Şimdi Ara

Xperia Ion mu? Galaxy S3 mü? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
8.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Senbonzaku®a

Ion yeni bir model olsada chipseti eski, parasını bu yüzden hak etmiyor. Sony'e ait Snapdragon S4 chipset yada iddialar gerçek olursa Exynos A15 chipsetli bir telefon üretirse eğer ancak tercih edilebilir, şu an için bu donanımlar ile Sony almanın bir mantığı yok fiyatlarına bakacak olunca.

Ne kadar boyutu büyük olsada Note 2 şu an alınabilecek en iyi cihaz. 1400 TL civarında Galaxy S3 tercih edilebilir, 1129-1199 TL arasında LG Optimus 4X HD modeli de tercih edilebilir.

+1

Sonunda bilinçli bir tüketici Sony forumuna uğramış.. Note 2, S3 ya da One X beğenmiyorsanız yeni gelecek olan Xperia modellerini bekleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi justpassenger -- 17 Aralık 2012; 1:55:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: playmaker10

iPhone'dan sonra ion alırsanız stabilite anlamında büyük hayal kırıklığına uğrarsınız. İon'un hem donanımı düşük, hem de sony'nin timescape arayüzü iyi optimize edilmemiş bana göre. Note 2 varken ion'u hiç düşünmeyin, o donanıma 1600 tl verilmez bu saatten sonra. Note 2 büyük kullanamam derseniz s3 düşünün, s3'ün tipi kötü malzemesi kalitesiz derseniz one x düşünün, yok ben uzun süre güncelleme isterim derseniz nexus 4 1500-1600 civarı olacak muhtemelen onu düşünün, illa sony isterim derseniz xperia t ya da v düşünün, hiçbir şekilde ion almayın, paranıza yazıktır.

quote:

Orijinalden alıntı: Senbonzaku®a

Ion yeni bir model olsada chipseti eski, parasını bu yüzden hak etmiyor. Sony'e ait Snapdragon S4 chipset yada iddialar gerçek olursa Exynos A15 chipsetli bir telefon üretirse eğer ancak tercih edilebilir, şu an için bu donanımlar ile Sony almanın bir mantığı yok fiyatlarına bakacak olunca.

Ne kadar boyutu büyük olsada Note 2 şu an alınabilecek en iyi cihaz. 1400 TL civarında Galaxy S3 tercih edilebilir, 1129-1199 TL arasında LG Optimus 4X HD modeli de tercih edilebilir.

Bu iki arkadaş en doğrusunu söylemiş kardeş Sony nin Türkiyedeki cihazları paralarını haketmiyor maalesef Sony alacaksan Xperia T yada V al. Ya da bekle Odin çıkacak onu al. Bekleyemem dersende diğer markalara yönel arkadaşların saydığı cihazlar İon dan iyi. Bir de One X i pek düşünme bence işlemcisi Tegra 3 bence yaramaz.

• sony nin şu an satıştaki telefonları tırt.akıllı telefon sektöründe sony şu an acemilik döneminde.ne ion ne de xperia s s3 ten daha iyi değil.ion alacaksan bence git s3 al hem daha hızlı hem de daha ucuz hem de sağlam.
  • En iyisi CES 2013'ü bekledikten sonra Şubat'ta Xperia Odin almak. Duyurulduktan sonra %100 "Dünyanın En İyi Akıllı Telefonu" olacak. Ayrıca Xperia ion alınacaksa vatanda %30 indirimle alın. 1450 lira ki S3'ten daha ucuza gelmiş oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisional -- 17 Aralık 2012; 18:08:33 >
  • Sırf herkes alıyo diye bile S3 almam ben ya one öyle... küçümsemek için söylemiyorum.. adliyedeki 800 tl alan katiplerde bile iphone ve s3 zırvaları var. .hergün görmekten bıktım yemin ederim zerre çekici gelmiyo.. mide bulantısı yaratıyo.. Sony almakla da kimse ölmez... SONY ler arasından beğenin alın ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darkchild -- 18 Aralık 2012; 1:45:24 >
  • Yorumları okudum dehşete düştüm.Burada 1000 lira üzeri paralar söz konusu ve herkes gözü kapalı bilip bilmeden yada fanatiklik yaparak yanlış tercihi öneriyor.
    Yazık günah adam o kadar para verecek.

Dostum ben sana bir yazılımcı ve Sony,Samsung,HTC,LG kullanmış birisi olarak açıklayayım kararını ver.

Samsungun avantajları
    Şu an piyasada bulunan bütün Xperialardan ÇOK daha güçlü işlemci.
    Daha güçlü batarya
    Daha az radyasyon yayma
    Her zaman daha güncel yazılım ve destek
    Daha sağlam ekran

Sonynin avantajları
    Daha sağlam kasa yapısı(Hakikaten sağlam mı yoksa öyle mi görünüyor tam kestiremiyorum ama tahminimce S3ten daha sağlamdır)

Bunlar bir yere kadar ancak asıl önemli nokta ve kritik nokta şudur

Sony akıllı telefon piyasasında hem donanımsal hem yazılımsal olarak sürekli geriden gelen bir markadır.Samsung ve HTC haftalar önce Android 4.1i yayınladı ancak Sony Martın sonunda yayınlayacağını açıkladı.

Ayrıca geçen yıl şu an kullandığın Arc varken Samsungun S2'si HTC'nin Sensation serisi vardı.
    Bu cihazlar çift çekirdekli işlemciye sahipken kullandığın Arc tek çekirdekliydi.Üstelik S2 ve Sensationlar 1500 lirayken Arc 1400 liraydı.(Ve bu cihazda temple run bile oynanmıyordu)
    İnsanlar Sony ismine güvendi birazda acemilikle bu cihazı aldılar.Ayrıca kasası çok sağlam diye övülen Arc'ların yüzde 90ının kendiliğinden hiçbir kullanıcı hatası olmadan ön sensörün üzerinde çatlak oluştu ve servisler bu cihazları kabul etmedi.

Bu yıl Samsung S3le HTC One Xle piyasaya girdi mükemmel donanımlı cihazlar çıkarttılar.Sony ise takoz gibi,ultra kalın,arka kapağı pırtan,çift çekirdekli,batarya katili Xperia S ile piyasaya girdi.
    Xperia S'dede Arc'ta yapılan hata yapıldı ancak bu kez daha tecrübeli olan insanlar Xperia S'i almadı.

Xperia serisinin satışları parlak değil.Üstüne birde Sony'nin saçma fiyat politikaları yüzünden satıcılar kimi zaman zararla Sony satmak zorunda kaldı.(750 lira mağaza girişiyle telefonun satış fiyatı 850 lirayken 2 hafta sonra fiyatı 700e düşüp 1 hafta sonra 900 e çıkarma gibi)(Turkcelldede çalıştığımdan biliyorum).Geçen yıllarda her yerde Xperia modelleri satılıyorken şu an çoğu telefoncu ve elektronik marketlerde ya çok az model var yada hiç yok.Biraz dikkat ederseniz farkedersiniz.

Bikaç satır yukarıda kendiliğinden çatlayan Arc'ların yetkili servislerce kabul edilmediğinden bahsettim.Bunun sebebi satışların düşük olması ve bundan kaynaklı oluşan, akıllı cihazlarda Sony Türkiyenin yetkili servisleri finanse edememesidir.Şu an Motorola ve Nokia'dada aynı durum var.Nokia'nın durumu hepsinden kötü.Yetkili servise gönderdiğimiz kullanıcı hatalı Nokiaları servis yapılamıyor diye tekrar gönderiyordu bizde adamı telefonculara yönlendiriyorduk.Hatta bir amcanın cihazının sorununu telefoncu 25 liraya halletmiş artık gerisini siz düşününki Sonyde bu yolda ilerlemekte.(Tabi acil önlemler ve çözümler bulmazlarsa)

Yukarıdada birkaç arkadaş Xperia Odin'den bahsetmiş.
    Belki 8 çekirdekli telefon mu çıkacak Odin gelecek 4 çekirdek ayıbını kapatacak diye düşünebilirsiniz ancak yine yanlış.
    Odin 4 çekirdekli olacak ama işlemcisi klasikleşmiş A9 tabanlı bir işlemci olacak.Mayıs ayında muhtemelen S4 çıkacak ve S4te yeni nesil daha küçük işlemci kullanılacak.Yine 4 çekirdek ancak DAHA KÜÇÜK.
    -Daha küçük olunca noluyorki?
    Daha küçük işlemci demek daha az direnç dolayısıyla daha az enerji kaybı,daha az ısınma ve daha yüksek performans demektir.Bu sayede 1.5 Ghz'lik bir A9 tabanlı işlemciye göre yine 1.5 Ghzlik yeni nesil işlemci daha uzun batarya süresi,daha az ısınma ve daha çok performans sağlayacak.Üstelik Sony batarya süresinde aşırı sıkıntılı bir marka.Xperia S faciasından sonra güçlü işlemciyle Odinin şarj süresini düşünmek bile istemiyorum.
    Heyecanla beklenen Odin yine geride kalmış olacak.

Uzun lafın kısası teknolojide fanatiklik yapanlar her zaman kaybetmeye mahkumdurlar.Nasıl olsa Japon malı diyerek yada geçmişi sağlam olduğu için bir kucak dolusu para geride kalmış bir markaya verilmemeli.
    Koreliler otomotivde,elektronikte,beyaz eşyada ve hatta müzikte bile Japonların önüne hızla geçiyorlar.
    Emin olun Xperia iON bugün hakettiği fiyata(1100 TL)ye satılsaydı kimse S3'le kıyaslamazdı bile.Bu Sony'nin hem ayıbı,hem saçmalığı bir yandanda uyanıklığıdır.Kötü cihazlara yüksek fiyat biçerek kendisinden üst seviye cihazlarla rekabet edebilme yoludur

• quote:

Orijinalden alıntı: Darkchild

Sırf herkes alıyo diye bile S3 almam ben ya one öyle... küçümsemek için söylemiyorum.. adliyedeki 800 tl alan katiplerde bile iphone ve s3 zırvaları var. .hergün görmekten bıktım yemin ederim zerre çekici gelmiyo.. mide bulantısı yaratıyo.. Sony almakla da kimse ölmez... SONY ler arasından beğenin alın ..

Uzman Mobil unvanını bu şekilde mi aldınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: arjen553

quote:

Sırf herkes alıyo diye bile S3 almam ben ya one öyle... küçümsemek için söylemiyorum.. adliyedeki 800 tl alan katiplerde bile iphone ve s3 zırvaları var. .hergün görmekten bıktım yemin ederim zerre çekici gelmiyo.. mide bulantısı yaratıyo.. Sony almakla da kimse ölmez... SONY ler arasından beğenin alın ..

Hayır bu şekilde almadım... yıllar önce aldım... o zaman ilgiliydim ve bilgilendiriyodum... ve bu yorumumu sert algılamayın.. görmekten dolayı bir bıkma var yoksa kötü tel demiyoruz.. ben tamamen telin tasarımından bahsediyorum....

• quote:

quote:

quote:

Hayır bu şekilde almadım... yıllar önce aldım... o zaman ilgiliydim ve bilgilendiriyodum... ve bu yorumumu sert algılamayın.. görmekten dolayı bir bıkma var yoksa kötü tel demiyoruz.. ben tamamen telin tasarımından bahsediyorum....

Nazik ve aciklayici yanitinizdan dolayi teşekkür ederim. Tasarimini bende kotu buluyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klise Adam -- 19 Aralık 2012; 17:16:57 >

• quote:

Yorumları okudum dehşete düştüm.Burada 1000 lira üzeri paralar söz konusu ve herkes gözü kapalı bilip bilmeden yada fanatiklik yaparak yanlış tercihi öneriyor.
    Yazık günah adam o kadar para verecek.

Dostum ben sana bir yazılımcı ve Sony,Samsung,HTC,LG kullanmış birisi olarak açıklayayım kararını ver.

Samsungun avantajları
    Şu an piyasada bulunan bütün Xperialardan ÇOK daha güçlü işlemci.
    Daha güçlü batarya
    Daha az radyasyon yayma
    Her zaman daha güncel yazılım ve destek
    Daha sağlam ekran

Sonynin avantajları
    Daha sağlam kasa yapısı(Hakikaten sağlam mı yoksa öyle mi görünüyor tam kestiremiyorum ama tahminimce S3ten daha sağlamdır)

Bunlar bir yere kadar ancak asıl önemli nokta ve kritik nokta şudur

Sony akıllı telefon piyasasında hem donanımsal hem yazılımsal olarak sürekli geriden gelen bir markadır.Samsung ve HTC haftalar önce Android 4.1i yayınladı ancak Sony Martın sonunda yayınlayacağını açıkladı.

Ayrıca geçen yıl şu an kullandığın Arc varken Samsungun S2'si HTC'nin Sensation serisi vardı.
    Bu cihazlar çift çekirdekli işlemciye sahipken kullandığın Arc tek çekirdekliydi.Üstelik S2 ve Sensationlar 1500 lirayken Arc 1400 liraydı.(Ve bu cihazda temple run bile oynanmıyordu)
    İnsanlar Sony ismine güvendi birazda acemilikle bu cihazı aldılar.Ayrıca kasası çok sağlam diye övülen Arc'ların yüzde 90ının kendiliğinden hiçbir kullanıcı hatası olmadan ön sensörün üzerinde çatlak oluştu ve servisler bu cihazları kabul etmedi.

Bu yıl Samsung S3le HTC One Xle piyasaya girdi mükemmel donanımlı cihazlar çıkarttılar.Sony ise takoz gibi,ultra kalın,arka kapağı pırtan,çift çekirdekli,batarya katili Xperia S ile piyasaya girdi.
    Xperia S'dede Arc'ta yapılan hata yapıldı ancak bu kez daha tecrübeli olan insanlar Xperia S'i almadı.

Xperia serisinin satışları parlak değil.Üstüne birde Sony'nin saçma fiyat politikaları yüzünden satıcılar kimi zaman zararla Sony satmak zorunda kaldı.(750 lira mağaza girişiyle telefonun satış fiyatı 850 lirayken 2 hafta sonra fiyatı 700e düşüp 1 hafta sonra 900 e çıkarma gibi)(Turkcelldede çalıştığımdan biliyorum).Geçen yıllarda her yerde Xperia modelleri satılıyorken şu an çoğu telefoncu ve elektronik marketlerde ya çok az model var yada hiç yok.Biraz dikkat ederseniz farkedersiniz.

Bikaç satır yukarıda kendiliğinden çatlayan Arc'ların yetkili servislerce kabul edilmediğinden bahsettim.Bunun sebebi satışların düşük olması ve bundan kaynaklı oluşan, akıllı cihazlarda Sony Türkiyenin yetkili servisleri finanse edememesidir.Şu an Motorola ve Nokia'dada aynı durum var.Nokia'nın durumu hepsinden kötü.Yetkili servise gönderdiğimiz kullanıcı hatalı Nokiaları servis yapılamıyor diye tekrar gönderiyordu bizde adamı telefonculara yönlendiriyorduk.Hatta bir amcanın cihazının sorununu telefoncu 25 liraya halletmiş artık gerisini siz düşününki Sonyde bu yolda ilerlemekte.(Tabi acil önlemler ve çözümler bulmazlarsa)

Yukarıdada birkaç arkadaş Xperia Odin'den bahsetmiş.
    Belki 8 çekirdekli telefon mu çıkacak Odin gelecek 4 çekirdek ayıbını kapatacak diye düşünebilirsiniz ancak yine yanlış.
    Odin 4 çekirdekli olacak ama işlemcisi klasikleşmiş A9 tabanlı bir işlemci olacak.Mayıs ayında muhtemelen S4 çıkacak ve S4te yeni nesil daha küçük işlemci kullanılacak.Yine 4 çekirdek ancak DAHA KÜÇÜK.
    -Daha küçük olunca noluyorki?
    Daha küçük işlemci demek daha az direnç dolayısıyla daha az enerji kaybı,daha az ısınma ve daha yüksek performans demektir.Bu sayede 1.5 Ghz'lik bir A9 tabanlı işlemciye göre yine 1.5 Ghzlik yeni nesil işlemci daha uzun batarya süresi,daha az ısınma ve daha çok performans sağlayacak.Üstelik Sony batarya süresinde aşırı sıkıntılı bir marka.Xperia S faciasından sonra güçlü işlemciyle Odinin şarj süresini düşünmek bile istemiyorum.
    Heyecanla beklenen Odin yine geride kalmış olacak.

Uzun lafın kısası teknolojide fanatiklik yapanlar her zaman kaybetmeye mahkumdurlar.Nasıl olsa Japon malı diyerek yada geçmişi sağlam olduğu için bir kucak dolusu para geride kalmış bir markaya verilmemeli.
    Koreliler otomotivde,elektronikte,beyaz eşyada ve hatta müzikte bile Japonların önüne hızla geçiyorlar.
    Emin olun Xperia iON bugün hakettiği fiyata(1100 TL)ye satılsaydı kimse S3'le kıyaslamazdı bile.Bu Sony'nin hem ayıbı,hem saçmalığı bir yandanda uyanıklığıdır.Kötü cihazlara yüksek fiyat biçerek kendisinden üst seviye cihazlarla rekabet edebilme yoludur

Hocam hemen cevap vereyim.
    Evet Sony'nin geri geldiği doğru ama Ericsson'u aldığı anda aslında bundan kurulacağının sinyalini vermişti.
    Ben de Xperia arc kullanıyorum(Android 2.3.4 ile)
    Telefonumda 50 küsür oyun var, hepsi de olabildiğince akıcı çalışıyor.(20-30 fps) MC4'ten tutun da NOVA 3'e kadar.

Samsung'un cihazları işlemci ve GPU olarak güçlüler, onun dışında BÜTÜN ÖZELLİKLERİ XPERIA'LARDAN KÖTÜ. Ekran desen öyle, kamera zaten leş gibi, tasarımdan bahsetmiyorum bile. Haa derseniz JB geç geliyor onun cevabı da şudur:
    Sony yeni bir arayüz geliştirmekte ve bu arayüzü JB güncellemesini alacak telefonlarında da kullanıma sunacak. Ayrıca Sony'nin kendi teknik servisi gerçekten dediğiniz gibi kötü değil. Çatlama sorunu bende de oldu, verdim garantiye 1 ay içinde telefon kasası yenilenmiş olarak geldi. Xperia S'lerin ilk partisinde sarı ekran sorunundan şimdi eser yok. Sorunu olanların ya ekranı ya telefonları değişti zaten. Yazılım güncellemeleri ile ilgili, Samsung ve HTC sadece JB'yi arayüzlerine entegre ederek verdi, ama Sony yepyeni bir arayüz ile verecek.

Xperia Odin imzanızdaki Note 2'yi bile işlemci GPU dahil tarihe gömebilecek bir cihaz. Neden mi;

+FULL HD LCD MOBILE BRAVIA ENGINE 2 DESTEKLİ EKRAN
    +4 ÇEKİRDEKLİ KRAIT MİMARİLİ İŞLEMCİ(Yani A9 değil, A15 ile A9 karışımı bir Qualcomm eseri işlemci)
    +ADRENO 320 GRAFİK BİRİMİ(Ki iPhone 5 ile aynı grafik kalitesi sunuyor, yani SGX 543MP3 ile)
    +2400 MaH batarya(Pil yeterli, İşlemci zaten 28 nm)
    +Malzeme kalitesi laylon Samsung'lardan daha iyi olacaktır.
    +12 MP Exmor RS Sensörlü kamera ki, PureView ile yarışacak düzeyde
    +720p 120 fps, 1080p 60 fps video çekimi
    +Android 4.1.2 ve Yeni Xperia Arayüzü
    +TASARIM HER ZAMANKİ GİBİ GÖRENİ ÂŞIK EDECEK

Sonuç olarak, Xperia Odin Galaxy S4 ile yaracak düzeyde bir cihaz olacak. CES'i veya MWC'yi bekleyin ve GÖRÜN.
    Ayrıca Sony'nin Tablet-Telefon hibridi bir cihaz geliştireceğine dayir söylentiler var. Bunda 3400 MaH batarya ve S4 Prime(2.0 Ghzx4, Adreno 325) platmormunun olacağı söyleniyor.
    Son olarak ülkemize gelmeyen S4 Plus platformuna sahip cihazların yukarıdaki XOdin nedeniyle gelmeyeceğini düşünüyorum. (Xperia V ve TX gelmeyecek, T ise Mayıs'ta gelecek deniliyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisional -- 19 Aralık 2012; 17:37:36 >

• S3 kesinlikle ion dan iyi kimse oturup tartışmasın.Konumuz Xperia T yada V olsaydı S3 ile kıyaslayabilirdik.

Ayrıca google+ grubu kurdum telefon karşılaştırmaları yapabiliriz.

https://plus.google.com/communities/104628887268970329104?hl=tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ats100 -- 19 Aralık 2012; 17:49:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: abdullahkhan

Evet Sony'nin geri geldiği doğru ama Ericsson'u aldığı anda aslında bundan kurulacağının sinyalini vermişti.
    Telefonumda 50 küsür oyun var, hepsi de olabildiğince akıcı çalışıyor.(20-30 fps) MC4'ten tutun da NOVA 3'e kadar.

Samsung'un cihazları işlemci ve GPU olarak güçlüler, onun dışında BÜTÜN ÖZELLİKLERİ XPERIA'LARDAN KÖTÜ. Ekran desen öyle, kamera zaten leş gibi, tasarımdan bahsetmiyorum bile. Haa derseniz JB geç geliyor onun cevabı da şudur:
    Sony yeni bir arayüz geliştirmekte ve bu arayüzü JB güncellemesini alacak telefonlarında da kullanıma sunacak. Ayrıca Sony'nin kendi teknik servisi gerçekten dediğiniz gibi kötü değil. Çatlama sorunu bende de oldu, verdim garantiye 1 ay içinde telefon kasası yenilenmiş olarak geldi. Xperia S'lerin ilk partisinde sarı ekran sorunundan şimdi eser yok. Sorunu olanların ya ekranı ya telefonları değişti zaten. Yazılım güncellemeleri ile ilgili, Samsung ve HTC sadece JB'yi arayüzlerine entegre ederek verdi, ama Sony yepyeni bir arayüz ile verecek.

Xperia Odin imzanızdaki Note 2'yi bile işlemci GPU dahil tarihe gömebilecek bir cihaz. Neden mi;

+4 ÇEKİRDEKLİ KRAIT MİMARİLİ İŞLEMCİ(Yani A9 değil, A15 ile A9 karışımı bir Qualcomm eseri işlemci)
    +ADRENO 320 GRAFİK BİRİMİ(Ki iPhone 5 ile aynı grafik kalitesi sunuyor, yani SGX 543MP3 ile)

Sonuç olarak, Xperia Odin Galaxy S4 ile yaracak düzeyde bir cihaz olacak. CES'i veya MWC'yi bekleyin ve GÖRÜN.
    Ayrıca Sony'nin Tablet-Telefon hibridi bir cihaz geliştireceğine dayir söylentiler var. Bunda 3400 MaH batarya ve S4 Prime(2.0 Ghzx4, Adreno 325) platmormunun olacağı söyleniyor.
    Son olarak ülkemize gelmeyen S4 Plus platformuna sahip cihazların yukarıdaki XOdin nedeniyle gelmeyeceğini düşünüyorum. (Xperia V ve TX gelmeyecek, T ise Mayıs'ta gelecek deniliyor.)

Odin 4 çekirdek kraitle gelecek de Samsung'un eli armut mu toplayacak, S4 4 çekirdekli saf Cortex A15 işlemciyle gelecek. Sonuç, Sony yine geride kalacak performans anlamında

• quote:

quote:

Odin 4 çekirdek kraitle gelecek de Samsung'un eli armut mu toplayacak, S4 4 çekirdekli saf Cortex A15 işlemciyle gelecek. Sonuç, Sony yine geride kalacak performans anlamında

Emin misin? S4'ün çift Cortex A15 ile geleceğine dair söylentiler de var. Ayrıca S4 Prime platformu Adreno 325 ile birlikte 4 A15'ide performansta devirecektir.

• @abdullahkhan ben bildiğimi yazdım sizde,fazla uzatmak istemiyorum S3 farkla iON'dan üstün bir cihaz.
    Odin konusuna gelecek olursak -mışlı -mişli ifadelere pek aldırış etmeyin büyük hayalkırıklığı yaşayabilirsiniz.Ben Sony'den "işte bu olmuş" diyebileceğimiz bir cihaz beklemiyorum.Arayüz ise çok zor bişey değil.Şu an güncelleme verilip arayüz hazır olunca o da ayrı bir güncelleme ile adapte edilebilir.En iyi launcherlar bile 3-5 mb iken Sony'nin henüz JB güncellemesi vermemiş olması arayüz ile bahane edilemez.
    Hem az modeli olup hem çoğu donanımları aynı olan cihazlara bile güncelleme veremeyen bir şirkete güvenmeyin derim.
  • quote:

@abdullahkhan ben bildiğimi yazdım sizde,fazla uzatmak istemiyorum S3 farkla iON'dan üstün bir cihaz.
    Odin konusuna gelecek olursak -mışlı -mişli ifadelere pek aldırış etmeyin büyük hayalkırıklığı yaşayabilirsiniz.Ben Sony'den "işte bu olmuş" diyebileceğimiz bir cihaz beklemiyorum.Arayüz ise çok zor bişey değil.Şu an güncelleme verilip arayüz hazır olunca o da ayrı bir güncelleme ile adapte edilebilir.En iyi launcherlar bile 3-5 mb iken Sony'nin henüz JB güncellemesi vermemiş olması arayüz ile bahane edilemez.
    Hem az modeli olup hem çoğu donanımları aynı olan cihazlara bile güncelleme veremeyen bir şirkete güvenmeyin derim.

Hocam,
    Arayüz ayrı şey, launcher ayrı şey.
    Launcher, bakarsanız tüm Xperia'larda Xperia ana sayfası diye geçen uygulamadır.
    Arayüz ise telefonun her şeyine etki eden, Adeta Android'i tanınmaz hâle getiren bir yazılımdır. Sense'i Sense yapan sadece Launcher'i değildir mesela. Ya da S3'teki TouchWiz Nature arayüzü telefonu kullanan herkese Doğadan esinlenildiğini hissettiriyor.
    S3 vs Ion konusunda, Xperia ion chipset hariç her şeyiyle S3'ten üstün. Ekran, Kamera, Malzeme Kalitesi vs.
    Ancak elbette kullanıcının ihtiyaçlarına bağlı hangisinin daha iyi olduğu. Eğer, telefona onlarca uygulama kurarım, oyun bağımlısıyım falan diyorsa, elbette S3.
    Ama kamerası müthiş olsun, Ekranı çok iyi olsun, çok oyun oynamam Facebook Twitter'a falan bakarım diyenler için Ion.
    Son olarak, Sony güncelleme verirken aynı arayüzü Android'e entegre edip vermiyor, tonla ek özellik ekleyip veriyor. Jelly Bean konusunda ise haklısınız geç geliyor ancak sağlam geldiği kanaatindeyim.

• Sony bu MSM 8260'ı niye bu kadar sevdi anlamadım. Telefonlarında, tabletlerinde 8260'tan bir türlü vazgeçemedi gitti.
  • kardeşim 2 tane sony android telefonum oldu daha da alırsam bozulursa vs yine sony alırım . nedenine gelince samsung plastik ve ekran olarak bana göre sony e göre cok düşük geliyor git bi tekno markete bi elindeki arc ın ekranına full ışık ve ışık sensörünü durdurup bak bide git s3 note 2 nin ekranına bi bak netliklerini bi otur incele ben bide su telefonu elime aldıgımda kalite hissini piskolojikmidir nedir en note da nede s3 de aldım .
  • quote:

Emin misin? S4'ün çift Cortex A15 ile geleceğine dair söylentiler de var. Ayrıca S4 Prime platformu Adreno 325 ile birlikte 4 A15'ide performansta devirecektir.

S4 4 çekirdek A15'le gelmezse görüşelim. Dört çekirdek S3'ten sonra daha performanslı da olsa çift çekirdekli diye bir telefonu duyurmak reklam anlamında firmalara zarar verecektir. Bu yüzden 2013'ün üst segment cihazlari Htc ve Samsung tarafında 4 çekirdek A15 ile gelecek, hatta S4'ün rami de muhtemelen 2 gb, ekranı 1080p 5 inç Lcd, kamerası 12-13 mp civarında olacak. S4 prime'ın da saf A15 çekirdeği geçebilmesi için arada saat hızı bakımından bir hayli fark olması lazım ki, S4 plus ve pro'lar şimdi bile ısınıyor zaten, daha yüksek frekanslarda çok kullanışsız olurlar

• quote:

quote:

S4 4 çekirdek A15'le gelmezse görüşelim. Dört çekirdek S3'ten sonra daha performanslı da olsa çift çekirdekli diye bir telefonu duyurmak reklam anlamında firmalara zarar verecektir. Bu yüzden 2013'ün üst segment cihazlari Htc ve Samsung tarafında 4 çekirdek A15 ile gelecek, hatta S4'ün rami de muhtemelen 2 gb, ekranı 1080p 5 inç Lcd, kamerası 12-13 mp civarında olacak. S4 prime'ın da saf A15 çekirdeği geçebilmesi için arada saat hızı bakımından bir hayli fark olması lazım ki, S4 plus ve pro'lar şimdi bile ısınıyor zaten, daha yüksek frekanslarda çok kullanışsız olurlar

Evet ısınma konusunda haklısın, S4 Prime chipsetleri 2 Ghz hızında çalışıyorlar ki elbette çok daha fazla ısınacaktır. HTC'nin A15 kullanması için ya NVIDIA'nın ya da Qualcomm'un A15'e geçmesi gerek. Qualcomm geçmeyeceğine göre, sanırım Tegra 4'lü bir cihaz görürüz HTC'den. Bu arada Xperia Odin(Yuga)'da da 2 GB Ram var. Ayrıca Exmor RS sensörlü kamerası muhtemelen en iyi kameralı telefon yapcaktır XOdin'i.
    Ayrıca söylentilerin birinde, Xperia 6'nın 6" Full HD ekran ile birlikte, S4 Prime Platformu ve 3 GB ram ile geleceği yazıyordu.
    Son olarak önceden de söylediğim gibi Galaxy serisi telefonların sadece işlemcileri(Ve GPU) iyi. Ancak kullanımı en çok etkileyen işlemci olduğundan Galaxy serisi çok satıyor. Yoksa, chipset dışında beş para etmez Galaxy telefonlar.
    Kısaca, Bekleyelim görelim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisional -- 20 Aralık 2012; 0:42:11 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.