Şimdi Ara

Yanlış araba vermişler.?????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
2.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

25 Mart tarihinde bir arkadaşımla beraber Ford marka araba satın aldık ikimizinde model ve renk aynı idi.Ben fazladan dış aksesuar yaptırmıştım.Plaza da ki vatandaşlar plaka ve aksesuarları yanlış araçlara takarak bize teslim etmişler.Yani ben arkadaşın arabasını kendi plakamla kullanmakta imişim.Ben 370 km yaptım arkadaşım 1200 km yapmış bu gün anlamışlar telefonla haber verdiler.Sorularım şu;

1.En kolay yol araç plakalarını deiştirip araçları kullanmak diyorlar.Bu durumda ben halen 0 araba almış sayılırmıyım sizce?(Araç ları değişmemek için baya masraf yapmaları gerekiyor imiş vergi iade falan)

2.Ne yapmalıyım şaşırdım kaldım aklımada bişey gelmiyo?

Saygılarımla.

• Tabiki gereken neyse yapilacak git değiştir masraf yapilacak diye senin aklında soru ısaretlerı kalmasın.

Ayrıca sunu unutma aracını aldıktan sonra bırsey bozulunca , bayiler herseferinde kullanıcı hatası deyip geçiştirmeye çalışıyor. Bunları göz önünde bulundur

Ama bayii derseki sana şöyle şöyle insiyatifimiz var. Ozaman kabul edılebılır. Garantı suresını uzatma gibi vs vs...

Arkadasın 1200km yapmış. Çok km değil ama ben arkadaşlarımın kullanışlarından olsa gerek o aracı almazdım. Hele 1000km zorlanmışmı zorlanmamısmı bellı değil

Kısacası ben bayiye gerekli gıcıklığı yapardım. Neden onların yanlışını ben düzeltmek zorunda kalayım ?

Onlar eline düştüğünde iyice oynatmasını biliyorlar!!! (Zamanı geldıgınde nedemek ıstedıgımı anlıyacaksın)

BENCE DEĞİŞTİR...

• Gerekli masrafları yapsınlar.
    Bu sizin sorununuz değil ki. İyimser olmayın ki bir daha bir başka müşteriye de bunu yapmasınlar. Daha dikkatli olsunlar. Kaldı ki iki araç birden alıyorsunuz yani.

Hizmet alıyorsanız layıkıyla almak en tabii hakkınız.

Bence bir avukat ile görüşün. Burada müşteri mağduriyeti söz konusudur. İster art niyet olsun ister olmasın.

Bu olayın yasal boyutları Plaza çalışanlarını güç durumda bırakacaktır. Bunu onlar da gayet iyi biliyordur.

Bir araç kullanıldıysa artık ikinci el demektir.
    Kaldı ki 1200 km az değil.
    1200 km yapmış bir araca liste fiyatını öder misiniz?
    En basiti o aracı siz Plazaya geri satacak olsanız kaç sayarlar?

Aracın fiyatında mutlaka bir oynamaya neden olacaktır.

Dediğim gibi, kesinlikle değiştirmelerini isteyin.
    Olmazsa yasal sürece başvurun.

Bu nasıl bir saçmalıktır yahu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ömer -- 1 Nisan 2007; 2:37:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ömer

Gerekli masrafları yapsınlar.
    Bu sizin sorununuz değil ki. İyimser olmayın ki bir daha bir başka müşteriye de bunu yapmasınlar. Daha dikkatli olsunlar. Kaldı ki iki araç birden alıyorsunuz yani.

Hizmet alıyorsanız layıkıyla almak en tabii hakkınız.

Bence bir avukat ile görüşün. Burada müşteri mağduriyeti söz konusudur. İster art niyet olsun ister olmasın.

Bu olayın yasal boyutları Plaza çalışanlarını güç durumda bırakacaktır. Bunu onlar da gayet iyi biliyordur.

Bir araç kullanıldıysa artık ikinci el demektir.
    Kaldı ki 1200 km az değil.
    1200 km yapmış bir araca liste fiyatını öder misiniz?
    En basiti o aracı siz Plazaya geri satacak olsanız kaç sayarlar?

Aracın fiyatında mutlaka bir oynamaya neden olacaktır.

Dediğim gibi, kesinlikle değiştirmelerini isteyin.
    Olmazsa yasal sürece başvurun.

Bu nasıl bir saçmalıktır yahu.
    bırak değiştirsinler satıcının yaptığı hatayı sen niye kendin ödeyeceksin ki.onlar ilk fırsatta senin üstüne binmekte eksik kalmıolar.hatta bence dawa açma ile tehdit et awukatın warsa bi konuşturmayı bile önerebilirim.....

• quote:

Orijinalden alıntı: dewilking08

bırak değiştirsinler satıcının yaptığı hatayı sen niye kendin ödeyeceksin ki.onlar ilk fırsatta senin üstüne binmekte eksik kalmıolar.hatta bence dawa açma ile tehdit et awukatın warsa bi konuşturmayı bile önerebilirim.....

Alıntıları Göster
    eline düşmüşler
  • quote:

Orijinalden alıntı: raskolnikov77

eline düşmüşler

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: avukatkemal

eline düşmüşler

Avukat da geldi...

• quote:

quote:

eline düşmüşler

Avukat da geldi...

Alıntıları Göster
    ilğinç bi konu elindeki şansı değerlendir derim ben

• quote:

Orijinalden alıntı: sfirat1923

ilğinç bi konu elindeki şansı değerlendir derim ben

Alıntıları Göster
    Bence bu ayıplarını kapatmak için size daha fazla kolaylık tanıyabilirler. Mesela fazladan aksesuar ekletmek gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: MetuEs

Bence bu ayıplarını kapatmak için size daha fazla kolaylık tanıyabilirler. Mesela fazladan aksesuar ekletmek gibi

Alıntıları Göster
    hiç acıma gözlerinin yaşına bakma bizi serviste vicdansızca sömürüyorlar bir sağ bir sol vur tekmeyi gitsin

• quote:

Orijinalden alıntı: MAS207

hiç acıma gözlerinin yaşına bakma bizi serviste vicdansızca sömürüyorlar bir sağ bir sol vur tekmeyi gitsin

Alıntıları Göster
    arkadaşın iade etmesin sen de ayıplı mal almışsın..dolayısıyla parasını ödediğin malı isteyebilirsin..yaz bir dilekçe ben böyle bir araba istememe rağmen bana şu özelliklerde bir araba teslim edilmiştir.. istediğim arabanın bana teslim edilmesini istiyorum diye.. eğer sorun çıkaratcak gibilerse noterden ihtarname ile gönder.. davanı aç..arkadaşının durumu ayrı seninki ayrı.. arabaları değiştirin olurmu hiç.. valla biraz zorlama olr tabi ama tazminat bile alabilirsin :)

• quote:

arkadaşın iade etmesin sen de ayıplı mal almışsın..dolayısıyla parasını ödediğin malı isteyebilirsin..yaz bir dilekçe ben böyle bir araba istememe rağmen bana şu özelliklerde bir araba teslim edilmiştir.. istediğim arabanın bana teslim edilmesini istiyorum diye.. eğer sorun çıkaratcak gibilerse noterden ihtarname ile gönder.. davanı aç..arkadaşının durumu ayrı seninki ayrı.. arabaları değiştirin olurmu hiç.. valla biraz zorlama olr tabi ama tazminat bile alabilirsin :)

Alıntıları Göster
    plazanın ismi nedir nerdedir bu plaza oraya bidaha gitmeyelim

• quote:

Alıntıları Göster
    Su da var,

Siz arabayi Almadan once Aractaki Gorunur, eksikleri farketmelisiniz, Ondan Sonra Teslim Aldiginiza Dair imza Atmaliydiniz, Biz genelde Imza atmadan once arabalara bakiyoruz Tabi disaridan farkedilebilecek bir durum ise sizin ki magduriyetinizi kabul etmeyebilirler bu senaryo yu da dikkata alarak gidin.

Kolay Gelsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: AIRBOSS

Su da var,

Siz arabayi Almadan once Aractaki Gorunur, eksikleri farketmelisiniz, Ondan Sonra Teslim Aldiginiza Dair imza Atmaliydiniz, Biz genelde Imza atmadan once arabalara bakiyoruz Tabi disaridan farkedilebilecek bir durum ise sizin ki magduriyetinizi kabul etmeyebilirler bu senaryo yu da dikkata alarak gidin.

Kolay Gelsin.

Alıntıları Göster
    evet bu pc ürünlerindede oluyordu
    sonucta sen aldığın ürünü yanlış bile olsa görerek bakarak ve bilerek alıyorsun,ve aldığına dair işlemler yapıyorsun,imza fatura vs.
    bu konuda bir pürüz cıkabilir...

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest

evet bu pc ürünlerindede oluyordu
    sonucta sen aldığın ürünü yanlış bile olsa görerek bakarak ve bilerek alıyorsun,ve aldığına dair işlemler yapıyorsun,imza fatura vs.
    bu konuda bir pürüz cıkabilir...

Alıntıları Göster
    benim anlamadığım konu
    dış aksesuarları farklı olan iki aracı nasıl karıştırdınız
    ki bayii söylemese hala farkında değilmişsiniz.

dış aksesuar deyince
    jant,lastik ya da body kit geliyor aklıma
    bunlar daha ilk saniyede fark edilecek şeyler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0C8FEE75E

benim anlamadığım konu

dış aksesuar deyince

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: nipp

benim anlamadığım konu

dış aksesuar deyince

plaka ve aksesuarları yanlış araca takmışlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-0C8FEE75E

benim anlamadığım konu

dış aksesuar deyince

Alıntıları Göster
    Merhaba ;

Yorum yapan arkadaşlara teşekkür ederim.Plaza Onlarında başına böyle bir olay olay ilk defa geldiği için Pazartesi ne yapabileceklerini söyleyecekler.

Şimdi ben aksesuar istedim arkadaşım istemedi benim araca takılması gereken aksesuarları arkadaşımın aracına takmışlar o aracıda bana verdiler.Sonuçta plakayıda özel istemiştik farklı illerin plakalarıydı arkadaşın araca Benim plakayı takmışlardı.

Sonuçta 0 bir araç aldığım için aksesuarları üstünde görünce plakasıda benim istediğim olunca bende Ruhsat la Aracı karşılaştırmadım.0 alan kim karşılaştırırki?

Doğal olarak teklifleri daha fazla aksesuar ve garanti verek araç plakalarını değiştirmemiz.Ama sonuçta başkasının az kullanılmış 2. elini alacaksam bunu almazdım.
    yasal olarak yardımcı olabilecek yönlendirme yapabilecek arkadaşım varsa sevinirim.

Saygılarımla.

• quote:

quote:

eline düşmüşler

Avukat da geldi...

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: Ömer

quote:

eline düşmüşler

Avukat da geldi...

Hadi bakalım, sömür sömürebildiğin kadar

Fazladan bir araç, bir yalı dairesi filan iste

• quote:

Orijinalden alıntı: Yarbay

quote:

Orjinalden alıntı: Ömer

quote:

eline düşmüşler

Avukat da geldi...

Hadi bakalım, sömür sömürebildiğin kadar

Fazladan bir araç, bir yalı dairesi filan iste

Alıntıları Göster
    yani şuan ruhsatta yazan şasi ve motor nosu ile sizin kullandığınız araçtakiler tutmuyor öyle mi? eğer burum buysa hiç öyle şirinliklere yanaşmayın derim. düşünsenize eskaza bir polis kontrolüne girmiş olsaydınız başınıza alacağınız belayı.

• quote:

Orijinalden alıntı: vasago

yani şuan ruhsatta yazan şasi ve motor nosu ile sizin kullandığınız araçtakiler tutmuyor öyle mi? eğer burum buysa hiç öyle şirinliklere yanaşmayın derim. düşünsenize eskaza bir polis kontrolüne girmiş olsaydınız başınıza alacağınız belayı.

Alıntıları Göster
    ruhsatta yazanla aracın üzerindeki birbirini tutmazsa bu kaçakçılığa girer. Bu durumda başınızı bayağı bir ağrıtır. O yüzden bu hatayı yapan firma da kolay yırtamaz!
  • quote:

Orijinalden alıntı: autoshow

ruhsatta yazanla aracın üzerindeki birbirini tutmazsa bu kaçakçılığa girer. Bu durumda başınızı bayağı bir ağrıtır. O yüzden bu hatayı yapan firma da kolay yırtamaz!

Alıntıları Göster
    ilgili kanun maddesi ayıplı mal tanımı:

Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda ya da reklam ve ilânlarında yer alan veya satıcı tarafından bildirilen veya standardında veya teknik düzenlemesinde tespit edilen nitelik veya niteliği etkileyen niceliğine aykırı olan ya da tahsis veya kullanım amacı bakımından değerini veya tüketicinin ondan beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar, ayıplı mal olarak kabul edilir.

Tüketici, malın teslimi tarihinden itibaren otuz gün içerisinde ayıbı satıcıya bildirmekle yükümlüdür. Tüketici bu durumda, bedel iadesini de içeren sözleşmeden dönme, malın ayıpsız misliyle değiştirilmesi veya ayıp oranında bedel indirimi ya da ücretsiz onarım isteme haklarına sahiptir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür. Tüketici bu seçimlik haklarından biri ile birlikte ayıplı malın neden olduğu ölüm ve/veya yaralanmaya yol açan ve/veya kullanımdaki diğer mallarda zarara neden olan hallerde imalatçı-üreticiden tazminat isteme hakkına da sahiptir.

İmalatçı-üretici, satıcı, bayi, acente, ithalatçı ve 10 uncu maddenin beşinci fıkrasına veya 10/B maddesinin dokuzuncu fıkrasına göre kredi veren, ayıplı maldan ve tüketicinin bu maddede yer alan seçimlik haklarından dolayı müteselsilen sorumludur. 10/B maddesinin dokuzuncu fıkrasına göre kredi veren konut finansmanı kuruluşunun sorumluluğu teslim tarihinden itibaren 1 yıl süre ve kullandırdığı kredi miktarı ile sınırlıdır. Konut finansmanı kuruluşları tarafından 10/B maddesinin dokuzuncu fıkrasına göre verilen kredilerin devrolması halinde dahi, kredi veren konut finansmanı kuruluşunun sorumluluğu devam eder. Krediyi devralan kuruluş bu madde kapsamında sorumlu olmaz. Ayıplı malın neden olduğu zarardan dolayı birden fazla kimse sorumlu olduğu takdirde bunlar müteselsilen sorumludurlar. Satılan malın ayıplı olduğunun bilinmemesi bu sorumluluğu ortadan kaldırmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raskolnikov77 -- 1 Nisan 2007; 15:32:28 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.