Şimdi Ara

XİAOMİ MI3 İLE İLGİLİ SORULARINIZI CEVAPLAYABİLİRİM (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
171
Cevap
2
Favori
4.689
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ömersgs

Merhabalar öncelikle hayırlı olsun doğru bir tercih yapmişsiniz
    Sorularinizi cevaplayacak olursam..

1.Telefonu tanıtmak icin herhangi bir driver'e gerek duymadim ben otomatik taniyor sizinki tanimadiysa boyle bir sorun yasayan birini gormustum ara kabloyu degistirmisti sorunu cozmustu.

2. 3. 4. 5. Ve 6. Sorulari tek kalemde cevaplayabilirim..
    Üzerindeki rom orjinal fabrika cikisi romdur bu yuzden surum farkli gorulebilir fakat en stabil romdur..
    Turkce yapmak icin cevabin sonunda bir link verecegim oradan telefonun modelini bulup yanindaki link ibaresinden indirip kurabileceksiniz.playstore orjinal romda bulunmamaktadir multilanguage romu indirip kurunca kendiliginden gelecektir.
    Turkce yapmak icin mecburen rom degistirmeniz gerekmektedir.

7.Telefonun bataryasi piyasadaki telefonlardan daha guclu oldugu icin ister istemez daha uzun sarj suresi gerekmektedir ki bu zamanlada biraz kisalicaktir merak etmeyin sıkıntı yok.

Multilanguage kurulum linki;
    xiaomi.eu/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/

Her hafta cuma aksami burada yeni guncel romu bulabilir( genelde en uste ignelenmis olur ) indirip manuel olarak guncelleyebilirsiniz yada direk guncellemelerden otomatik indirip kurabilirsiniz

Kurulum;
    Oncelikle multilanguge romu indiriyoruz ister bilgisayara ister wifi ile telefona yaklasik ortalama 400 mb civaridir.
    İsmini update.zip olarak degistirmenize gerek yoktur şehir efsanesinidir :)
    ingilizceniz var kabul edip turkce yaziyorum.
    Guncellemelere gelip bi kontrol yapiyorsunuz telefonun yeni bir guncelleme bulup bulmamasi onemli degil bulsa dahi indirmeyin cunku ingilizce romun guncellemesidir ve turkce olmayacaktir.
    Neyse guncelleme menusundeyken telfonun sol altinda bulunan üst üste 3 adet paralel cizgi( menu tusu ) tusuna basip kurulum paketinin secin yazisinin ingilizce karsiligini bulun tam olarak hatirlayamadim malesef uzun zaman oldu :)
    Sizi dosyalarim menusune goturecektir orada ana dizinde bulunan romun uzerine tiklayip onayladiktan sonra arkaniza yaslanin ve telefonun turkce olmasini bekleyin bu kadar :)
    Telefon turkce olduktan sonra telefonu kapatin güç + ses açma + home tuslari kombinasyonlariyla telefonu tekrar acin ve android simgesi gorunene kadar cekmeyin kisa bir surede gorunecektir burada wipe data secenegini secin daha sonra system reboottan tekrar baslatin bu sayedede gereksiz cince uygulamalardan kurtulacaksiniz...

Yardimci olabildiysem ne mutlu bana
    Güle güle kullanin..

Teşekkürler Ömer bey hemde çok yardımcı oldunuz. en stabil rom olarak fabrika çıkış rom u demişsiniz. kurmak istediğim türkçe destekli multilanguage bu kadar stabil değil mi?

dediğiniz güncelleme kısmında "select update package" seçtiğimizde telefonun içindeki dosyaları gösteriyor. buradan indirdiğimiz rom dosyasını seçeceğiz ama linkteki indirdiğimiz dosya zip uzantılı. bunu açıp mı telefona kopyalayacağız? yoksa zip halini mi koyacağız?

• quote:

Orijinalden alıntı: alainn

Yazılımla ilgili kısımlara cevap vereyim :) Mi3 bende 10 gündür kullanıyorum sizdede olan sürüm sanırım 4.3 ?

http://xiaomi.eu/community/threads/4-8-22.25457/

Bu sitedeki romu indirin --->>>http://files.miuiandroid.com/4.8.22/xiaomi.eu_multi_cancro_4.8.22_kk-4.4-v5.zip

update.zip olarak ismini değişip cwm ye girin, update işlemini başlatın cihaz 4.8.22 sürüm yani 4.4.4 olacak...
    Ayrıca multilang dır

alainn sizin yöntemde direkt zip olarak kopyalıyoruz değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: levoas

quote:

Orijinalden alıntı: Ömersgs

Merhabalar öncelikle hayırlı olsun doğru bir tercih yapmişsiniz
    Sorularinizi cevaplayacak olursam..

1.Telefonu tanıtmak icin herhangi bir driver'e gerek duymadim ben otomatik taniyor sizinki tanimadiysa boyle bir sorun yasayan birini gormustum ara kabloyu degistirmisti sorunu cozmustu.

2. 3. 4. 5. Ve 6. Sorulari tek kalemde cevaplayabilirim..
    Üzerindeki rom orjinal fabrika cikisi romdur bu yuzden surum farkli gorulebilir fakat en stabil romdur..
    Turkce yapmak icin cevabin sonunda bir link verecegim oradan telefonun modelini bulup yanindaki link ibaresinden indirip kurabileceksiniz.playstore orjinal romda bulunmamaktadir multilanguage romu indirip kurunca kendiliginden gelecektir.
    Turkce yapmak icin mecburen rom degistirmeniz gerekmektedir.

7.Telefonun bataryasi piyasadaki telefonlardan daha guclu oldugu icin ister istemez daha uzun sarj suresi gerekmektedir ki bu zamanlada biraz kisalicaktir merak etmeyin sıkıntı yok.

Multilanguage kurulum linki;
    xiaomi.eu/community/forums/miui-weekly-rom-releases.103/

Her hafta cuma aksami burada yeni guncel romu bulabilir( genelde en uste ignelenmis olur ) indirip manuel olarak guncelleyebilirsiniz yada direk guncellemelerden otomatik indirip kurabilirsiniz

Kurulum;
    Oncelikle multilanguge romu indiriyoruz ister bilgisayara ister wifi ile telefona yaklasik ortalama 400 mb civaridir.
    İsmini update.zip olarak degistirmenize gerek yoktur şehir efsanesinidir :)
    ingilizceniz var kabul edip turkce yaziyorum.
    Guncellemelere gelip bi kontrol yapiyorsunuz telefonun yeni bir guncelleme bulup bulmamasi onemli degil bulsa dahi indirmeyin cunku ingilizce romun guncellemesidir ve turkce olmayacaktir.
    Neyse guncelleme menusundeyken telfonun sol altinda bulunan üst üste 3 adet paralel cizgi( menu tusu ) tusuna basip kurulum paketinin secin yazisinin ingilizce karsiligini bulun tam olarak hatirlayamadim malesef uzun zaman oldu :)
    Sizi dosyalarim menusune goturecektir orada ana dizinde bulunan romun uzerine tiklayip onayladiktan sonra arkaniza yaslanin ve telefonun turkce olmasini bekleyin bu kadar :)
    Telefon turkce olduktan sonra telefonu kapatin güç + ses açma + home tuslari kombinasyonlariyla telefonu tekrar acin ve android simgesi gorunene kadar cekmeyin kisa bir surede gorunecektir burada wipe data secenegini secin daha sonra system reboottan tekrar baslatin bu sayedede gereksiz cince uygulamalardan kurtulacaksiniz...

Yardimci olabildiysem ne mutlu bana
    Güle güle kullanin..

Teşekkürler Ömer bey hemde çok yardımcı oldunuz. en stabil rom olarak fabrika çıkış rom u demişsiniz. kurmak istediğim türkçe destekli multilanguage bu kadar stabil değil mi?

dediğiniz güncelleme kısmında "select update package" seçtiğimizde telefonun içindeki dosyaları gösteriyor. buradan indirdiğimiz rom dosyasını seçeceğiz ama linkteki indirdiğimiz dosya zip uzantılı. bunu açıp mı telefona kopyalayacağız? yoksa zip halini mi koyacağız?

Tama Ömer bey. zip hali ile direkt yaptım oldu. recvery menusunden wipe user data dedim tekrar ilk rom a döndü. aynı işlemi bir daha yaptm. 2-3 tane çince uygulama var onlarda srun değil artık böyle kullanırız.
    yardımlarınız için tekrar çok teşekkürler. ileride bir sorum olursa tekrar sizi rahatsz ederim :)

• levoas L kullanıcısına yanıt
    Aslinda ilk roma donmemesi lazim ama isterseniz uygulama ayarlarinda silmeye calisin yada rahatsiz etmiyorsa sorun yok
    Evet en stabil ingilizce romdur farkettiyseniz turkce romun tamami degil %95 turkce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ömersgs Ö kullanıcısına yanıt
    Ömer kardeşim update.zip yapmanıza gerek yok şehir efsanesi demişsiniz ama, şöyle bir sorun var.
    Benim cihazda gelen official romda Güncelleme eklentisi yokdu,(arkadaşdada olmadığını varsayarak anlattım) sistem güncelle dediğinde ana menüye atıp yapmıyordu. Çözümü indirdiğim romu update.zip olarak değiştirerek cwm kurulumu ile halletmiştim.

Cihaz bu romdan sonra günceleme eklentisi falan geliyor zaten kendi her hafta sürüm güncellemesinde güncelleme işlemini yapıyor...

Ek olarak : 4.4.4 olan romda xioami tarafından çıkarılmıştır herhangi bir sorunu yoktur. Gayet stabildir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alainn -- 24 Ağustos 2014; 17:53:26 >
  • bu konu çok yararlı herkesin bildiklerini paylaşmasını bekliyorum ben ön kamerayı merak ediyorum 2.0 olması açıkcası beni üzüyor
  • alainn kullanıcısına yanıt
    Alain kardeşim bende telefonu ilk aldiğimda update.zip seklinde yapmistim hatta gecmis konulardada bu sekilde anlatmistim ama abartmadan soyleyeyim en az 10 adet guncellemeyi update.zip yapmadan denedim ve hicbir farki yok sadece psikolojik etkileniyor insan o kadar..
    Ek olarak ingilizce romu ne kadar kullandiniz bilmiyorum ben cok kullandim ve en stabil hala o diyorum şu an turkce kullaniyorum bazen hata almamaniz imkansiz diye dusunuyorum cunku xiaominin kendi forumunda bile bahsediliyor takip etmekteyim miui rom gelistiriciler geri bildirimleri cok onemsiyorlar ve musterilerini ellerinde tutabilmek icin hic bir firmanin yapmadigini yapip her cuma iyilestirme yapiyorlarv

• miui rom icin gorusleriniz nelerdir ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • paldov P kullanıcısına yanıt
    Birçok rom kullandim en iyisi diyebilirim

v5 kullaniyorsunuz degilmi ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Offical 4.3 romunda bildirim led ışığında sorun yaşıyordum. Mesela linedan yada normal mesaj geldiğinde arada bildirim ledi yanmıyordu.
    Ahize sesi kısıkdı, bu sorunları 4.4.4 rom ile aştım. Sizdede aynı sorun varmı acaba ?

Ayrıca 4.3 de sanki ekran daha canlıydı yada bana öuyle geldi..
  • bu font bir turlu kaldirilamiyor varsayılan olarak kaldı seviyorum istediğim font kapatiyorum ekrani tuş ikilisiyle alıyorum yine bu olmuş bunun çözümü varmı yardımcı olun lutfen

• http://youtu.be/9FczTfczEgU?t=2m16s
    Mİ3 - Mİ4 GAME FARKLARINI GÖREBİLİRSİNİZ
    Mİ3 AÇIK ARA ÖNDE
  • paldov P kullanıcısına yanıt
    Evet v6 tanitilfi ama gelmedi daha

• alainn kullanıcısına yanıt
    Evet 4.3 te ayni sorunlari yasadim 4.4te giderildi sorunlar ama 4.3 daha stabildi durduruldu hatasi daha azdi performansi daha yuksekti umarim gelen guncellemelerle bunlarida cozerler

• Shevchenko79 S kullanıcısına yanıt
    Direk siteye yuklermisiniz tapatal giriyor araya cepten baglaniyorum

• Mi3 te gorilla glass yok gördüğüm kadariyla

Evet 4.4 biraz 4.3 e göre hafif gibi, ayrıca miui marketten google installer paketini yüklerseniz google play kurabiliyorsunuz..

Bildirim led fixi devamda ediyor, linede sorun yaşıyorum arada gelen mesajlarda led yanmıyor, mesaj gelmişse üzerine cevapsız çağır gelirse ledler yine sönüyor.
    Acaba bu bugların farkındalarmı ?
  • brave1907 B kullanıcısına yanıt
    GG3 var kardeş..
  • Bende öyle biliyordum ama ekranda cizikleri farkettim.

Miui forumlarindada olmadigi yaziyor

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.