Şimdi Ara

Yanlış araba vermişler.????? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
2.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Öncelikle bir yanlış anlamayı gidereyim arkadaşımla birbirimize satış yaptığımız zaman her bir km si tarafımca yapılmış 450km deki araç bende kalmış olacak.Zaten aksesuarlarda bu aracın üstündeydi yani kaybım yok.Tabi satarken ilk sahibinden diyemiyeceğim artık.Bunuda aslında önemsemiyorum 2. el alıcıların abuk sabuk şeylere takmasına alışkınım ve asla galeriye satmam.(Mazda Lantis-Toyota Corolla satmışlığımda var)
    Noterde satış işlemlerini gerçekleştirdik her türlü masrafı doğal olarak üslendiler.
    Aslında avukat arakadaşımızın dediği gibi uğraştırmak ve uğraşmak lazım bunlarla ama zamanım yok ve o kadar param kalmadı Bu araç eşimin adına araba kullanmayı bunda öğrenecek ,çok hevesli tatsız bir başlangıç yapmasın ben çekerim zararı sorun değil.
    Şu an plakalarımızın boşa düşürülüp tekrar alınması için uğraşıyorlar sonucu yazacağım.

Saygılarımla.

• Bu şekilde mukaddes bir önemi varsa, dediğiniz gibi yenge hanımın hevesinin kırılmaması için kısa vadede çözüme ulaştırılabilir.

Ama gördüğünüz üzere herkes böyle bir fırsat bekliyormuş.
  • bütün yorumları okudum..
    herkes "bayinin tepesine bin" mantığıyla yaklaşmış.. ve bunu "akıllılık" olarak gösterenler de olmuş..
    hem bunu savunuyorsunuz hem de farklı durum kendi başınıza geldiğinde karşı tarafın anlayış göstermesini bekliyorsunuz..
    vakti zamanında aksi yöndeki örneklerin olması sizinde bu şekilde davranmanızı gerektirmez..
    peki bu mantığı savunanların kendisi bayi olsaydı ne olacaktı? eğer kullanıcı hatalı olsaydı o zaman "kullanıcının tepesine bin" mantığını sürdüreceklerdi..
    yani her durumda bir bencillik söz konusu..
    biraz insaniyet ve hoşgörü lütfen..
    herşeyin robotlaştığı, mutlak karın ön planda olduğu, kapitalizmin eseri hoşgörüsüz bir toplum olmamamız dileğiyle..

düzeltme: eksik kelime

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi miskinn -- 4 Nisan 2007; 15:02:12 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: miskinn
    bütün yorumları okudum..
    herkes "bayinin tepesine bin" mantığıyla yaklaşmış.. ve bunu "akıllılık" olarak gösterenler de olmuş..
    hem bunu savunuyorsunuz hem de farklı durum kendi başınıza geldiğinde karşı tarafın anlayış göstermesini bekliyorsunuz..
    vakti zamanında aksi yöndeki örneklerin olması sizinde bu şekilde davranmanızı gerektirmez..
    peki bu mantığı savunanların kendisi bayi olsaydı ne olacaktı? eğer kullanıcı hatalı olsaydı o zaman "kullanıcının tepesine bin" mantığını sürdüreceklerdi..
    herşeyin robotlaştığı, mutlak karın ön planda olduğu, kapitalizmin eseri hoşgörüsüz bir toplum olmamamız dileğiyle..

Öyle güzel dile getirmişsiniz ki acaba bizim bahsettiğimiz ve de sıkıntı yaşadığımız bayiler gerçekten hiç var olmamışlar diye düşündüm bir an.

Burada kimse menfi konuşmamıştır.
    Yasalara ve de müşteri haklarına bir uygunsuzluk varsa bunun çözümü de yasal olarak gerçekleştirilmelidir.

Bir avukat arkadaşımız bile yapılması gerekenleri izah etmişken sorun nasıl bizlerde oluyor maalesef anlayamıyorum.

• quote:

bütün yorumları okudum..

bayiniz falanmı var

• bir hocamız "hak verilmez alınır" derdi.. bayi nasıl alacağının peşinde koşuyorsa alıcı da verdiği paranın karşılığını almalıdır.. burada arkadaşa söylediklerimiz yasal haklarıdır.. ve herkes haklarını kullanıp kullanmamada özgürdür.. bir kişiyi hakkını kullandı diye asla bencillik, hoşgörüsüzlük ile suçlayamayız diye düşünüyorum.. saygılar..
  • ben burada durum itibariyle kendi görüşümü belirttim..
    sizin dediklerinize hukuksal olarak bi itirazım yok..
    ama bence burda "haksızlık" tan ziyade "yanlışlık" sözkonusu..
    iki taraftan da bakarsak, kendimizi öncelikle alıcının yerine koyalım..
    yeni aldığı aracın 2. sahibi olması hoş olmasada, 350 kilometre kendi bindiği araçla devam edecek olması güzel bişey..
    bayi tarafından bakmayalım diğer şıkta, onun yerine bayide çalışan ve o yanlışlığı yapan kişiyi düşünelim, yaptığı hatanın ona yarattığı zorluğu..
    mevcut çözümde bile bu hatasının bir sıkıntısı varken, araba değişmesi halinde bunu büyüme katsayısını düşünelim..
    bir de bu çözümden sonra kullanıcının uyumlu davranışının bir sonucu olarak o bayiye her gittiğindeki karşılacağı güleryüzü, ilgiyi (zorundadırlar ayrı ama içten gelerek yapıldığını düşünelim)..
    biliyorum hayat toz pembe değil..
    ama pembeden arta kalan tozları kendimizce birleştirerek yaşama yolunun da olma ihtimali..

mesela öğrenci olmama rağmen, teminat gösterememe rağmen, kasko şirketim bana senet yaptı, diğer şirketler bunu yapmadı.. işte bu bence o toz parçacıklarından biri, neden artmasın?

(hocam hoş düşünüyosun güzel düşünüyosun ama hayat öyle değil gibi yorumlar gelebilir, çoğu yerde öyle olmadığının farkındayım baştan belirteyim)..

• insanlar durup dururken "bin tepesine" mevzusuna sokmamıslardır bence
    bildigim ve okudugum kadarı ile bayi ve servis eline düsünce adamlar zaten acımıyor
    neden onlar bizim elimize düsünce acıyalım
    bu dusunceden yola cıkılıp "bin tepesine" demislerdir
  • quote:

Orjinalden alıntı: KalsiyumKarbonat

insanlar durup dururken "bin tepesine" mevzusuna sokmamıslardır bence
    bildigim ve okudugum kadarı ile bayi ve servis eline düsünce adamlar zaten acımıyor
    neden onlar bizim elimize düsünce acıyalım
    bu dusunceden yola cıkılıp "bin tepesine" demislerdir

öyle dediklerininin farkındayım (öyle olmadığım sonucuna varılmak istemezdim), demek istediğimi açayım..
    "alıcı" da biziz, "satıcı" da biziz.. insan bunları yapan, bakış açısı konuma göre değişmese ne güzel olurduya çıkıyo anlattıklarım bi yerde..
  • quote:

bütün yorumları okudum..

Ya arkadaşım çok takdir ettim yorumlarını senin gibi düşünenleri az da olsa görmek güzel...

• Selamlar;

İşlerim dolayısıyla ve TUS sınavı yüzünden foruma girip sonucu yazamadım.Şu an dediğim gibi arkadaşımla birbirimize satışı yaptık ruhsatlar değişti parası ödenip her km si tarafımızca yapılmış aracımızın gerçek sahibi olduk.Eşim şu an kullanıyor ve çok mutlu o yüzden plazayla uğraşmadığım için sevinçliyim.
    Bu sorun konusunda yardımını ve fikirlerini esirgemeyen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim.Sağolun gerçekten forumun değerini ihtiyaç anında dara düşme durumunda insan daha iyi anlıyor.

Saygılarımla.
  • Gözünüz aydın. Belki böylesi daha hayırlı olur
  • sizin icin hayirlisi olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: weak
    Selamlar;

İşlerim dolayısıyla ve TUS sınavı yüzünden foruma girip sonucu yazamadım.Şu an dediğim gibi arkadaşımla birbirimize satışı yaptık ruhsatlar değişti parası ödenip her km si tarafımızca yapılmış aracımızın gerçek sahibi olduk.Eşim şu an kullanıyor ve çok mutlu o yüzden plazayla uğraşmadığım için sevinçliyim.
    Bu sorun konusunda yardımını ve fikirlerini esirgemeyen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim.Sağolun gerçekten forumun değerini ihtiyaç anında dara düşme durumunda insan daha iyi anlıyor.

Saygılarımla.

Allah hayırlısını nasip etsin.

Selam ile...
  • hayırlı olsun..yalnız anlamadığım sizin ek pakediniz vardı.. onları da ekledilermi aracınıza?arkadaşınızdan söktülermi?

quote:

Orjinalden alıntı: weak

Selamlar;

Saygılarımla.
  • quote:

Orjinalden alıntı: avukatkemal

hayırlı olsun..yalnız anlamadığım sizin ek pakediniz vardı.. onları da ekledilermi aracınıza?arkadaşınızdan söktülermi?

Merhaba;

Zaten benim aracıma takmaları gereken aksesuar ve plakayı arkadaşımın aracına taktıkları için araçlar karışmıştı.Bende doğal olarak aksesuarlı ve plakası bana ait aracı almıştım.Şu an herşey en başta olması gerektiği gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weak -- 13 Nisan 2007; 11:38:09 >
  • buna söylenece bi cümle biras klişe olcak ama'' burası türkiye!!'''
  • bencede en hayırlısı olmuş sanki.Allah kaza bela vermesin
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.