Şimdi Ara

Yahninin suyunu hatayla fazla koydum ne yapayim ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
371
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yahninin suyunu fazla koydum ne yapayim ? Birde degisiklik olsun diye kavururken icine limon suyu ilave ettim .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridvancoto -- 5 Mart 2006; 16:43:30 >

• Bir bütün patates at,suyunu çeker o.
  • quote:

Orjinalden alıntı: 57.ALAY

Bir bütün patates at,suyunu çeker o.

ben ciddiyim , cok sulu oluncada tadi olmuyor . Tencere ateste su an , biraz fazlami kaynatsam acaba suyu buharlasir !
  • @57.alay dediği dogru bir bütün soyulmuş patates at suyunu çeker boşu boşuna fazla kaynatma
  • quote:

Orjinalden alıntı: ridvancoto

quote:

ben ciddiyim , cok sulu oluncada tadi olmuyor . Tencere ateste su an , biraz fazlami kaynatsam acaba suyu buharlasir !

E tamam ben de ciddiyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1881 -- 5 Mart 2006; 16:51:03 >
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: ridvancoto

quote:

E tamam ben de ciddiyim.

tamamda kardes dolabta patates kalmamis , havuc var , dmates var , sogan var ... baska secim yokmu ?
  • Yav git komşudan birinden bul bir tane.

Olmadı sünger at.

Mutlak bulmaya bak pateyi.
  • Ne bayan mutfaktörlerimiz varmış yaw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asonas -- 5 Mart 2006; 17:08:53 >
  • quote:

Yav git komşudan birinden bul bir tane.

Olmadı sünger at.

Mutlak bulmaya bak pateyi.

yaw komsular turk olsa hic dusunmezdim . Ben artik suyunu kepceyle bosalticam yaw . Okadar baharat , tuz simdi orantisiz olucak
  • Ya iste birşey olmaz.
    Altı üstü 1 pate.
  • quote:

Ya iste birşey olmaz.
    Altı üstü 1 pate.

yaw laf olur. Bir turk bu hallere dustu dedirtmem. Bir patetesemi kaldik yaw . Su kus gribi gecsede rahat rahat fastfoodlarla gecinsek. Gittim kasab aradim aldim 2 kilo dana bonfile. Marketlerde satilanlar illa karisik oluyor %60dana %40domuz yiyemiyoruz.
  • Valla kardeş o zaman bilemem.
    Tek tavsiyem patates.
  • quote:

Valla kardeş o zaman bilemem.
    Tek tavsiyem patates.

ilgin icin sagol yinede. Ben suyunu kepce ile azaltirim . 10-15 dakika daha kaynasin bakalim .
  • ya düdüklü tencerede yapmıyo musun yahniyi? onda yapıyosan ağzı açık kaynat.... çok fazlaysa tabağa koyarken de biraz süzerek koyarsın :)
  • dostum yer neresi patatesi kargoylan gönderiyom!
  • bi de ben patatesi tuzu fazla kaçırdığımda kullanıyorum fazla su için hiç kullanmamıştım :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: tırtılcık

bi de ben patatesi tuzu fazla kaçırdığımda kullanıyorum fazla su için hiç kullanmamıştım :)

patates her derde devadır
  • quote:

Orjinalden alıntı: bjv16

dostum yer neresi patatesi kargoylan gönderiyom!

yok kardes okadar onemli degil , 200 metre yol yurumeye usendim yaw . Kepceule hafif hafif suyunu bosalttim afiyetle yedim . Icine limon suyu eklemistim degisik ve hafif eksimsi bir tat vermis. Icinede aciyi gomunce harika olmus .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.