Şimdi Ara

Yakın zamanda 5960x üstü gelir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, skylake işlemcilerin çıkmasıyla, yakın zamanda (6-7 ay içinde) 5960x'in üstünde bir (i7) işlemci çıkar mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XilveR -- 3 Mart 2016; 22:58:05 >

• Yakın zamanda Broadwell-E serisi çıkacak bu serinin en üst işlemcisi 6950x olacak ve 10 çekirdek gücünde olacak.Fiyatı 1500 dolardan satılacak.Bu serinin diğer işlemcileri de şunlar.

Intel Core i7-6950X 10/20 3GHz 25MB LGA2011-v3
    Intel Core i7-6900K 8/16 3,3GHz 20MB LGA2011-v3
    Intel Core i7-6850K 6/12 3,6GHz 15MB LGA2011-v3
    Intel Core i7-6800K 6/12 3,4GHz 15MB LGA2011-v3
  • myo_1433 M kullanıcısına yanıt
    öncelikle cevabın için teşekkür ederim. ön araştırma yapmıştım fakat bu kadar net ve anlaşılır bi cevap bulamamıştım.

verdiğin bilgiye göre 5960x ile aynı soket girişi olacak, o zaman 5960x'li bir sistem toplasam ileriki zamanda 6950x'e upgrade etme şansım olacak.

bu soket bilgileri resmi olacak açıklandı mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XilveR -- 4 Mart 2016; 1:03:16 >
  • XilveR kullanıcısına yanıt
    Evet böyle bir upgrade mümkün olacak ancak eğer düşünüyorsanız bu tip bir üst düzeyde güncelleme size fazla para kaybettirir. Getirisi de kısa vadede çok olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

Evet böyle bir upgrade mümkün olacak ancak eğer düşünüyorsanız bu tip bir üst düzeyde güncelleme size fazla para kaybettirir. Getirisi de kısa vadede çok olmaz.
    Evet 2011v3 soketli çıkacak kesin bilgi ama 5960x gibi işlemci ile ne yapacaksınız ki bu işlemciler genellikle üst düzey iş yapan profesyonellerin, yayın yapan ve video illeri ile uğraşanların kullandığı işlemciler.Eğer siz sadece normal kullanım ve oyun için alacaksanız 5930K gibi bir işlemci yada yeni çıkacak serilerden en alt modeli olan 6800K da size hayli hayli yetecektir.Siz de bu bahsettiğim işlerden yapıyorsanız o zaman başka tabi.
    oyun için upgrade gereksiz.. render / animasyon / photo edit / video edit / encode vs ile uğraşıyorsan 2 işlemci kombinasyonlu xeon işlemciler upgrade edebilirsin.. 6950x fazladan para harcayarak çok az verim elde edebileceğin bir upgrade dir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EcZaNeT -- 4 Mart 2016; 14:14:01 >
  • HiqhWoltage kullanıcısına yanıt
    haklısın, belki 6950x'e geçmeyebilirim. sadece sitemin yetmediği durumda öyle bi opsiyonum var mı öğrenmek istemiştim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: XilveR

haklısın, belki 6950x'e geçmeyebilirim. sadece sitemin yetmediği durumda öyle bi opsiyonum var mı öğrenmek istemiştim.
    Sadece oyun için ise 5960x gereksiz masraf olur. İlla X99 kullanıcam derseniz, en uyugun 6 çekirdekli olanı alın.
  • teşekkür ederim önerin ve fikrin için. dediğin gibi oyun için gereksiz bir işlemci olduğunu biliyorum. fakat kullanım amacım sadece oyun değil. güzel sanatlarda okuyorum son sınıf öğrencisiyim.. okula başlarken macbook pro 15' retina laptop aldım. bu zamana kadar hiç sıkıntı çekmeden götürdü. artık sabit ve güçlü bir sistem gerekli, geçme nedenim bu yüzden.. görüntü işliyorum, tasarım ve video renderlıyorum. tekrardan teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XilveR -- 4 Mart 2016; 22:04:20 >
  • EcZaNeT kullanıcısına yanıt
    üstte de belirttiğim gibi oyun geri planda. çok araştırdım xeon düşündüm aslında.. hatta sağlam xeon'lardan 1 adet alıp ileride aynısından bir adet daha eklesem mi dedim daha önce sizin ilanlarınızada bakmıştım... fakat şuanlık 5960x yeterli gibi geldi. belki ileride geçebilirim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XilveR -- 4 Mart 2016; 22:05:42 >
  • quote:

üstte de belirttiğim gibi oyun geri planda. çok araştırdım xeon düşündüm aslında.. hatta sağlam xeon'lardan 1 adet alıp ileride aynısından bir adet daha eklesem mi dedim daha önce sizin ilanlarınızada bakmıştım... fakat şuanlık 5960x yeterli gibi geldi. belki ileride geçebilirim..
    Asus'un 2011v3 soketli çift işlemci takabilme özelliğine sahip bir anakartı var.Yani anakarta 2 tane işlemci takabiliyorsun.Bu anakarta çift 5930k işlemci takarsan nasıl bir sonuç elde edersin bir araştır istersen.Tek 6960x veya çift 5930k performansları bir araştır.Bu bahsettiğim bu anakart workstation anakart.

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-z10pe-d16-ws-intel-c612-dual-soket-2011-3-ddr4-2133mhz-workstation-anakart.html#genel-bakis

araştırdığım kadarıyla, 5960x gibi i7 altyapılı işlemciler iki adette takılsa, çift işlemci olarak çalışmıyormuş. (gibi) en iyisi şimdilik 5920k ya da 5930k gibi bir işlemci almak. ileride 6950x'li ya da xeon'lu bir sisteme geçiş yapmak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XilveR -- 4 Mart 2016; 23:39:01 >
  • quote:

araştırdığım kadarıyla, 5960x gibi i7 altyapılı işlemciler iki adette takılsa, çift işlemci olarak çalışmıyormuş. (gibi) en iyisi şimdilik 5920k ya da 5930k gibi bir işlemci almak. ileride 6950x'li ya da xeon'lu bir sisteme geçiş yapmak.
    Peki çift işlemci olarak çalışmıyorsa neden Asus böyle bir anakart çıkarmış bence bir yanlışlık var.6950X dediğim gibi 1500 dolar fiyatıyla çıkacak ve doların durumunu da göz önüne alırsak baya uçuk bir fiyat çıkacak ama sizin için sorun değilse önemi yok tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myo_1433 -- 5 Mart 2016; 14:09:56 >

sadece xeon 26xx ve 46xx serileri çift işlemci çalışır.. asus bu anakartları bu işlemciler için çıkarmış...
  • quote:

Orijinalden alıntı: EcZaNeT

sadece xeon 26xx ve 46xx serileri çift işlemci çalışır.. asus bu anakartları bu işlemciler için çıkarmış...
    Dediğim gibi benim pek bilgim yok bu konuda sizin yazdıklarınız dan sonra öğrenmiş oldum.
  • i7 6700 K Gibi Yamulmasinda islemcinin Arimatik Matematik Hesaplamasinda Hata Cikmasinda Ne Oluyorsa Olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sertan-57

i7 6700 K Gibi Yamulmasinda islemcinin Arimatik Matematik Hesaplamasinda Hata Cikmasinda Ne Oluyorsa Olsun.
    4960x ile 5960x arasında performans farkı çok az. Ben olsam 4960x alırdım. Xeon'lu sistem çok pahalıya gelir.
  • AnotherPlanet kullanıcısına yanıt
    Hayir %15 Fark Var intelin 8 Cekirdekli 16 izlekli Canavarinda DDR4 RAM Destegi Var i7 4960X'te DDR3 RAM Destegi Var 6 Cekirdejli 12 izlekli Ama i7 5960X Ev Kullanicisi icin Cok Gereksiz is istasyonlari icin Alinacak islemci Ayrica Extreme islemciler Profosyonel islemci Oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sertan-57 -- 7 Mart 2016; 12:00:45 >
  • EcZaNeT kullanıcısına yanıt
    Dostum i7 5960X islemcilerin Cift Soketli Anakartlari Var Zaten Hatta Vatanda Gormustum ASUS'un 2000 TL'lik Cift Soketli Anakarti intel Xeon Bile Takiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sertan-57 -- 7 Mart 2016; 12:13:23 >
    Aynen Broadwell Tabanli Extreme islemciler Geliyor intel 10 Cekirdekli 20 izlekli Canavari Fiyatida Baya Pahali Olucakmis AMD Zen islemci Extreme Serisinde Gaza Basiyor Broadwell'e Karsi Zen Extreme islemci Ureticek AMD 16 Cekirdekli 32 izlekli Canavariyla Yolda Raflarda Yerini Alicak. intel Bu Sefer AMD'ye Karsi Cekirdekleri Doldurmaya Basladi Bile Tabi intel Biliyor Jim Keller Ve Ekibinin Cok iyi islemci Yaptigini Ondandir . Bu Sene 2 Canavar Fena Kapisacagi Kesin.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.