Şimdi Ara

XP'ye sata tanıtma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    seagate 120 gb sata harddisk kullanıyorum. doldugu icin bir 160 gb seagate daha aldım. kasaya taktım, powerı bagladım makineyi actım. Yeni donanım bulundu cıktı ve harddiskin seri nosunu da gösterdi. ancak bilgisayarım'a tıklayınca orda yeni diskimi göremiyorum. aygıt yöneticisinde de SM Bus denetleyicisinin yanında soru işareti var. Sanırım driver ile ilgili bir problem. tanıtmam için ne yapmam gerek. lütfen yardım edin.

• az önce seagate in software i ile tanıtmayı başardım fakat su an windowsta sadece 127gb görüyor. 140civari birşey görmesi lazım değil mi? driveri yüklerken sizin manual yükseltmeniz lazım diyordu.nerden yapıcam???
  • Sp2 varmı sistemde arkadaşım yoksa oaradan kaynaklanabilir
  • Ewet 160GB ı 127gb göstermesinin tek bir sebebi vardır oda Sp' kurmamış olman . Sp2 kurarsan sorun kalmayacaktır
  • Sp 2 Dışındada Ayarlamalar Yapılabilir Ama Önce Sp2 Kur Daha Kısa Yol Çünkü
  • Biosta kaç gösteriyor?
    Sp2 kur düzelmezse bios güncellemen gerekebilir.
  • aynı harddisk bende var ve aldım taktım hiç bişey istemedi.garip neden sp2
  • 131 GB den büyük HDD için çözüm aşağıdaki gibi.

"Registry" de bir anahtar yazmak gerekiyor.

1. Başlat -> Çalıştır -> Regedit yaz ve Enter yap veya Tamama tıkla.

Açılan pencerede yapılacak işlemler.

1.HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM ->> CurrentControlSet ->> Services/atapi ->> Parameters
    Parameters dosyasının üzerine farenin sağ tuşuna basıp.
    Açılan pencerede üstten ikinci sırada "Yeni" yazan yerin üstüne geldiğin zaman bir pencere daha açılacaktır.
    Açılan pencerede orta sırada "DWORD Değeri" yazan yazıya bir kere tıklayıp "Yeni Değer #1" aç.

"Yeni Değer #1" olan yeri şu şekil değiştir "EnableBigLba" ve Enter yaparak Anahtarın ismini değiştir.

En son olarak da "EnableBigLba" nin üzerine çift tıkla, açılan penceredeki değeri "1" yapıp tamam veya Enter yap.

Bilgisayarı yeniden başlat ve HDD'nin hepsini göreceksin... ( 148 - 154 arası bir boyut gösterecektir.)

Kolay gelsin ve başarılar...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.