Şimdi Ara

Xperia Ion mu? Galaxy S3 mü?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
8.506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Bu konuda tecrübeli, iki cihazı da az çok bilen arkadaşlardan yardım rica ediyorum. Xperia Arc kullanıyorum ve yılların SE kullanıcısıyım. Ancak Sony beni Samsung'a kaptırmak üzere. Ion ile ilgili teknik bilgileri okudum ancak kullanan yok sanırım forumda. Her iki cihaz hakkında bilgisi olan bir arkadaşlar, sizleri dinliyorum (:

Son olarak Xperia Arc satılıktır.

Saygılarımla.

• Bunu burda sorarsan Ion, Samsung forumlarinda sorarsan S3 derler. Bana sorarsan Ion derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Bunu burda sorarsan Ion, Samsung forumlarinda sorarsan S3 derler. Bana sorarsan Ion derim.
    Samsung'un malzemesi çok kötü. O yüzden Ion derim ben. Zaten telefon kral bu bir gerçek. Ama istediğini al ikisinden birini,pişman olmazsın. İkisi de çok kaliteli telefonlar. Ama ses,görüntü ve kasa kalitesi olarak Sony'nin yanına yaklaşamaz Samsung.
  • quote:

Bunu burda sorarsan Ion, Samsung forumlarinda sorarsan S3 derler. Bana sorarsan Ion derim.

bir kere de samsung de yahu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: XperiaTM

Samsung'un malzemesi çok kötü. O yüzden Ion derim ben. Zaten telefon kral bu bir gerçek. Ama istediğini al ikisinden birini,pişman olmazsın. İkisi de çok kaliteli telefonlar. Ama ses,görüntü ve kasa kalitesi olarak Sony'nin yanına yaklaşamaz Samsung.

Alıntıları Göster
    2013 de yeni kral çıkacak , o bekleneibilir acelesi yok ise. Sony Make Believe.

Ion.

• quote:

Orijinalden alıntı: khanjui

2013 de yeni kral çıkacak , o bekleneibilir acelesi yok ise. Sony Make Believe.

Ion.

Alıntıları Göster
    ikisi arasında S3 tavsiye etmem her ne kadar donanım güçlü olsada malzeme kalitesi vasat düzeyde, Bulabilirseniz Xperia T tavsiye ederim

• Henüz inceleyemedim. Bakıyorums şimdi sağol (:
  • quote:

Orijinalden alıntı: The_TaLos

Henüz inceleyemedim. Bakıyorums şimdi sağol (:
    Bana göre S3'ün ION'dan tek üstün özelliği 2100 mAh bataryaya sahip olması ( ION'un 1900) onun dışında gerek design gerek performans açısından ION daha iyi şahsi fikrim
  • quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

quote:

her konuda sony nin telefonlarına saldrıyorsun , çekememezliliğinmi var kardeşim , beğenmiyorsan çok sevdiğin samsung formuna git , sana bu bölümde zorla mı yazdırıyorlar , nedir bu sony düşmanlıgın ,bende samsung telefonlarını hiç sevmem kullanmamda ama senin gibi her konuya girip alakasız kötüleyici mesajlar atmam ,insanların düşüncelerine saygı duymalısın

• quote:

Orijinalden alıntı: Technotronic

quote:

Orijinalden alıntı: mu5tafa

quote:

her konuda sony nin telefonlarına saldrıyorsun , çekememezliliğinmi var kardeşim , beğenmiyorsan çok sevdiğin samsung formuna git , sana bu bölümde zorla mı yazdırıyorlar , nedir bu sony düşmanlıgın ,bende samsung telefonlarını hiç sevmem kullanmamda ama senin gibi her konuya girip alakasız kötüleyici mesajlar atmam ,insanların düşüncelerine saygı duymalısın

Alıntıları Göster
    2013'ü bekleyip Xperia Odin alınmalı bence. Ayrıca telefonu ne amaçla kullanacaksınız? Telefona 100-200 uygulama yükleyip müthiş bir akıcılık beklerim derseniz, Galaxy S3. Çok fazla uygulama yüklemem 50-60 tane anca kullanırım, kamerası çok iyi olsun, arayüze alışık olmam gerekli, Ha bir de tasarımı ve malzeme kalitesi çok üst seviyede olsun derseniz, Xperia ion. Ha bir de ion'un ekranı S3'ten kat kat daha net, daha parlak ve canlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Provisional -- 7 Aralık 2012; 21:22:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Provisional

2013'ü bekleyip Xperia Odin alınmalı bence. Ayrıca telefonu ne amaçla kullanacaksınız? Telefona 100-200 uygulama yükleyip müthiş bir akıcılık beklerim derseniz, Galaxy S3. Çok fazla uygulama yüklemem 50-60 tane anca kullanırım, kamerası çok iyi olsun, arayüze alışık olmam gerekli, Ha bir de tasarımı ve malzeme kalitesi çok üst seviyede olsun derseniz, Xperia ion. Ha bir de ion'un ekranı S3'ten kat kat daha net, daha parlak ve canlı.

Alıntıları Göster
    Bende İP 4S kullanıcısıyım.Ama artık telefonum diğerlerini görünce yetersizmiş gibi geliyor.İP 5 i de inceledim 4s den bir farkı yok gibi geldi.Note 2 düşünüyordum.Bir çok İP kullanıcısı arkadaşım gibi ama reklamlar eski bir sonyerickson kullanıcısı olarak farkındalığımı arttırdı. Şimdi xperia ion u inceliyorum. Tavsiyeleriniz sonunda 5 yıllık İp kullanıcılığım ya note 2 ile yada ion ile son bulacak.İçimdeki ses ion diyor.Sizler ne diyorsunuz?

• quote:

Orijinalden alıntı: alperistan

Bende İP 4S kullanıcısıyım.Ama artık telefonum diğerlerini görünce yetersizmiş gibi geliyor.İP 5 i de inceledim 4s den bir farkı yok gibi geldi.Note 2 düşünüyordum.Bir çok İP kullanıcısı arkadaşım gibi ama reklamlar eski bir sonyerickson kullanıcısı olarak farkındalığımı arttırdı. Şimdi xperia ion u inceliyorum. Tavsiyeleriniz sonunda 5 yıllık İp kullanıcılığım ya note 2 ile yada ion ile son bulacak.İçimdeki ses ion diyor.Sizler ne diyorsunuz?

note 2 nin özelliklerine diyecek söz yok ama şahsi görüşüm olarak söylüyorum suratıma tabak gibi bir cihaz koyup konuşmak istemem ebatları çok büyük gibi, xperia ve sony kalitesi ise malum eski kullanıcıların bile aklında yer eder bir şekilde

• quote:

Mevcut android isletim sistemlerini kullanan cihazlarda donanim ne kadar ustun olursa olsun ios stabilitesine ulasilamaz. Androide gecince hayal kirikligina ugrama.
  • Atla eşeği karşılaştırıyorsunuz ya daha diyecek birşey bulamıyorum. En iyisi arc s onu al yıllardır kimse bu telefona yaklaşamadı çok büyük telefon çok Sony sen neymişsin be abi..
  • quote:

Mevcut android isletim sistemlerini kullanan cihazlarda donanim ne kadar ustun olursa olsun ios stabilitesine ulasilamaz. Androide gecince hayal kirikligina ugrama.

Tek korkum o zaten. Pişman olup da geri dönmeye kalkarsam bir sürü para gitmiş olacak. Çünkü her iki modelinde fiyatı ikinci elde çok düşecek... Neyse inat edip alışacam artık. Xperia ion şimdilik bir adım önde. Hafta sonu netleştireceğim

• quote:

quote:

Tek korkum o zaten. Pişman olup da geri dönmeye kalkarsam bir sürü para gitmiş olacak. Çünkü her iki modelinde fiyatı ikinci elde çok düşecek... Neyse inat edip alışacam artık. Xperia ion şimdilik bir adım önde. Hafta sonu netleştireceğim
    iPhone'dan sonra ion alırsanız stabilite anlamında büyük hayal kırıklığına uğrarsınız. İon'un hem donanımı düşük, hem de sony'nin timescape arayüzü iyi optimize edilmemiş bana göre. Note 2 varken ion'u hiç düşünmeyin, o donanıma 1600 tl verilmez bu saatten sonra. Note 2 büyük kullanamam derseniz s3 düşünün, s3'ün tipi kötü malzemesi kalitesiz derseniz one x düşünün, yok ben uzun süre güncelleme isterim derseniz nexus 4 1500-1600 civarı olacak muhtemelen onu düşünün, illa sony isterim derseniz xperia t ya da v düşünün, hiçbir şekilde ion almayın, paranıza yazıktır.

• quote:

Orijinalden alıntı: playmaker10

iPhone'dan sonra ion alırsanız stabilite anlamında büyük hayal kırıklığına uğrarsınız. İon'un hem donanımı düşük, hem de sony'nin timescape arayüzü iyi optimize edilmemiş bana göre. Note 2 varken ion'u hiç düşünmeyin, o donanıma 1600 tl verilmez bu saatten sonra. Note 2 büyük kullanamam derseniz s3 düşünün, s3'ün tipi kötü malzemesi kalitesiz derseniz one x düşünün, yok ben uzun süre güncelleme isterim derseniz nexus 4 1500-1600 civarı olacak muhtemelen onu düşünün, illa sony isterim derseniz xperia t ya da v düşünün, hiçbir şekilde ion almayın, paranıza yazıktır.

Alıntıları Göster
    Evet xperia T yi duydum. Sanırım Avrupa'da çıkmış kamerası 13 mp olduğunu biliyorum. Başka bir bilgim yok V yi hiç duymamıştım. Çıktımı yada çıkacakmı? İon T ve V arasındaki farklılıkları araştıracağım. Bilginiz varsa paylaşırmısınız

• quote:

Evet xperia T yi duydum. Sanırım Avrupa'da çıkmış kamerası 13 mp olduğunu biliyorum. Başka bir bilgim yok V yi hiç duymamıştım. Çıktımı yada çıkacakmı? İon T ve V arasındaki farklılıkları araştıracağım. Bilginiz varsa paylaşırmısınız

İon snapdragon s3, xperia t ve v s4 çipsete sahiptir, arada 2 - 2.5 kata kadar performans farkı vardır. Türkiye'ye ne zaman gelir, hatta gelir mi belli değil. Ancak gelmezse de ion almayın, başka markalara yönelin
  • Ion yeni bir model olsada chipseti eski, parasını bu yüzden hak etmiyor. Sony'e ait Snapdragon S4 chipset yada iddialar gerçek olursa Exynos A15 chipsetli bir telefon üretirse eğer ancak tercih edilebilir, şu an için bu donanımlar ile Sony almanın bir mantığı yok fiyatlarına bakacak olunca.

Ne kadar boyutu büyük olsada Note 2 şu an alınabilecek en iyi cihaz. 1400 TL civarında Galaxy S3 tercih edilebilir, 1129-1199 TL arasında LG Optimus 4X HD modeli de tercih edilebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

Ion yeni bir model olsada chipseti eski, parasını bu yüzden hak etmiyor. Sony'e ait Snapdragon S4 chipset yada iddialar gerçek olursa Exynos A15 chipsetli bir telefon üretirse eğer ancak tercih edilebilir, şu an için bu donanımlar ile Sony almanın bir mantığı yok fiyatlarına bakacak olunca.

Ne kadar boyutu büyük olsada Note 2 şu an alınabilecek en iyi cihaz. 1400 TL civarında Galaxy S3 tercih edilebilir, 1129-1199 TL arasında LG Optimus 4X HD modeli de tercih edilebilir.
    Peki LG optimus 4X HD ile LG Nexus 4 arasında büyük bir fark var mı?Varsa da hangisini önerirsiniz
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.