama nereye nasıl takılacak, zor bir işlemmi, açıkçası hiç bilmiyorum, takmaya korkuyorum çünkü hassas alet 3k falan verir.

Alıntıları Göster
    usb den takılı hard diski görmesi için fat veya fat32 olarak formatlanması gerekiyor NTSc olarak görmüyor en azından bende öyle idi.

• quote:

Orijinalden alıntı: zirat

usb den takılı hard diski görmesi için fat veya fat32 olarak formatlanması gerekiyor NTSc olarak görmüyor en azından bende öyle idi.

Alıntıları Göster
    Keşke her HDD yi kullanabilseydik. Gerçi o zamanda yedek parça olayında zarar ederlerdi. Onlarda kendilerine göre haklılar...
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: scatterbrain

evet o şekilde içine mp3 dosyları ,DİVİX filmleri(eğer xbox Live dan updatei yaptıysan tabi)ve DVD formatlarını açabilirsin sanırım bir kaç format daha vardı xbox sitesinden baka bilirsin updatelerle birlikte okuyabileceği bir çok format var ama içlerinde VCD yoktu bildiğim kadarıyla.ama systemle ait dosyaları göremez .mesela save lerini falan..

• quote:

quote:

evet o şekilde içine mp3 dosyları ,DİVİX filmleri(eğer xbox Live dan updatei yaptıysan tabi)ve DVD formatlarını açabilirsin sanırım bir kaç format daha vardı xbox sitesinden baka bilirsin updatelerle birlikte okuyabileceği bir çok format var ama içlerinde VCD yoktu bildiğim kadarıyla.ama systemle ait dosyaları göremez .mesela save lerini falan..

Alıntıları Göster
    Demolar da görünüyor diye biliyorum.(PC'den indirdiğiniz demo klasörünü USB aygıta atın) Multimedia dosyaları zaten görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: M.A.N.G.A.K.A

Demolar da görünüyor diye biliyorum.(PC'den indirdiğiniz demo klasörünü USB aygıta atın) Multimedia dosyaları zaten görünüyor.

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: 007ybse04

eve gidip 1 demo indirdikten sonra deniycem ama bunu başka onaylayabilecek var mı ?! eğer external hdd'ye yüklü demoları çalıştırabiliyorsak harika olur çünkü..

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Cry of Cyrus

quote:

yani içinde ne dosya olursa olsun yine hd'yi görür di mi.ama çalıştırabildiği dosyaları çalıştırır , bu mudur ?
    yoksa hd içinde illa desteklediği dosyalar mı bulunmalı ?

benim alet fw'li.update yapmamda herhangi bi sakınca var mı.ban yermiyim ?
    alalı 1 hafta olmadı.live'a girmedim hiç , girmeye çalışınca zaten update istiyo musunuz diyo hayır diyincede bağlanmıyo.evet dersem ban yer miyim ? yemessemde demo indirebilirmiyim ?

@pluchart

denedin mi demo olayını hd'den ?

• quote:

quote:

Orjinalden alıntı: Cry of Cyrus

quote:

yani içinde ne dosya olursa olsun yine hd'yi görür di mi.ama çalıştırabildiği dosyaları çalıştırır , bu mudur ?
    yoksa hd içinde illa desteklediği dosyalar mı bulunmalı ?

benim alet fw'li.update yapmamda herhangi bi sakınca var mı.ban yermiyim ?
    alalı 1 hafta olmadı.live'a girmedim hiç , girmeye çalışınca zaten update istiyo musunuz diyo hayır diyincede bağlanmıyo.evet dersem ban yer miyim ? yemessemde demo indirebilirmiyim ?

@pluchart

denedin mi demo olayını hd'den ?

Alıntıları Göster
    her harddiski görmeyebiliyor. Bazı USB HDD'leri görebiliyor. Bizzat denemeden external hdd almayın sadece 360 için.

• quote:

her harddiski görmeyebiliyor. Bazı USB HDD'leri görebiliyor. Bizzat denemeden external hdd almayın sadece 360 için.

Alıntıları Göster
    @scatterbrain

daha eve gitmedim.. gidince atacam demolardan birine inince sığarsa belleğe koyup deniycem.. 500gb harici var ama ntsc formatında.. onu bölüp bir kısmını fat32 yapabilirsem onunla da deniycem..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pluchart

@scatterbrain

daha eve gitmedim.. gidince atacam demolardan birine inince sığarsa belleğe koyup deniycem.. 500gb harici var ama ntsc formatında.. onu bölüp bir kısmını fat32 yapabilirsem onunla da deniycem..

Alıntıları Göster
    BULDUM ARKADAŞLAR HER USB HDD BU ŞEKİLDE XBOX360'a UYABİLİYORMUŞ

HARDDİSKİ HFS+(MAC OS EXTENDED OLARAK FORMATLAMAK GEREKİYOR. MAC DRIVE 7.0 PROGRAMI GEREKLİ OLACAK.
    FAT32'nin 4GB dosya limitindense MAC OS dosya sistemiyle format atın.

quote:

Introduction
    This tutorial will explain how to format a External HDD drive into the HFS+ Format and enable it to be used on the XBOX 360 for viewing HD WMV, DivX, XviD, Mp3's and other supported content of any size. No longer is there a 4GB file size limit like FAT32.

Required Software:
    - MacDrive 7.0 (trial does not work)

For this tutorial i am going to format my "SEAGATE Freeagent Desktop" 500gb USB External HDD from NTFS to HFS+.

Let's Get Started
    1. Download Macdrive 7.0.
    2. Install Macdrive onto your PC.
    3. Restart Your PC.
    4. Start "Macdrive" by clicking the icon from the start menu or desktop.
    5. Click on format and repair mac disk.
    6. Tick modify Mac volumes than choose "Next".
    7. Click on the external usb hard drive than click on initialize disk
    8. Click on "free space" then "new volume".
    9. Name the drive .
    10. Make sure format is Mac OS Extended (HFS+).
    11. Press ok .

That's it. Your drive is now formatted ready for use with your Xbox 360.

Now you are ready to copy xvid/divx to drive and play your own HD content on the Xbox 360.
    Thanks must go to forahobby (hobbs) for walking me through the process.

Hope this helps out all you guys wanting to watch your movies, music videos etc on your xbox 360 with the new divx and xvid codecs now supported.

UPDATE:
    For now you will need to buy macdrive because once the trial runs out you can't access your files on the drive. Just remember if your USB HDD is FAT32 it should work just fine this tutorial is only to break the 4GB filesize limit.

HQ OZZY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M.A.N.G.A.K.A -- 20 Şubat 2008; 15:52:02 >

• quote:

BULDUM ARKADAŞLAR HER USB HDD BU ŞEKİLDE XBOX360'a UYABİLİYORMUŞ

HARDDİSKİ HFS+(MAC OS EXTENDED OLARAK FORMATLAMAK GEREKİYOR. MAC DRIVE 7.0 PROGRAMI GEREKLİ OLACAK.
    FAT32'nin 4GB dosya limitindense MAC OS dosya sistemiyle format atın.

quote:

Introduction
    This tutorial will explain how to format a External HDD drive into the HFS+ Format and enable it to be used on the XBOX 360 for viewing HD WMV, DivX, XviD, Mp3's and other supported content of any size. No longer is there a 4GB file size limit like FAT32.

Required Software:
    - MacDrive 7.0 (trial does not work)

For this tutorial i am going to format my "SEAGATE Freeagent Desktop" 500gb USB External HDD from NTFS to HFS+.

Let's Get Started
    1. Download Macdrive 7.0.
    2. Install Macdrive onto your PC.
    3. Restart Your PC.
    4. Start "Macdrive" by clicking the icon from the start menu or desktop.
    5. Click on format and repair mac disk.
    6. Tick modify Mac volumes than choose "Next".
    7. Click on the external usb hard drive than click on initialize disk
    8. Click on "free space" then "new volume".
    9. Name the drive .
    10. Make sure format is Mac OS Extended (HFS+).
    11. Press ok .

That's it. Your drive is now formatted ready for use with your Xbox 360.

Now you are ready to copy xvid/divx to drive and play your own HD content on the Xbox 360.
    Thanks must go to forahobby (hobbs) for walking me through the process.

Hope this helps out all you guys wanting to watch your movies, music videos etc on your xbox 360 with the new divx and xvid codecs now supported.

UPDATE:
    For now you will need to buy macdrive because once the trial runs out you can't access your files on the drive. Just remember if your USB HDD is FAT32 it should work just fine this tutorial is only to break the 4GB filesize limit.

HQ OZZY

Alıntıları Göster
    Bu konu konuşulalı 1 yıl geçmiş sanırım :D şimdi externall HDD kullanarak oyunları hdd ye atıp xbox 360 dan oynayabilirmiyim ?

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.