Şimdi Ara

xp-vista creative x-fi ses farkı..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar birşey dikkatimi cekti. bugune kadar bircok kez xp ve vistaya geçtim. creative x-fi audio ses kartım var ve logitech x540 a sahibim. ses kartının kutusundan cıkan cd ile driver kurulumunu yaptım. xpde kurdugumda driver surumu 1.4.74 gozukuyor, vista da ise 1.4.70. xpde basslar cok boguk ve cok parlak geliyodu bnde basslara ayar cekmek icin dfx kullanıodm winampte. ancak vista uzerinde sesler xpye gore o kadar kaliteli ki, basslar dfxle ugrassam yapamıcagm derinlikte ve toklukta. gercekten subwooferın kalitesini vistada anladm. winamp diil bitek media player 11 ve aimp2 kullandm sonuc hepsinde aynı. xpye oranla vistada basslar daha dolgun daha derinden gelio.. bunu farkeden oldu mu hiç onceden bilmiorm ama yazmak istedm. sırf bu yuzden vistada kalıcam gbi duruo

• Bu konu üzerine çeşitli yorumlar yapıldı. Zaten iki işletim sisteminin ses işleme olayları farklı. Vista'da dahili Kernel olması belki daha iyi olabilir. Ama film izler veya müzik dinlerken 5.1 den 2.1 e veya tam tersi 2.1 den 5.1 e geçince ses gelmemesi benim için önemli bir sorundu bu yüzden Xp ye döndüm. Belki son sürücülerle düzelmiştir bilemiyorum.
  • x-fi audio ses kartına sahipsen 1.4.79 surumlu son surucuyu kurma derim, ama yine de senin tercihin. vista ve xp uzerinde de denedim 79 surumlu surucuyu, bunu yazmıstm da bi başlıkta, basslar resmen boing die ses cıkartıo. bassları anlamıosn cok sonuk kalıyorlar. o yuzden eski surucyle devam ediorm ben. tabi x-fi audio modeli ve diger modellerin surucu farkı var surum olarak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tallgaaa -- 8 Mart 2009; 9:43:03 >
  • Bende X-Fi Gamer var.
  • x-fi gamer ile x-fi audio'nun sürücüleri farklı bildigim kadarıyla..
  • Evet farklı, ben Vista'da iken dediğim gibi 5.1 den 2.1'e veya tam tersi durumda mp3 dinlerken veya film izlerken bu işlemi yaptığımda ses kesiliyordu. İşlemi durdurup tekrar başlatınca ses geliyordu. Bu olay belki düzelmiştir, şu anda Xp kullanıyorum.
  • vistada sesler çok daha kaliteli haklısınız
  • quote:

Orjinalden alıntı: AKREPmt.

vistada sesler çok daha kaliteli haklısınız

katılıyorum. sırf bu yüzden vista kuracam zaten
  • onceden vistayı silmemin tek sebebi vardı, oyun oynamayı seven biriym ve 2 GB ram ile vistada oyun oynamak bazı oyunlarda kabusa donusebiliyodu. ancak smdi 1 GB daha ekledm ve 3 GB ramim var o yuzden tekrar vistaya dondm ki gta4 te bariz bir performans artısı oldu. yakında 1 GB daha ekleyip 4 GB yapmayı dusunuorm.. ayrıca vistada sesler gercekten xp'ye gore daha kaliteli, vistanın sevmedgm tek bir yanı var, ses kartımın "what u hear" modunda kaydetme ozelligi var bu secenek xp uzerinde gozukuyor ancak vistada cıkmıyor. belkide driver numarasından kaynaklanıyor olabilr. dedgm gibi cd'deki driverı kurdugum zaman xpde surum numarası 1.4.74, vistada 1.4.70 gozukuyor..

vistayı birtek ses bakımından tuttum ve bu yuzden xpyi smdilik rafa kaldırıorm ilerde umarm delirtmez vista beni =) yoksa tekrar windows 7 cıkana kadar eski dost xpye donus gerceklesebilr

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.